Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal11195    7

Witam wszystkich. Mam u siebie 4 silosy BIN 2x 30 i 2x130 t. Gdy monteży go składaja żadaja noclegu i 2 posiłków, jesli jest to silos 130t to przyjezdza 5-6 osob i musisz im zapewnic nocleg oraz wyżywienie, a koszt złożenia tego silosu wcale nie jest mały. Co o tym sądzicie , jak to jest w innych firmach : Araj, zuptor michał, ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

u mnie jak składali bina 28 ton na szczęście przyjechali rano i uwinęli się w jeden dzień... jak dla mnie to jest to trochę chore, że trzeba ich żywić i zapewniać nocleg... płacę za samo złożenie silosu a nie jeszcze za ''wałówę'' dla monterów... jeśli ich szef ich zatrudnia i płaci to niech daje im też pieniądze na wyżywienie i nocleg w jakimś najbliższym hotelu albo w jakimś podobnym miejscu... takie jest moje zdanie :)


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

i moim zdaniem masz racje , też tak uważam, wyobraź sobie ze beda składac jakas baterie 4x250 to 6 osob bedzie nocowac przez tydzien, i jeszcze do tego musisz ich żywic, ciekawe jak to w innych firmach wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No niestety tak maja zapisane w umowach z nami. U mnie majs skrecac w tym tygodnie 2x60w zobaczymy jak im pójdzie. Ale akurat wyzywiem i noclegiem sie nie przejmuje. Siostra uczy sie gotowac. To cod na nich przetestuje piekantnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

To trzeba kaszy nagotować na tydzień:) A w lato można namioty rozbić, ciekawe co by powiedzieli:) Za takie warunki w ogóle nie powinien być liczony montaż bo wyżywienie tanio nie wychodzi takiej ekipy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Przecież jest wolny rynek, można nie zamawiać ekipy i samemu złożyć.

Można też samemu blachę dziurkować i robić silosy, można też wydobywać rudę żelaza(nie wiem czy to legalne) i stal wytapiać.

Tylko po co jak inni zrobią to szybciej i taniej. Nawet doliczając koszty wyżywienia i noclegu to ich robota wyjdzie taniej niż składanie samemu, o gwarancji nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Z tym szybciej i taniej to bym nie powiedział. Zależy jaka ekipa to robi bo im też się nie śpieszy a koszta mają naliczone duże. Jeśli chodzi o gwarancje to jest temat do dogadania. Ja składając dwa silosy do paszy z tworzywa zaoszczędziłem bardzo dużo bo firma miała naliczone 700 zł netto od sztuki a ja składałem je razem licząc może 12 godzin. Więc ile zaoszczędziłem...? Hm nie wiem z jakiś tysiak pewnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

toż to popylina jak ktoś się jeszcze zgadza na takie warunki w tych czasach. Rodzice jak teraz budowali dom to ekipa tylko było

umówione że dostaną wodę w butelkach. Ja pracuje w firmie co robi instalacje elektryczne i zawsze szef zapewnia nocleg a wyżywienie

to chłopaki mają swoje gary i wieczorkiem sobie gotują, następnego dnia biorą na budowę i na kuchence elektrycznej na przerwach sobie odgrzewają.

Jak jest dłuższa budowa to mają przyczepę kempingową.

Nie wyobrażam sobie aby moja żona lub matka stała cały dzień i gotowała "instalatorom" jak "ja jako inwestor" zapłaciłem ogromne pieniądze za coś.

Szukałbym innej oferty- ta firma nie jest jedyną na rynku.

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Witam. Byłem na kilku wyjazdach i montowałem silosy BIN. Akurat trafiły mi się takie dwa wyjazdy na Litwę i Czechy silosy po 1000t. I na 3 jakieś śmieszne małe silosy w kraju 130 i 250t. Za granicą nie było żadnego problemu wiadomo delegacyjne itp, Żaden z obcokrajowców nie narzekał. W kraju też nie było źle bo u każdego gospodarza jeszcze się flachę zarobiło na rozchodnego. Czy ja wiem czy my duża kasę braliśmy nie wydaje mi się. Za postawienie gołego silosu 1000t taka firma dostaje 10tys a składa się go 5-6 dni od 6 do 21wieczorem w osiem osób. Wiec szału nie ma. W umowie jest napisane jak się kupuje silos zapewnienie wyżywienia i noclegu lub kasa. Hmm mówisz że ekipy się obijają zależy jakie, ale ogólnie wszyscy mają płacone od sztuki im więcej w sezonie tym lepsza kasa. Firma BIN nie ma swoich monterów ale zleca to zewnętrznym firmą które przechodzą szkolenie z zakresu montażu takiego silosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

dokladnie jak kupowalem silos to w umowie bylo jasno napisane ze wyzywienie i nocleg trzeba zapewnic ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

a jak to wyglada w innych firmach, tez trzeba im zapewnic nocleg i wyzyewienie czy martwia sie o to sami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Z innego działu ale jak firma montowała wentylację to była mowa tylko o noclegu ale dostali też wyżywienie , ale jakby był problem to mieli sobie szukać hotelu (zapewne za hotel też bym zapłacił).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja wynajmowałem nocleg, 30 zł za osobę, było ich 5 montowali 1 dzień, 2 biny 100.Żona dobrze gotuję, jokoś problemu nic nie było, a montarz takich zbiorników jest tani, jakbym miał to sam robić to bym się załamał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

U mnie bin 500ton montowali 3 dni ,nocleg na wiosce w agroturystyce,stawiali go w żniwa ,chlopaki tyrali od 6 do 24 , wstyd by mi bylo nie dac im co najmniej 3 posilków i picia do oporu nawet jak by odemnie tego nie wymagali, ta nasza polska goscinnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cegła231    0

j tak chłopaki macie dobrze u mojego sąsjada rok temu była ekipa winklewra do składania silosuw mieli 3-4 dni składac a siedzieli 9 dni jeden mu przewrucili dwa ciekno i se zazyczyli 11200 a miało byc 7000 oferta od firmy winkler i jeden lezy juz rok a gdzie gwarancja nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursus1998
      Jak sie odbywa oprużnianie silosów płaskodennych? Czy zboże lekko wilgotne żłożone do takiego silosu nie zacznie się pażyć i pleśnieć? Czy z takiego silosu można ładować żboże od razu na przyczepe?
      Jeżeli ktoś posiada taki silos.... fajnie by było jeżeli by dodał film z jego oprużniania
    • Przez MartineZ
      Witam,
       
      czy ktoś z Was suszył bądź zna kogoś kto próbował suszyć kukurydzę w silosach typu BIN? Konkretnie chodzi o silos typu BIN60. Znam gościa, któremu udało dosuszyć się rzepak stąd taki pomysł. Zdaje sobie sprawę, że to inny kaliber wilgotności ale na razie jestem na etapie zbierania opinii na ten temat. Jeśli chodzi o wyposażenie silosu, to oczywiście w grę wchodzi wentylator 7,5 kW, nagrzewnica, wielopunktowa sonda temperatur, czytnik temp na odpowiednich poziomach i sterownik, który będzie włączał nagrzewnice i wyłączał w zależności od temperatury. 
       
      Wiem, że kukurydzę suszy się wysokotemperaturowo i sposobem opisanym wyżej nie uzyskam tych 100-110 stopni ale może da się niskotemperaturowo...?
       
      Pozdrawiam i chodź do Świąt jeszcze daleko to Wesołych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia życzę już dziś 
    • Przez Toxic
      Od pewnego czasu zaczął mi rdzewieć silos zbożowy przy samym dole. Czyściłem, malowałem ale po jakimś czasie znowu wyszła rdza. Macie moze jakiś pomysł co z tym można zrobić?
    • Przez ramzesss
      Prosił bym o poradę , ponieważ mam w planie budowę silosu na kiszonkę . Silos znajdował by sie wzdłuż miedzy, planowałem odsunąć sie 3 metry i postawić go 40 metrów długi i 8 szeroki ale architekt mówi ze od domu sąsiada musi być 25 metrów odległości a jest z 17 m i moje pytanie dotyczy tego czy sie nie da tego jakoś ominąć prawa ?
    • Przez wl_master
      Witam, mam pytanie do użytkowników silosów płaskodennych BIN lub Polnet, jak macie wybieraki w środku to ile jeszcze zostaje faktycznie w zbiorniku zboża. i druga rzecz jak przestanie się juz obsypywa grawitacyjnie w silosie to czy trzeba w jakiś sposób odkopywac wybierak czy po prostu włączamy mu start i zaczyna pracowac? zastanawiam sie nad silosami z Bina lub Polnetu i chyba przechodzi Polnet ze względu na falistą blachę czy użytkownicy mogą sie wypowiedziec o jakichś minusach lub na co trzeba zwróci uwagę. planowane silosy to 4-6X130 ton z koszem, kubełkiem wialnią
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj