TADEK

Opinie na temat siewnika HORSH Pronto DC

Polecane posty

TADEK    0

jestem zainteresowany kupnem siewnika HORSH-3m 4DC

Chcialbym uslyszec dokladne opinie na temat tego siewnika...czy opłaca się go nabyc, i jakie sa po tym siewniku wschody rzepaku??

czy ten siewnik jest awaryjny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

^_^ Tak na początek 4DC to jest 4 metry szerokosći roboczej. Jak ty chcesz 3m szer. roboczej to jest pronto 3DC.

Napisz cos więcej, np: wjakim wyposażeniu itp.

Mnie tez mocno interesuje temat tego siewnika. Cociaż w sumie już zamówiony :D .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

U nas rzepak siał horsch pronto 4DC i wshody rzepaku były super, rośliny są równomiernie rozmieszczone, ziarenka na podobnej głębokości. Mam porównanie ze zwykłym poznaniakiem i Kuhnem to w obu przypadkach tych siewników mechanicznych rośliny nie są równomiernie rozmieszczone, po Kuhnie jest lepiej z wiadomych względów.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

U mnie za to sial pszenice Pronto 4DC. Mam gline gorki i bylo bardzo mokro. Siewnik chodzil z ciagnikiem JD 7800. Wschody sa piekne i rowne. Ziarka umieszczone w glebie na odpowiedniej glebokosci i odstepie. Jestem zadowolony z tego siewnika i za dwa, trzy lata chcialbym taki siewnik kupisc. Nie wiem tylko czy Pronto 3DC czy 4DC.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

mam koledzy pytanie jak się zachowuje Pronto w ściernisku jak wygląda przykrycie nasion i jakie są wschody po siewie bezpośrednim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ktorzy mieli kontakt z tym siewnikiem jak wygladala sprawa serwisowania tego siewnika?

Czy szybko sie zuzywaly jakies czesci czy cokolwiek noi jaka jego cena?ponad 160HP wystarczy do tego PRONTO4DC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Kolo a Ty umiesz czytać ze zrozumieniem :) .

Czytałeś mój post w twoim temacie kongskilde. Tam był wyraźna odpowiedź na pytanie, które zadałeś później :) w tym temacie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

mój kolega ma pronto 3 DC i powiem tyle że jak bym miał brac nowy siewnik to tylko taki po prostu super maszyna siew w ściernie na ciężkiej ziemi żaden problem,sieliśmy gorczyę.jak masz górki to bięrz 3metrowy bo za słaby ciągnik masz i zalezy jakie ziemie masz a po za tym jest droższy.3 metrowy kosztował go 115tyś netto kupował go we wrześniu ale zaliczkował pół roku temu.bardzo prosta obsługa i próba kręcona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi chodzi o siewnik 4m lub lepiej 4.5m bo do opryskiwacza pod sciezki bedzie mi pasowal. A do tego 3DC jaki ma ciagnik?

Ja mam w 85%rowniny wiec z gorkami jest maly problem. Tylko obawiam sie ze taki 4m siewnik bedzie za ciezki dla mojego TM165 i bedzie mu brakowac mocy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

U nas jak siał pokazowo to JD 7800 coś koło 180 km to pod górki troche siadał ale ogólnie szedł ok 10-12 km/h a to już jest dość spora prędkość. A ziemie masz lekkie w uprawie?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Słuchaj wolniej ale będzie szedł no i siał co najważniejsze :lol:. Możesz mieć może troche gorzej uprawione niż przy jeździe ok 14 km/h.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie chodzi o to zebym walnol sobie super siewnik a obciazal bardzo ciagnik, jesli trzeba siac z odpowiednia predkoscia czy czym kolwiek to tak trzeba.

Szkoda poprostu sprzetu zeby sie meczyl. Do takiego sprzeta trzeba miec pewnie szerokie kapcie zeby nie robil zarabistych kolein za soba?

Musze jeszcze to przemyslec, najlepsze pewnie bedzi konsultacja z osoba ktora zna sie na tego typu maszynach(sprzedawca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Tak sprzedawcy znają sie na tego typu maszynach :D :lol: .

 

A żeś mnie rozbawił. Sprzedawcy nie wiedzą nawet co sprzedają (będzie pan zadowolony), byle sprzedać. Na Polskę jest dwóch głownych speców (serwisantów) od tego sprzętu. Nawet oni na co drugie moje pytanie nie potrafią odpowiedzieć. A mam dwa pytania co do tego sprzętu, które poszły do niemców i czekam już m-ąc na odpowiedź.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kolega ma aresa 156 koni to 3m. na naszych ziemiach na tą moc to optimum.ja bym na twoim miejscu nie ryzykował nawet 4 metrowego.bo te siewniki prędkości potrzebują a to przy takiej mocy odije sie negatywnie na spalaniu i ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi takze o rtym zeby meczyc ten ciagnik czy cos,bo nie na tym rzecz polega ;/ tylko potrzebuje porzadny siewnik o szerokosci TYLKO 4.5m bo inne mi nie pasuja do opryskiwacza.. Teraz mam siewnik polonez 3m z agregatem i wymienianie co roku lapek mnie poprostu doprowadza do furi ;<

Polecie koledzy jakis fajny siewniczek o takim rozmiarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a przepraszam bardzo 3m nie pasuje zamiast 4.5? jaki ty masz ten opryskiwacz ze musi chodzic za siewnikiem 4.5m? 18m? czy ile bo innego nie jestem w stanie sobie wyobrazic - 27m, takie to juz mega rzadkosc ale z 3m siewnika tez zrobisz sciezke na 27m


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

hmmm co ty masz za tecnologie zakładania sciezek ze 4,5 metra potrzebujesz?Wiem ze kverneland robi MSC w wersji chyba 4,6 albo jakos tak. musisz sie zdecydowac czy chcesz zeby podołał twój TM165 czy chcesz dopasowac do technologi. moim zdaniem wez 3metrowa wersje wtedy twój NH bedzie wstanie sprostac wymoga predkosci siewu według producenta prnoto 3 dc ma zapotrzebowanie na moc 110km ale jak wezmiesz wieksza skrzynie nasienna dodatkowo z podsiewaczem nawozów to wtedy twój ciagnik bedzie optymalnie dobrany do tego zestawu. nie wiem jakim opryskiwaczem dysponujesz ale liczac na nieparzyste( obie sciezki w jednym przejezdzie) to przy 4,5 m *3 =13,5m , 4,5 * 5= 22,5 m. wyjasnij mi to do jakiego opryskiwacza pasuje 4,5 m ??? i ile masz ha bo moim zdaniem to 3 metrowa wersja spokonie poradzi sobie na areale 300ha


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

opriskiwacz mam 18m, a jesli mialbym kupic nowy 3m to nie ma to sensu bo tak samo bedzie mi jezdzil jak teraz w tym zestawie,bo 12-14km/h idzie mi jak jest ziemia git.. jak 4.5m to co 3 zamykam i idzie mi sciezka,a takto co 6zamykam;/ mam 200ha ale moze ok 80 dojdzie. Tylko jesli jedna osoba ma obrobic te wszystkie ha to jest roznica. W tym roku jedna osoba wszystko zrobila praktycznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

hehe jesli masz zamiar kupic takeij klasy sprzet nie bedziesz tam zamykał sciezek robi to za ciebie komputer choc powiem ci ze lepiej było by gdybys w jednym przejezdzie robił obie sciezki ale to taki mały szczegół poprostu mniejsza szansa ze rozjedziesz:) ja mam technologie 21 m przy 3metrowym agregacie załaczam co 7 i to recznie w przypadku kiedy robi to ko0mputer jest to bez znaczenia. masz idealna powierzchnie pod 3m metrowy tylko fakt jesli robi to jeden to ciezko troszke bedzie. choc w siewie pszenicy wydajnosc takiego agregatu to nawet 3ha/h )10 godzin dziennie 30 ha 10 dni siewow i masz 300wiem ze w terori fajnie to brezmi ale jest to do osiagniecia moim zdaniem powinienes kupic duza 3


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

spokojnie sie obrobisz przecież nie obsiewasz wszystkiego na raz nie daleko mnie koleś ma też 3m. ciąga go JD 150 km. i ma ok. 300 ha.ja bym brał 3m. ze ścieżkami też nie ma problemu zaczynasz od połówki siewnika i póżniej normalnie..jak masz długie pola to spokojnie 3ha. na godzine zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie mam pol prostych,najgorzej to te kliny i rowy ;/ nawet jesli mialbym kupywac to juz 4 albo 4.5, nic mnie nie przekonuje odnosnie tej3 tylko tyle ze ma duzy zbiornik na zboze..Ale odnosnie 4DC to cena jest niezla za ten siewniczek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

na tyle ha co Ty masz to ja bym dawno juz miał takiego pronciaka ;) .

 

No i jak dużo klinów i rowów to tym bardziej 3 m siewnik.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Jeśli chodzi o 4 metrowy to tym ciągnikem raczej niedasz rady. My tez się zastanawialiśmy nad takim siewnikem ale ze względu na cięzkie ziemie wzieliśmy aktywny a bralibyśmy wersję 3 metrową deeler mowił ze z 4 metrowym musi mieć grubo 200 koni bo spełnia on zadanie przy prędkości powyżej 12km/h. Znajomy ma Tm 190 i Vaderstata 3 metrowego i na górkach mowi ze ma co robic szczególnie jak sięją po samej orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj