Skocz do zawartości
mrc1005

Państwowa Inspekcja Sanitarna - rejestracja podmiotów podlegających urzędowej kontroli a gospodarstwa rolne ???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mrc1005    34

Witam,

Jak wygląda sytuacja z rejestracją podmiotów prowadzących produkcję pierwotną w Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Kto z was jest zarejestrowany ? Kontrole i inne ważne rzeczy, które trzeba wiedzieć?

"Podmioty prowadzące sprzedaż bezpośrednią oraz podmioty prowadzące produkcję pierwotną obowiązane są złożyć wniosek o wpis do Rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej – art. 61 i 63 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2010 r. Nr 136 poz. 914 ze zm.)."

Pozdrawiam

Marcin

qamil    0

Jak to z tym jest? zasadzę np bób, będę sprzedawał na giełdzie, nie mam działalności gospodarczej to czy muszę sie tam zgłaszać?

GoRAL1    63

Zgodnie z art. 63 ust.2 ustawy zatwierdzenie nie jest wymagane jedynie w odniesieniu do:

• działalności w zakresie dostaw bezpośrednich (np. rolnicy sprzedający swoje nieprzetworzone płody rolne w małych ilościach konsumentowi finalnemu lub lokalnym zakładom detalicznym bezpośrednio zaopatrującym konsumenta końcowego),

Wiadomość z agroFakt.pl

przemol87    41

Ja jestem zarejestrowany w sanepidzie bo wymaga tego ode mnie odbiorca ziemniakow(sklada sie wniosek i zaswiadczenie o nr gospodarstwa). Zdaniem pracownika sanepidu wpisanie do rejestru nie naklada na mnie zadnych obowiazkow

mikad    226

Z ustawy wynika że każdy kto sprzedaje cokolwiek powinien być zarejestrowany w sanepidzie, zwolnione są tylko te gospodarstwa które produkują na własne potrzeby.

KULAWA_KOZA    88

Czyli jak chcę sprzedawać zboże do siewu lub ziemniaka do sadzenia to co musze zgłosić?

Jakie są koszty tego?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się