silver95

Motocykle i motorowery czyli jednoślady

Polecane posty

DJBOMBA12    12

Jeździcie o tej porze jednośladami? :D

 

Ja tam ogarem 200 wyjeżdżam, przez zaspy prędzej przejedzie nim niz samochodem, a jaka frajda :D

Ja na razie nie bo remącik mały robię, właściwie to już prawie zrobiony tyle że nigdzie nie mogę znaleźć łożyska do tylnego koła :D


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

No wreszcie temat dla mnie :D Mam obecnie 6 motorów (takie hobby jeszcze z dzieciństwa) - WSK 125 M06B3, Jawa 350TS, Junak M07, Husqvarna Cr250, Romet Ogar 205 (sentyment), BMW R35 (jeszcze nie na chodzie). Wszystkie, oprócz Husqvarnydo szleństw w terenie, wyremontowane przeze mnie, nikt inny ich nie dotykał poza lakiernikiem i chłopakami od chromowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabcun    0

Ja posiadam ogra Romet 200 z 1990, WSK bąk , miałem tez MZ etz 150 i zamierzam sobie kupić kawasaki dr 250 dobre na pole i bezdroża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie ma czegos takiego jak 'kawasaki dr 250'


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Już motoryna sprawna aby lać benzynę i można jeździć :unsure:


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Junak M08,

Chyba M07 ;[


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolj4    1

Witam

Temat w sam raz jak na Moje zainteresowanie ;) No więc Ja posiadam simsona sr51b(tylko raz odmówił posłuszeństwa) kingway xt50q (nabyty w zeszłe wakacje ale sprzedaje) i kiedyś jeszcze posiadałem jawke po tacie ale została rozebrana i wywieziona na złom.Zapomniał bym o komarze, który czeka na odrestaurowanie :D

Posiadałem jeszcze 2 wsk-i 125 tzw trójki, jedna po dziadku a druga po tacie(dziadek miał troche tych motorów min:shl-ke wspomnianą już wsk i jawe 350)lecz jawy i shl-ki niepamiętam ale pamietam jawe 350 sportowa, oddałem ja kuzynowi wiem wiem mój błąd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

No to i ja powiem ;) . Mam Romecika Pony M301. Wczoraj pierwsze odpalenie po remoncie małym było i wrażenia pozytywne :D . Teraz tylko koło tylne bo coś lata. Pewnie wianki czy łożyska czy co tam jeszcze siedzi :D . Ogólnie taki mały motorek fajna rzecz. Podjechać do sklepu czy krówki napoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skuterka TGB Orion 101S z 2008 r. A kiedyś zepsutego komara miałem (już dawno na złomie), Cezetę 350 to mój ojciec miał i dziadek kiedyś miał Junaka.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakwares    0

dobrze mój motor o napędzie 2 nóg leży w częściach w piwnicy (miał ok 20 paru lat)


.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dobrze. Wszystko chodzi jak trzeba.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wezcie sobie kupcie w koncu prawdziwe motocykle. Czy dalej bedziecie sie bawic skuterkami i motorynkami?? :)

skuter jest dobry dla zakonnic, albo emerytów.

Jesli chcecie zacząc prawdziwa zabawe z troche wiekszymi sprzetami, proponuje Yamahe DT 80, badz dla odwazniejszych 125cc.

I tak wiekszosc was sponiewiera, prostując rączki :):)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

ja jestem szczęśliwym posiadaczem Yamaha Bulldog :)

 

1100cm3 i 65 KM i ekstra moment obrotowy :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

230kg...... :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

wezcie sobie kupcie w koncu prawdziwe motocykle. Czy dalej bedziecie sie bawic skuterkami i motorynkami?? :lol:

skuter jest dobry dla zakonnic, albo emerytów.

Jesli chcecie zacząc prawdziwa zabawe z troche wiekszymi sprzetami, proponuje Yamahe DT 80, badz dla odwazniejszych 125cc.

I tak wiekszosc was sponiewiera, prostując rączki :(;[

Ja myśle nad zakupem DT 50 albo 80 :)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Ja mam WSK 125 z 85r i BMW F 650 ST z 99r. :lol:

A przez zime robimy trajke ;[


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer21    1

Jestem szczęśliwym posiadaczem hondy ns1 montessa i chciałbym aby ktoś z was kto posiada ten motorek pokazał na zdjęciach gdzie się leje olej do silnika a gdzie do przekładni i w jakich ilościach.Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam dodam że bardzo mi zalerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Ja ma Keeway Focus z 2006, Bashana 200 z 2008 i Kawasaki Ninja 250R z 2010roku i najlepiej śmiga mi sie quadem po polnych albo jak ostanio troche błotka było to całkiem frajda


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

@ pawelec

ja mam prawie 2 lata Yamaha DT 80 i teraz szału nie robi, wręcz jest mało mocy ;]

co możesz mi powiedzieć o klx 250 i dr 350 roczniki ok 94-97?? planuje po wakacjach zmienić dt na któryś z nich

 

cayiBzhaZBl.jpg cayjebMEuoN.jpg


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

silver95 to mowisz ze detka słaba jest?ja wlasnie chcialbym kupic taki moto gdzies w granicahc 1500-2000 zl,w terenie jak sobie radzi?i jakie mnniej wiecej spalanie?jak z awaryjnoscia? sory ze tyle pytan ale chce taka kupic i potrzebuje opini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Kolego SIlver, ja tez sie przymierzalem do kupna najpierw DRki, pozniej wzielo mnie na KLXa, a na koncu znow na DRe;) Z prostego wzgledu - serwis. To sa sprzety ktore nie wymagaja takiego serwisu jak wspolczesne full crossy. Nie ma urywajacych sie zaworow, czy urwanego korbowodu. Zawieszenie jest trwałe, ale nie o takiej charakterystyce jak wspolczesny zawias upside-down.

Niestety na rynku wtórnym ciezko znalezc dobry egzemplarz, pozniewaz to są juz stare motocykle i nawet jesli panuje ogolnie taka opinia ze to trwale sprzety, to po 15 czy 20 latach wszystko moze byc do remontu.

Dlatego miedzy innymi zrezygnowalem z zakupu DR 350. Waga motocykla tez ma znaczenie, a tutaj 130-140kg to norma, wiec 'letko' nie jest;)

 

Pozniej rozgladalem sie za jakims dwutaktem. Najpierw KTM EXC 125/250/300. Rozne byly pomysly. Za dwusuwem przemawia to ze ewentualny rremont czy przeglad jest dwukrotnie tanszy niz w wysilonym czterosuwie. Sama wymiane tloka zrobisz w 15 minut, w czterosuwie nie bardzo. To mnei przekonalo. Tymbardziej ze kumpel przez rok mial WRke 250 20002r. i przez rok wpakowal ponad 10 tysi..... glownie przez urywajace sie zawory, i urwane korby. To mnie troche zastanowilo. Nie mowie ze wszystkie takie są. Poprostu jemu sia tak nieszczsliwie ytrafilo. Ale jazda czyms takim to poezja .... :D

Szukalem na allegro konkretnych egzemplarzy. Jezdzilismy troche po polsce. I nieststey kazdy KTM jakiego widzialeismy to byla straszan padaka. Fakt nie mialem duzych funduszy bo 7000zl. Chcialem sie w tym wyrobic plus jakis stroj, itd. Ciezko za takie pieniadze kupic cos dobrego. Do tego papiery na rejestracje podwyzszaja cene motocykla. Wtedy mi na tym zalezalo. Dzis nie bylbym juz tak sztywny jesli chodzi o te papiery.

WIdzialem 125 EXC - niby w ogloszeniu ideal. Robimy 400km i na miejscu okazuje sie ze jednak jest troche niedoinwestowany. W tych sprzetach wszystko musi byc robione na czas, w przeciwnym razie powoli bedzie sie rozsypywal. A pozniej jest tylko dramat.... Nastepnie 300EXC stary bo '97, mial mnie powalic mocą, ale jezdzil jak 125... Widocznie tloko i korba byla do wymiany. Na koncu jedziemy po 250 EXC. Niby wszystko aldnie, ale tez w ogole nie mailm mocy. Gdy juz wracalismy pojechalismy do ostrowca siwetoklrzyskiego, to bylo ostatnie miejsce z mozliwym motocyklem do kupienia. Byl to GAS GAS EC 250 2002r. Ma papiery, niezle wyglada, fajnie jezdzi, i cena mi odpowiada - 6500zl :) Wiec biore!! Jednak okazalo sei ze mial pare rzeczy do zrobienia ktorcyh nie widzielismy na miajescu. Mam go juz prawie rok, przez ten czas pare rzeczy zrobilem, jednak teraz wymaga glebszego przegladu - wymiana wszystkich lozysk i tulei w wachaczu i kolysce wachacza - 650zl. Muszse juz oponki kupic, i nne pierodly. Jednak mysle ze za takie pienbiadze nic leposzego bym nie kupil. Teraz za te 6500 mozna wyrwac 2005/2006! Wiec to dobra opcja. Nie wyobrazam sobie teraz gdybym mial latac na DR 350 ktora wazy ponad 130kg, gdy teraz jezdze na sprzecie ktpry wazy ok 105kg. W terenie to nieoceniona przewaga! No i moc tez daje... w katalogu to 50KM, na kole jednak to jest jakies 42/43KM. Wiec jest czym pojechac.To typowe enduro, z mocnym dolem, 6 biegów, oswietlenie. DLa mnie wystarczy.

 

Sory za taka historie, ale chcialem Ci przyblizyc moje zmagania z kupnem motocykla. To nielatwa rzecz. Musisz sie zastanowci do czego bedzie Ci poetrzbny, gdzie bedziesz najczesciej jezdzil, co sprawia Ci przyjmenosc. Pomysl tez czy potrzebnja CI homologacja. Bo jesli nie, to nie ma sensu dokladac opieniedzy.

Ogolnie cross jest lzejszy, ma PIEKIELNĄ moc, inaczej zestrojony silnik oraz zawieszenie, no i jest tanszy w zakupie! Enduro ma mocniejszy dół, nie musisz wajchowac biegami, wiecej biegów, przewaznie 5 lub 6, gdzie w crossie jest to odpowiednio czterosuw: 4 , dwusuw 5. Ma lampy i drozszy jest.

 

Jak chcesz sie dowiedziec wiecej pytaj, pisz :)

tu masz fajny artykul o DR 350 i DRZ 400. Sam go kiedys czytalem gdy zastanaiwlame sie co kupic.

http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-motocykli-uzywanych/suzuki-dr-350-vs-suzuki-dr-z-400-dwie-epoki-off-roadu,art20.html

 

o KLXie wiem niewiele, ale mysle ze tez jest wiele artykułów na jego teamt. trzeba poszukac;)

 

ps. czasem lepiej kupic cos drozszego i nie padaka. Koszty doprowadzenia do stanu normalnego, moga byc porazajace. Dlatego dla Ciebie widze np jakiegos dwusuwa 125 rocznik 2002-2004, cross badz enduro. Marek jest wiele. Husqvarna robi fajne enduro 125, tak samo Gas gas. Albo cos wyczynowego z full crossa. YZ 125, CR 125, KX 125, RM 125, jest tego duzo..... Bo jesli chcesz sie od razu przesiasc na taka kobyle jak DR czy KLX, to nie bedziesz mogl sie przyzwyczaci do takiej wielkiej masy w porownaniu do DT.

 

POZDRO!

------------------------------------

znalazłem ciekawy artykuł "Cross na dziurawą kieszeń" :) opisane tam są najpopularniejsze 'setki'. Mam nadzieje ze Ci pomoglem w jakis sposob.

http://motox.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3450:cross-na-dziuraw-kiesze&catid=16:garai-motoxcompl&Itemid=74


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj