silver95

Motocykle i motorowery czyli jednoślady

Polecane posty

Junkers    44

Mi w MZ ES250/2 Trophy0dirol.gif szwankuje ladowanie 6V i planuje zmienic z pradnicy na alternator 12V z MZ ETZ. Jak spasuje i bedzie grac to rejestruje go. Poza tym Ogar 200 jest non stop uzytkowany :) , a reszta motorow zabezpieczona na spoczynek bo wszystkim jezdzic sie nie da :lol:

na-motorze.gif


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

ja mam suzuki savage 650 z 98 r,ale chcę zmienić na szosowo-turystyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zna ktoś szczegóły nowej ustawy pozwalającej jeździć moto do 125 cm3 na kat B? Jak to jest z tą skrzynią musi być automat czy nie bo różnie piszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Trzeba bedzie przerobic WSK i zalozyc wariator :lol: A najlepiej bylo by isc na A, tak przy okazji - wiecie jaki koszt kursu na A i ile egzamin??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

wczoraj przegłosowano można i na automacie i na zwykłej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Jw. może być manualna i automat wprowadzono poprawkę :) bardzo się cieszę z tego powodu bo mój barton fighter ponad 20tyś ma nabite od nowości tylko tylną oponę wymieniłem ale nawet 70ccm i jazda z dziewczyną to katorga szczególnie pod górkę więc planuję kupić silnik 125ccm i przerejestrowac na motocykl lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Po co przerejestrowywac, silnika nikt ci nie bedzie sprawdzal, a tak to nawet dziewczyna czy kto inny pokieruje za okazaniem dowodu. Teraz prawdopodobnie wzrosnie sprzedaz jednosladow do 125 a ludzie w miastach przejda na jednoslady, by korki omijac i mniej paliwa palic, pogoda tym bardziej dopisuje, miasto sie cieszy a na wsi susza...

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Kurs na A coś ok 900zł :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

I ja przybrałem wreszcie czas na wygrzebanie swojej WSK-i i doprowadzenie jej do stanu użyteczności :P

Sporo czasu przestała w szopie odkąd ojciec ją tam postawił jak tak sobie policzyłem minęło ładnych 26 lat. Przesiadł się wtedy na 4 kółka, a motor poszedł w odstawkę.

Jeden plus że dobrze go zabezpieczył, zalany był do pełna w skrzyni i cylindrze olejem, a zbiornik zalany był przepałem do tego obwinięta była folią. I zawalony był drewnem opałowym hehe ktoś był pomysłowy i dobrze go ukrył że sam nie wiedziałem wcześniej o jego istnieniu :lol:

A obecnie po pracach prezentuje się tak:

00ffdb45c4c8af5cmed.jpg

 

b545bbf982e047famed.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mangusta    0

pieknie zadbany sprzet kolego a dawniej tyle tego bylo to poszly na zyletki zawsze marzylem o takiej lecz zawsze w oczach ojca bylem za maly i teraz latam tym 98abdf5180113613m.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Ale czy to takie mądre żeby motocyklem jeździć bez jakiegokolwiek szkolenia czy kursu. Każdy myśli że to tak hop siup i się szybko jedzie. A tu trzeba się pilnować, bo to są dwa kółka i chroni cię tylko strój i kask. A to naprawdę nie wiele...


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

125-tką nie wiadomo ile nie pojedzie, z resztą ile jeździ 50 poprzerabianych, owszem uważać trzeba ale często kierowcy aut w ogóle nie patrzą na jednoślady, a po za tym żeby legalnie jeździć na 125 cm3 trzeba mieć prawko na B co najmniej 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dokładnie trzeba już mieć prawko na B i po 3 latach ma się chociaż jakeś pojęcie o przepisach i sytuacji jaka panuje na drodze. MOim zdaniem o wiele bezpieczniejsze jest takie rozwiązanie niż to co było kiedyś. Kończysz 18 i bez żadnego wyobrażenia o ruchu drogowym można jeżdzić skuterem itp. NIe żadko niewiele wolniejszym w żeczywistości jak te 125.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

poprzerabiana 50 też pogoni, sam siedząc kiedyś na ławce w mieście patrzyłem jak dzieciaki +- 15 lat jeździły po mieście wymuszenia na rondzie, potem kilka razy samochody tyle co ich nie skasowały takie kółka robili wokół naszej starówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Koledzy co kupić dorastającym chłopakom jeden 14lat, drugi 11. Miałoby być to coś na początek tak żeby spokojnie nauczyli się jazdy jednośladem. Niestety ja wyleciałem z rynku, a różnorodność marek na dzień dzisiejszy przyprawia o zawrót głowy. Za moich czasów szczytem marzeń był Simson SR50 które można kupić do dzisiaj jednak cenowo stoją podobnie do dzisiejszych marek i druga rzecz czy taki Simson nie będzie krokiem wstecz? aczkolwiek solidność wykonania dostęp do części i ich koszty przemawiają na korzyść tego modelu. Z tego co wyczytałem warto zainteresować się skuterami Peugeot, Vespa, Piaggio i tu proszę o wypowiedzi jak z kosztami i awaryjnością tych modeli, a może macie całkiem inne propozycje. Skuter miałby być na początek używany w cenie do 1500zł.(nie wróże mu długiego żywota) jednak nie chciałbym aby była to jakaś padaka którą po każdej przejażdżce będzie trzeba regulować. Na dzień dzisiejszy można mieć z Tesco nowego chinola za niecałe 2100zł i nie zawracać sobie głowy powyższymi modelami, ale czy warto? Przeglądając ogłoszenia takie modele wpadły mi w oko http://olx.pl/oferta/skuter-peugeot-sportowy-wydech-CID5-ID5aE17.html#6f4eaac63e http://olx.pl/oferta/skuter-2t-wloski-dobry-stan-CID5-ID5aFa7.html#6f4eaac63e http://olx.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-simson-sr50-CID5-ID6qp7p.html#dc4714f839 co myślicie o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Legalnie w ogóle nie możesz nim jeździć jeżeli nie posiadasz do tego uprawnień. Wiek nie ma teraz nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mangusta, piękna rr'ka. Który to rocznik? Do nie dawna marzyłam o takim sprzęcie, ale umiejętności zweryfikowały wybór moto i padło na duże enduro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

Ja to sobie na razie pomykam na bandit 600,ale po zimie cos większego będzie:D

Edytowano przez raffx89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj