Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez matakombajn
      Witam, tworzę model (miniaturkę) kombajnu Bizon Z056 i chciałbym spytać czy może ktoś podać mi wymiary kombajnu ? 
      Zależy mi na długości samego kombajnu od przenośnika pochyłego do końca maszyny. Za wszelką pomoc będę wdzięczny
    • Przez asus921
      Panowie i panie, prosba o pomoc. Moglby ktos wytknac bledy w zywieniu lub ulozyc chociaz wstepna dawke zywieniowa? Zaznaczam, ze stado ojca, wiec nie obserwuje ich codziennie. Pamietam, ze krowy po ocieleniu dawaly po 30-32 litry. Teraz jest moim zdaniem tragedia. 7 sztuk aktualnie w laktacji,
      jedna swiezo po ocieleniu 22-24l,
      3 krowy okolice 100 dni laktacji jedna 22l,  dwie okolo 15litrow
      3 krowy powyzej 100dni, nawet powyzej 150dni - dwie okolo 14 litrow, jedna okolo 10-12 litrow
      Zywienie
      Brak TMR. Pofatygowalem sie zwazyc mniej/wiecej
      Kiszonka z kukurydzy - 20kg sztuka
      Kiszonka z traw (laka raczej srednia, dlugo nie przesiewane) - 9kg sztuka
      Sloma
      Tresciwa 3-4kg sztuka.
      Tresciwa 500-600kg zboza (zyto + pszenzyto + mieszanka jeczmien/owies) + 100kg koncentratu Sano Protamilk Complete 42% bialka + 12.5kg Multisan Nektar (Cukry) + 15kg Kredy
      Moim zdaniem tresciwa wola o pomste do nieba, ale czy tylko tresciwa?
      Wydaje mi sie, ze te litry powinny doic z samej kiszonki z kuku + sianokiszonki.
      Baza paszowa pozwala na dodanie kilku kg kiszonki z kuku, gorzej z sianokiszonka, ale jezeli bedzie taka potrzeba mozna dodac 3/4kg na krowe
      Kupilem kwasny weglan sodu, poniewaz moze sa zakwaszone?  Duzo zboza w tresciwej + ten multisan cukry. Nie ma TMR, tresciwa jest podawana na kiszonke z kukurydzy, ale czasami zdaza juz kiszonke z kukurydzy zjesc i wtedy tresciwa jest podawana bezposrednio w koryto.
      A moze odwrotnie, jakas ketoza? To juz pytanie do was.
      Jaki mam obecnie mniej wiecej stosunek energii do bialka? Podejrzewam, ze za duzo energi, a za malo bialka, czy sie myle? Lub za malo tego i tego ?
      Krowy maja tendencje do lekkich biegunek, podajac wiecej tresciwej, ta tendecja sie lekko zwieksza. Probowalem podawac srute rzepakowa w celu zwiekszenia bialka, to tendecja do biegunek sie mocno nasilala, chyba, ze byl to zbieg okolicznosci.
      Planuje zamowic zywieniowca, mysle, ze to najrozsadniejsza opcja, ale chce poznac przed tym wasze opinie i wstepnie juz cos poprawic.
      P.S
      Najswiezsze badania. Tluszcz 3.79, bialko 3.02
      Poprzednie badania Tlusz skacze od 3.1 do 3.8, bialko prawie zawsze okolice 3.00
      O ile mozna wierzyc tej mleczarni, niestety nie podaja nawet mocznika.
      Niskie bialko wskazuje na brak energii, a mi sie wydaje, ze w tej dawce wlasnie brakuje bialka. Z drugiej strony tluszcz, tez jest dosyc niski.
      Sam juz nie wiem co o tym myslec
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-1975r-CID757-IDvhHA4.html
    • Przez Matik7171x
      Witam, mam problem z Areską, a mianowicie gdy się rozgrzeje silnik to mam problem z przerzuceniem biegów zolw/zając. Czego to może być wina ?
    • Przez Przemek90
      Witam 
      W moim Farmtracu skończyły się hamulce , gdy wciskam pedał słychać "zgrzyt ". czy ktoś wymieniał hamulce ? Może ktoś podpowie jakieś wskazówki . 
      Pozdrawiam 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.