silver95

Motocykle i motorowery czyli jednoślady

Polecane posty

ja Mam kawasaki zxr ninja, Motor ogólnie w porządku tylko troche słaby bo tylko 400cm3. ale na początek polecam. Wcześniej miałem honde nsr 125. to była porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Czemu NSR to poraszka ja taka chce sobie kupic nie polecasz takiej?


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

Chce kupic SIMSONKA ale niewiem jakiego czy ENDURO czy SKUTERA, skuter mi sie podoba z wygladu a enduro chcialbym ztuningowac wiecie na polne drogi ;) Co radzicie??

 

 

Pozdrawiam

Bambus ;)


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Czemu NSR to poraszka ja taka chce sobie kupic nie polecasz takiej?

 

bardzo mozliwe ze skoro mysli ze 400 to mało to moc z 125ccm to juz całkiem za malo

osobiscie słyszałem z na koło jej nie da sie postawic a max to nawet 160km/h ale na przyspiechy to nie ma samochodu (póki co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

No koło to idzie i moja ćezeta ;] a mi nsr jest potrzebny tylko zarejestrowany na 50cm bo nie posiadam prawa jazdy.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

mój kumpel handluje troche takimi sprzetami ma teraz 5 motorów aprilie sr 50 (80pojemnosci) skuter, dzwie hondy cbr 125 jedna 4suw druga 2suw9co ciekawe ta 2suw leci 160km/h a 4suw tylko 120km/h ale w kulturze pracy silnika jaka róznica =D ) i skutera aprilie sr 125pojemnosci ale na 50 zarejestrowany9dla zwolenników automatycznych przekładni)

 

a ile ci ćezeta pali? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

@Pavel tak właśnie jest z 2-suwami. Jeśli by zmierzyć 2 motory o tej samej pojemności to 2-suw będzie szybszy ale będzie miał gorszą harakterystykę pracy ;)...przykład z życia: w motoGP przypuśćmy Aprilia 250ccm sadzi 290km/h a Yamaha Rossiego sadzi ok330km/h ale przy pojemności 1000ccm.Różnica w pojemności 750ccm a różnica prędkości tylko ok 40km/h...Oczywiście Yamaha będzie potrzebowała mniej czasu żeby osiągnać swoją prędkość max ale i tak jestem pełen podziwu co potrafią maszyny 2-suwowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Moje zdanie jest takie że w mniejszych motorkach (np: skuterki i tam takie wirówki) silnik 4 sów jest nieudanym pomysłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

aa tam od razu nie udany..każdy silnik ma swoje wady i zalety. Np 4 nie zanieczyszcza tak atmosfery jak te starsze zwłaszcza 2-suwy ale znów jest bardziej "wydajny".Mnie tylko zastanawia kiedy wejdą silniki diesla do seryjnej produkcji przy motocyklach...co prawda już było kilka propozycji i nawet niemiecka bundeswehra zamówiła kilka modeli ale nie wiem jak sie to skończyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

jak myślicie, kto w tym roku wygra motogp? ja stawiam na rossiego , bo to mój idol. ;) . A jeśli chodzi o 4T to ja posiadam takiego w 50-ce i powiem wam że od komarków jestem szybszy ale od simków już nie. Zaletą tego silnika jest małe spalanie (1,5/100km), posiadam silnik hondy , który prawie w ogóle się nie psuje ;)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

ja też bym chciał żeby wygrał rossi ale będzie miał ciężko...jest coraz więcej coraz lepszych kierowców.Ale zapowiada sie ciekawy sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Pavel mi ćezeta pali tak koło 4 czasem ponat.

A moim zdaniem jak by motor nie chodził to i tak 4sów jest lepszy.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

masz rację. Dźwięk 2T jest nie porównywalny z kapitalnym stukotem 4T.


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

hehe a ostatnio sie dowiedziałem ze kumplowi etz 251 pali 15l/100km to sie drugi kumpel zdziwił ze anwet jego ćezeta pali mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja miałem kiedyś Rometa Charta 210, 3 biegi, elektroniczny zapłon, prawie jak Simson tylko trochę awaryjny, ale był o niebo lepszy od komarów czy jawek 50. Miałem też WSK 125, ale to była prawdziwa skarbonka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

Ja jestem właścicielem simsona skutera (89r) oraz WSK 125 (data produkcji nieznana) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Szczęśliwy posiadacz ogara 200 :rolleyes: bez paliwa :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Ja miałem kiedyś Rometa Charta 210, 3 biegi, elektroniczny zapłon, prawie jak Simson tylko trochę awaryjny, ale był o niebo lepszy od komarów czy jawek 50. Miałem też WSK 125, ale to była prawdziwa skarbonka :blink:

 

Więc mówisz, że dużo kasy wkładałeś w tą WSk-e? U nas modele 125 cieszą się dobrą opinią i niezawodnością. Wystarczy nalać trochę paliwa, pchnąć jak nie chce odpalić na kopa i jazda :rolleyes:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moja WSK była mocno dobita i co chwile zrywała tryb zdawczy i zębatkę od I biegu, no i inne awarie, np. cewka zapłonowa, sprężyna od startera, raz zabezpieczenie od tłoka mi wypadło i cylinder do wymiany...Ale jeździło się dobrze, bo jak na WSKe to była mocna (nowy cylinder robił swoje :rolleyes:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

ja posiadam dwa jednoślady napędzane silnikami pierwszy z nich to Romet Kadet (tzw.komar) oraz Mińska 125 typ 400 na licencji Rometa. :rolleyes:


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

ja mam mz - ke 150 ts i simka .....fajne motorki tylko troche slabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek360    1
Napisano (edytowany)
Chce kupic SIMSONKA ale niewiem jakiego czy ENDURO czy SKUTERA, skuter mi sie podoba z wygladu a enduro chcialbym ztuningowac wiecie na polne drogi :lol: Co radzicie??

Pozdrawiam

Bambus ;)

 

Ja osobiście radze ci wybrać ENDURO sam takiego posiadam (S51 ENDURO) i świetnie się spisuje. Przy jeździe w terenie zwłaszcza górzystym jedyny problem to mała pojemność silniczka, sam miałem zamiar założyć większy cylinder (60 cm3) ale po doświadczeniach kolegi zrezygnowałem, u niego skończyło się to na sporym remoncie ;). Dlatego najlepszym rozwiązaniem był by S70 ENDURO sam takim raz jeździłem i różnica była ogromna, tyle że raczej ciężko takiego spotkać :)

Edytowano przez tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawoo86    0

Mam pytanko do was.

Jestem użytkownikiem Simsona S51 juz od 10lati jeszcze w nim nic nie robilem 90r. produkcji.

Ostanio zacząl mi przerywac wiec to napewno zapłon trzeba ustawić,wiec wziąlem papierek i leciutko tam przejechalem wiecie gdzie tam miedzy tym kolem (zamachowym)chodzi lepiej juz prawie nie przerywa ale czasami jeszcze przerwie.

Wiec moje pytanie jak ustawić ten zapłon,macie jakieś wskazówki,kiedy zapale to ta iskierka ma chodzić rowno czy jak.

Z góry wielkie dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj