Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luki12195    0

Witam, mam problem z pasem młocarni, tym po prawej stronie, a mianowicie bardzo szybko eksploatuje się u mnie ten pas i przez 2 lata wymieniłem ich już 4. Ktoś wie czego to może być wina? Może tego, że koło na młocarni składane jest z dwóch części niebieskiej i zielonej? Zależy mi na odpowiedzi, bo żniwa w pełni ruszyły i już nie wiem jak z tym kołem rozmawiać... Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ja mam 514 i wiem że to nie jest normalne, bo u mnie pas chodzi już kupe lat, jest poszarpany, powycierany, popękany i tak hula z roku na rok, dwie inne połówki nie powinny mieć nic do rzeczy, dziwna sprawa, nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki12195    0

I pali się pęka. Myślę, że na 100% to wina koła, rozebrałem i jest ono "Wybombane". ;) Dzięki za chęci, ale temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Koledzy a zeby te kola rozsuwane zdjac to trzeba zdejmowac podajnik?? Rozsypalo mi sie lozysko na tym drugim talerzu i musze brac sie za robote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Wina koła pasowego jest zuzyte po prostu i niszczy pas taka sytuacja jest u znajomego 2 pasy jezdne co rok na 100 ha a drugi znajomy już 500 ha na jednym pasie zrobił też 100 rocznie od 2009 roku pas trzyma i w stanie idealnym jest


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

panowie jak wymienić ten pas ? pod koniec żniw zaczął się ślizgać, i widać że jest cały popękany i `chudy, boki postrzępione, jak się za to zabrać, który wariator i jak rozebrać , luki12195  pisałeś ze kilka razy w sezonie zmieniałeś, pomożesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Luzujesz w kabinie korbką na max , w dolnym kole masz gwintowane otwory wkręcasz dwie śróby chyba 14 rozkładasz koła i zakładasz pas możesz sobie pomóc łapką żeby przekręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Broń Boże zdejmować zabezpieczenie , trzeba mieć ściągacz specjalny bo inaczej sprężyna rozwali Ci głowe a jest  bardzo mocna , w zewnętrznym kole wariatora masz gwintowane otwory w te otwory wkręcasz śróby potem te śróby zapierają o druga część wariatora i jak wkręcasz to rozszerzasz koła od siebie , zyskujesz luz wkładasz pas przekręcasz łapką i pas wskakuje. No i poluzuj na max to drugie koło  żeby pas wszedł jak najgłębiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan12    0

Witam, posiada ktoś zdjęcia kombajnu z wymiarami pasków? Są takie często podawane w katalogach lecz do tego modelu nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan12    0

Chciałbym najlepiej znać wszystkie możliwe paski. Tak łatwiej dobrać je w sklepie gdy strzeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1317    0

Witam. Koledzy mam do was jedno bardzo ważne pytanie na które po prostu nie potrafię znaleźć odpowiedzi... A więc mam tak że E512 i mam w nim problem z tym szerokim płaskim pasem po lewej stronie, pas zjeżdża z tego dużego koła i już nie wiem jaka może być przyczyna. Silnik został ustawiony na nowo został tak że wymieniony napinacz pasa ponieważ w starym były duże luzy i latał, a pas nadal spada jak spadał i przez tą osłonę (ten tor dla pasa) on się po prostu targa, zakładam nowy pas a po może nie całym dniu go już prawie nie ma... Koledzy pomocy. Z góry wielkie dzieny :) Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

jak bym miał bliżej to bym wpadł zobaczyć , zobacz prowadzenie wzdłużne czy obie koła pasowe są względem siebie centrycznie ustawione, czy jedne nie jest nieznacznie przesunięte, czy na klinie nie widać czy się któreś przesunęło, czy nie ma bicia, silnik może na mocowaniach opadł , na dole byś zauważył czy łożyska są dobre, , jest jeszcze coś takiego ze możne jest coś nie tak w całym kombajnie, że za duży opór za ciężko ma , gdzieś łożyska, czy coś się zaciera haczy itp, nie widać by się silnik męczył, więcej znacznie palił , osłabł ? pas pasowi tez nie jest równy, mi  kiedyś cheder się wyczepił i urwałem ten co przekazuje moc na heder, kupiłem w sklepie nowy ale były dwa droższy o połowie i tańszy kupiłem ten tańszy, wiecznie się ślizgał ciągle go podciągałem a ten się rozciągał i dalej się ślizgał , nieraz nie ma co oszczędzać na częściach, dobrze się jeszcze przypatrz czy napinacz równiutko chodzi czy nie jest przechylony , i czy boki prowadnic nie dotykają pasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fortschritt323
      witam mam broblem z instalacją w fortschritt zt 323 a dokładnie z deską rozdzielczą czy mógłby ktoś mi wysłać kolor kabla zasilającego deskę rozdzielczą i zdięcie  gdzie on wchodzi
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez mccormickc90max
      Witam Kolegów,

      Jaki sensowny kombajn do 400 tysięcy zł mógłbym wybrać? Myślałem nad JD W330 ale nie znalazłem na jego temat zbyt wielu opinii. Kombajn miałby też kosić w sezonie około 20ha koniczyny na ziarno. Nie kosiłbym nim kukurydzy. Coś możecie podpowiedzieć?
    • Przez magdziarz
      Witam serdecznie. Koledzy chciałabym kupić kombajn. Doradzcie co będzie lepsze. Mam na oku jd 1450wts i cws oraz megę 204 i mediona 340. Jestem skłonny ku jd. Tylko różne opinie się o nim słyszy. Co myślicie, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj