marcin974

Przepływomierz paliwa w traktorze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samex69    34

A nie taniej kupić prosty dystrybutorek (400-500 zł) i tankować traktor każdego dnia do pełna, potem trochę prostej matematyki i mamy wiedzę na temat zużycia paliwa tak na ha jak i na mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egonnikodem    0

tak to tez jest opcja ale tu chodzi o chwilowe spalanie, w tym tkwi problem bo żeby obliczyć całkowite spalanie to nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0

nie masz kłopotów z tym pronarkiem? chcesz mieć jeszcze więcej a dotego dołorzyć kasę. te urządzenia są bardzo czułe na paliwo złej jakości to długo nie pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie masz kłopotów z tym pronarkiem? chcesz mieć jeszcze więcej a dotego dołorzyć kasę. te urządzenia są bardzo czułe na paliwo złej jakości to długo nie pracują

 

to śmieszne co mówicie. Ja mam takie przepływomierze na swoich Perkinsach już od 3 lat i nic się jakoś nie dzieje (oczywiście oprócz faktu że zużycie paliwa spadło mi prawie o połowę). Z cenami to tez nie jest tak bo kupowałem je w firmie INTEX (www.intex.net.pl) za około 900 zł a rok temu dokupowałem dwa i cena też była taka sama. Urządzenia produkcji Szwajcarskiej - zatem mogę polecić bo działają jak w szwajcarskim zegarku :-). Mi się zwróciły w miesiąc!

Kolega miał z firmy z Warszawy jakieś polskie gówno to i się popsuły a firma mu się zwinęła (plajta czy coś) i został z gównem na półce.

Lepiej kupić sprawdzone, niż zaoszczędzić 100 zł. Choć jak widzę wyżej to wcale nie są tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egonnikodem    0

witam. cieszę się że dołączył ktoś do nas z doświadczeniem w tej dziedzinie, z tymi urządzeniami. a powiedz mi który masz model cyfrowy czy analogowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

wystarczy lac do pełna i sprawdzac mth ile sie zrobilo i wiadomo jakie spalanie jest ja w zetorze 8111 mam tkie same spalanie co w pronarze 1221A a roznica w mocy kosmos 50km . majoszczedniej jest w momecie gdy turbina zaczya dzialac i z 200 obr/min dodac i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. cieszę się że dołączył ktoś do nas z doświadczeniem w tej dziedzinie, z tymi urządzeniami. a powiedz mi który masz model cyfrowy czy analogowy??

 

 

Ja mam takie i takie. Te elektroniczne są wygodniejsze bo od razu na wyświetlaczu mam zużycia. a w tych analogowych to pozamykali mi w takie puszki metalowe żeby pracownicy nie zaglądali. to ja je zaplombowałem i teraz jak odczytuje to muszę potem plomby założyć. Ale nie żałuje. Nie spodziewałem się że moi pracownicy tyle paliwa mi kradli co miesiąc. Ja przymykałem najpierw oko bo myślałem że jak ze wezmę 5-tke czy 10-szke na miesiąc do swojego samochodu to ja nie zbiednieje ale potem oprzytomniałem jak zobaczyłem że taka 5 a czasami więcej to oni mi co dzień zapierd....(zielają) na każdym traktorze.

Teraz mam spokój. Zwolniłem kilku największych złodziei i paliwko zgadza mi się co do litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian777    0

Dwa lata temu ,kupiłem dwa mierniki zużycia paliwa czerwone na baterie o jakiś czas chodziły do pierwszych mrozów i lipa -ciągniki stanęły, musiałem je odłączyć :(

Kolega podał Mi numer do drugiej firmy co zakłada też mierniki, wiozłem jeden na próbę i ten zimom chodził. :)

Na wiosnę 2010 wiozłem jeszcze dwa ,też chodzą do dziś .paliwo zgadza się ci do litra.

Jeżeli ktoś chce montować mierniki zużycia paliwa to tylko Szwajcarskie przepływomierze bo chodzą zima i latem i są bardzo dokładne.

Tej wiosny też wiozłem pięć szt trzy mechaniczne i dwa elektroniczne -te elektroniczne wszystko rejestrują z datą i godziną , nawet GPS można podłączyć.

Po założeniu dwóch się zwolniło , bo nie mogli już podbierać paliwa , reszta marudzi ale pracują.

cena nie mała bo ponad dwa tysiące , ale się już zwróciło w samym nawożeniu :) .

Firma ma też z GPS i widać jak po polu jeździ ciągnik , narazi założyłem do jednego Niucholanda i JCB 530 jest OK .

Paliwa zużywam o polowe na tą samą prace ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj