mrc1005

Państwowa Inspekcja Sanitarna - rejestracja podmiotów podlegających urzędowej kontroli a gospodarstwa rolne ???

Polecane posty

mrc1005    53

Witam,

 

Jak wygląda sytuacja z rejestracją podmiotów prowadzących produkcję pierwotną w Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Kto z was jest zarejestrowany ? Kontrole i inne ważne rzeczy, które trzeba wiedzieć?

 

"Podmioty prowadzące sprzedaż bezpośrednią oraz podmioty prowadzące produkcję pierwotną obowiązane są złożyć wniosek o wpis do Rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej – art. 61 i 63 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2010 r. Nr 136 poz. 914 ze zm.)."

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qamil    0

Jak to z tym jest? zasadzę np bób, będę sprzedawał na giełdzie, nie mam działalności gospodarczej to czy muszę sie tam zgłaszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Zgodnie z art. 63 ust.2 ustawy zatwierdzenie nie jest wymagane jedynie w odniesieniu do:

  • działalności w zakresie dostaw bezpośrednich (np. rolnicy sprzedający swoje nieprzetworzone płody rolne w małych ilościach konsumentowi finalnemu lub lokalnym zakładom detalicznym bezpośrednio zaopatrującym konsumenta końcowego),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja jestem zarejestrowany w sanepidzie bo wymaga tego ode mnie odbiorca ziemniakow(sklada sie wniosek i zaswiadczenie o nr gospodarstwa). Zdaniem pracownika sanepidu wpisanie do rejestru nie naklada na mnie zadnych obowiazkow


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Z ustawy wynika że każdy kto sprzedaje cokolwiek powinien być zarejestrowany w sanepidzie, zwolnione są tylko te gospodarstwa które produkują na własne potrzeby.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Czyli jak chcę sprzedawać zboże do siewu lub ziemniaka do sadzenia to co musze zgłosić?

Jakie są koszty tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

http://www.agrofoto.pl/articles/info/kolejny-numer-gospodarstwa-z-suanepidu/

 

http://www.agrofoto.pl/media/uploads/gospodarstwa_rejestracja.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez Karolloo
      Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,   W ubiegłym tygodniu mój wujek, który prowadził gospodarstwo rolne dostał poważny udar - na tyle poważny, że nie jest w stanie prowadzić samodzielnie gospodarstwa. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł.   Z racji, iż wujek był kawalerem nie ma osoby, która mogłaby poprowadzić jego gospodarkę, zatem w porozumieniu z resztą rodziny postanowiliśmy, że podejmiemy się prowadzenia kilkunastohektarowego gospodarstwa wujka, szkoda żeby się zmarnowała.   Z tego co się zdążyliśmy zorientować i popytać sąsiadów wujek posiadał następujące maszyny: agregat uprawowo-siewny, brona talerzowa, pług, kultywator, siewnik, rozsiewacz, opryskiwacz, brony, ślepe, rozrzutkę do obornika, ładowacz, ciągniki, przyczepki. Jeżeli coś pominąłem to dopiszę.   Wujek oprócz roślin typu ziemniaki, buraki, jęczmień, pszenica i łąki - trzymał również parę świnek i byczków na sprzedaż.   Z racji, iż nikt z nas nie zajmował się nigdy uprawą roli, ani nie ma wykształcenia rolniczego, mam do was ogromną prośbę. Czy moglibyście napisać co, w jakiej kolejności robi się na polu, jakie zabiegi, jakimi maszynami etc., krok po kroki jeśli się da.   W naszym rejonie żniwa jeszcze w trakcie, ciągle pada.   Jeśli bylibyście tak uprzejmi i zechcieli pomóc, to czekam na wasze odpowiedzi co robić, od czego zacząć, jakie maszyny, jakie uprawy, jak przygotować pole - co po kolei, kiedy nawóz na pole, obornik etc, jakie uprawy najprościej wykonać.   Bardzo zależałoby nam na uprawie gospodarki po godzinach - po pracy. Oczywiście w miarę możliwości będziemy się kształcić w zakresie rolnictwa. Jesteśmy świadomi, że pierwsze kilka lat będzie dla nas mega wyzwaniem.   Z góry dzięki za pomoc.
    • Gość pawlok
      Przez Gość pawlok
      Witam , chciałbym się dowiedzieć czy jeśli mój tata teraz dostał dotacje na zakup maszyn, to dopiero za 5 lat będzie mógł przekazać mi gospodarstwo? 
      Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. 
    • Przez johny1993
      znacie jakies gospodarstwa o powierzchni 1000+?
    • Przez kuba063
      Witam. Stałem się posiadaczem ciągnika C355. Pojazd nie posiada dowodu ani tablicy. Mam do niego zaświadczenie o wycofaniu z ruchu oraz ciągłość umów. W jaki sposób ten pojazd zarejestrować? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj