silver95

Motocykle i motorowery czyli jednoślady

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Chota    12

A ja na dzień dzisiejszy mam WSK M06-B3 z 1975r, WSK M06-B3 z 1972r w oryginalnym szarym malowaniu,SHL M11 z 1963r, i WFM M06 z 1966r.


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Ja się już od dłuższego czasu czaję na Yamahę DT 50 koniecznie z papierami :) Ale jak już się coś fajnego trafi to na drugim końcu Polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

 

 

Małe pytanko: Jak to do końca jest z tym stożkiem w skuterach!? Jedni mówią że to coś daje w 2-suwach, a jedni że w 4-suwach. Według mnie to ne jest do końca takie super. Ze zmianą filtra na taki wiąże się większa ilość przepływanego powietrza, a co za tym idzie? Wiele ustawień i poprawek między innymi dyszy, gaźnika i dawki paliwa. Bez tego jest gorzej niż normalnie. Wiem bo próbowałem :) No i te czyszczenie... Masakra

A Wy co sądzicie o stożku?!

 

Mam stożek w Aprili Rally. Z moich obserwacji wynika że można się w to bawić przy konkretnym tuningu mechanicznym i przy tym jeżdżąc po asfalcie bo kurz na zmianę z błotem zatyka go i trzeba często myć bo brakuje powietrza. Fakt daje fajny głos przy silniku 2-suwowym. Tak więc na wiejskie bezdroża i przy seryjnym silniku nie polecam, bo w sumie nic to nie da a tylko kłopot z ciągłym czyszczeniem. Ja już opracowałem technikę mycia myjką ciśnieniową :)


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Ja na wiosnę będę śmigał nowym skuterem (kingway rocky).


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym filtrem to tak jak myślałem... A przeanalizujmy kolejny element tuningu. Bierzemy pod lupę Wydech Sportowy. Powszechnie wiadomo, że każdy skuter ucharakteryzowany na typowo sportowy tryb jazdy i osiągi z tym związane posiada taki wydech. Coraz częściej spotykam normalne skuterki bez żadnych modernizacji silnika ze sportowym układem wydechowym. Wiadomo także że to nie jest taki tani interes i zakup takiego czegoś musi być pieczołowicie przemyślany. Dobre wydechy firmy ARROW, Giannelli, LeoVince, Minarelli itp. słono kosztują. Przy tym pytanie: Czy prócz pięknego basowego dźwięku naszego jednośladu zyska on przyzwoite jak na taki zakup osiągi. Nie chodzi tutaj o wielki szybkości, ale przy fabrycznym silniku jakieś 5-10 km/h. Jeszcze jedno ale, czy jest to jakieś obciążenie dla silnika? Jeżeli tak, to jak duże i czy zmniejsza to żywotność motoru?


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Do mojej Aprili mam założony wydech Tecnigas next-R, wiadomo nie jest to wydech z górnej półki ale po założeniu i "dobrym" zestrojeniu (dysza, wariator, sprężynki, pasek itp) wnet rwie na koło :)

Zawrotnej prędkości nie osiągnąłem ale moc znacznie wzrosła (przy seryjnym cylindrze).

Niestety trzeba się liczyć że nie wszystkie części wytrzymają takie obciążenie np. ze zwykłego paska który kosztował 40 zł, przejechałem na nim do 400 km to tylko strzępy zostały :) więc zainwestowałem w Hebo coś około 100 zł.

Oprócz tego przytrafiło mi się jeszcze parę nie fajnych zdarzeń :)


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Jeździcie o tej porze jednośladami? :)

 

Ja tam ogarem 200 wyjeżdżam, przez zaspy prędzej przejedzie nim niz samochodem, a jaka frajda :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przepalam swojego... Czasami na podwórko wyjadę, ale zimno jak diabli :)

 

@Maniek A robiłeś coś z rolkami w wariatorze? Zmieniałem na cięższe lub lżejsze?


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Ja tam cały rok jeżdżę. Najlepiej jak jest ładna asfaltowa droga a na niej ubity śnieg to tylko nogi wystawiam i ściskam do squtra daje gaz i zarzucam kierownicą... niezapomniane przeżycia z driftu :):) :)

 

 

@RobertKowalewo-Cały wariator mam inny i rolki też różne zakładam w zależności jak coś innego ustawie...


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

chłopaki, zostawcie te skutery, pozarzynacie je :)

lepiej cos full crossa albo jakiego enduraka. Tym sprzetom nie straszna odkrecona maneta. Polecam ktorzy chca poczuc moc pod tylkiem :)

Sam osobiscie teraz latam i jest luz :) zima to najlepsza szkołą jazzdy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

W swojej Aprili obecnie mam zamontowany cylinder 70cc więc jest czym poszaleć :)

Ale zapewne to i tak nie to co cross :)


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no wlasnie.

wyibraz sobie, ze masz pod tylkiem 6 biegową maszyne, 50KM na silniku (na kole bedzie to nieco ponad 42KM), i wazy niewiele ponad 100kg :)

w terenie mieli kołem na kazdym biegu;P i stawia na koło z 3 samą przepustnicą. Jak sie nauczysz to i z 5 strzelisz ze sprzegla i jedziesz!!! hehe..


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O gilerze mogę trochę powiedzieć, ponieważ mój znajomy miał dosyć długi czas taki motor. Ale zależy czy 50 ccm czy 125 ccm ;)


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

no wlasnie.

wyibraz sobie, ze masz pod tylkiem 6 biegową maszyne, 50KM na silniku (na kole bedzie to nieco ponad 42KM), i wazy niewiele ponad 100kg :D

w terenie mieli kołem na kazdym biegu;P i stawia na koło z 3 samą przepustnicą. Jak sie nauczysz to i z 5 strzelisz ze sprzegla i jedziesz!!! hehe..

 

Kolego z piątego biegu to ja swojej r1 na koło nie postawie. Chyba nie bardzo wiesz co mówisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Nie no, takie bajki że na 5 biegu na koło ze sprzęgła to wiesz gdzie :D

Chyba że ten cały motocykl się rozpędza na 5 biegu do 80km/h to może i da rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Kolego z piątego biegu to ja swojej r1  na koło nie postawie. Chyba nie bardzo wiesz co mówisz  

kolego, widze ze nie miales okazji jezdzic na crossie :D

tam jest zupelnie inaczej niz na szosowym przecinaku!

najpierw przejedz sie jakas yzf450, albo crf450, albo cr 250, albo ktm sx 450, dopiero wtedy bedziemy mogli pogadac! :(

 

dla nieogarniających:

przelozenia w mocnym enduro czy crossie sa zupelnie inaczej zestrojone niz w standardowej r1, gsxr czy innym scigancie! to zupelnie inne doswiadczenia. Dlatego mozliwe jest wheelie nawet na 5 biegu. Ten kto jezdzi tylko na szosie, niewie, jakie przyspieszenie moze miec mocne enduro badz cross, wiec najpierw popróbujcie, a pozniej pogadamy :D Zaden sredni scigacz nie prostuje tak rąk, jak wlasnie cross;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

tak się składa że sciągam z bratem trochę tego sprzętu (gównie motocykle sportowe) miałem w tym sezonie doczynienia z translapem ,owszem idzie na koło ale napewno nie z tak wysokiego biegu... jak już jedziesz na gumie to wtedy biegami można iśc w górę ale napewno nie uwierze że maszyna o mocy 40~`50koni stanie z 5   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

transalp??? przeciez to strasznie ciezkie turytyczne enduro na szose. wiesz ile to wazy?? prawie 200kg!!!!!!!

nie porownuj starego ciezkiego enduro, do wspolczesnych maszyn ktore waza niewiele ponad 100kg i maja 50KM.

 

nie rozrozniasz takich rzeczy. Jesli przywolujesz mi transalpa, to tak jakbys w ogole nie mial do czynienia z hard enduro :D

 

nie wierzysz? zapraszam, chetnie pokaze Ci jak to sie robi :D

Enduro w moim przekoniau, to:

WR, CRF, DRZ, EXC, GAS GAS, HUSABERG, no i moze jakies starsze DRki, KLX, czy KLR.

Wszystkie wymienione wyzej maja prawie lub ponad 50KM, i waza niewiele ponad 100kg (max 120) - jezdziles??


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

mimo tegoże jest cięzki jest zaliczany do enduro... co do nowoczesności to zależy od rocznika... napewno nie jest to torowa czy wyczynowa crosówka ale przy niewielkiej mocy ma bardzo duży moment obrotowy co jak zapewne wiesz odgrywa kluczową rolę przy jezdzie na gumie :D tak naprawde masa motocykla jest sprawą drugorzędną, napewno dużo zależy od kierowcy i zębatek

 

niestety nie było mi dane jezdzić typami które wymieniłeś (raz jezdziłem kawą YZ) więc nie mam punktu odniesiena

 

mimo wszystko uważam że z 5 biegiem przesadziłeś, ale to tylko moje zdanie...

 

myśle że mógłbyś wrzucić jakiś filmik..

 

ps.widze że jesteś z okolic lublina.... czesto jeżdze tam na zlociki... pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

waga ma kolosalne znaczenie!

zobacz:

Yamaha YZ 450F/ Honda CRF 450/ Kawasaki KX 450F/ Suzuki RMZ 450/ KTM SX 450 - kazdy z tych motocykli to obecnie nowoczesne enduro, z ultralekkim silnikiem jednocylindrowym. moc - katalogowo w zaleznosi od producenta, ale około 45-50 KM na kole. Czyli na silniku byloby to odpowiednio 55-60. Kazdy z nich wazy max 110kg.

Teraz zestaw sobie proporcje scigacza sportowego. Musi miec co najmniej 200Km i wazyc nie wiecej do 200kg. Tyle ze full cross (takie jak powzyej) jada max do 120-140 zalezy od modelu. Za to maja piekielnie mocny dół, i ogromne przyspieszenie wlasnie w dolnym zakresie obrotow! To daje mozliwosc takiego zapasu momentu, ze nawet wpinajac 5 przy predkosci 80-90km/h mozesz dac na kolo! To jest zasadnicza roznica miedzy sportowymi motocyklami - rzedowki japonskie, a jednotaktowymi ultralekkimi wyczynami w teren!

 

w ogole na sportach sa zupelnie inne wrazenia, niz na enduro badz cross. W swojej R1 zaprzesz sie tylkiem o zadupnik odkrecasz manete i jedziesz, ale nie ma takiego szoku w zapasie mocy jak w czterosuwie 450 full cross. Jesli bedziesz mial okazje to przetestuj jakiegos, ale te dobre wyzyłowane silniki zaczynaja sie od 2000 roku w zwyz. Wtedy zobaczysz o co mi chodzi;)

pozdro!

 

napewno znasz ten filmik, ale wrzucam na przypomnienie.

husaberg 60KM (na kole) vs suzuki hayabusa około 180KM.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj