silver95

Motocykle i motorowery czyli jednoślady

Polecane posty

Gość   
Gość

Od dłuższego już czasu wożę się taką furmanką, wszystko robiłem własnymi rękami. Tylko wał i szlif cylindrów oddałem do zakładu bo u siebie warunków nie mam no i pewnie wiedzy- doświadczenia w tym temacie.

post-82766-0-58498900-1451672331_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian92    30

Ale to chyba na skuterkach  :lol: Październiku skończyłem jeździć jeszcze mam do objechania Kujawsko-Pomorskie \ Dolnośląskie także trochę km się zrobi w tym sezonie  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 Bolo wskocz na temat ,,znalezione na allegro i nie tylko'' z wczoraj :huh:  :rolleyes:  :lol:  :lol: ,może to :D  :D :rolleyes:   ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Sezon sezonem, ja zawsze kończę w pazdzieniku a zaczynam marzec/kwiecień jeżdżę skuterem o troche wiekszej pojemnosci niz inne bziki bo 500cm3. Odnośnie rometa tego z aukcji. Widziałem ost na zlocie skuter rometa wiekszej pojemnosci. Ogolnie wszystko chodzilo, tylko powloki lakiernicze wszedzie byly w zlym stanie juz, a mial moze z 5 lat. Ale kazdy jak dba tak ma :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja choruję na coś w tym stylu...

 

540x405_k-750-ural-m72-dniepr-rzeszow-63

Witam .Mam Dniepra z koszem od prawie 20 lat - super maszyna , fajny dźwięk boksera ( wolny wydech) , prawie nic się nie psuje .Pali bez problemu w naj większe mrozy . Główna wada to wysokie spalanie .

 


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian92    30

U mnie takie coś w okolicy jeździ  :o muszę się bardziej przyjrzeć tej maszynie  :P A ile pali chyba nie więcej niż moje zx10r bez jaj :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dniepr podczas jazdy po polnych drogach bez problemu spali ponad 8 litrów benzyny na 100 kilometrów ( oczywiście z koszem , bez kosza  trochę mniej :) ) .Przez 20 lat naj większe awarie to zerwana linka , przepalone żarówki lub dziura w oponie .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian92    30

Spalanie można wybaczyć przecież cały rok się nie jeździ jak samochodem  :D Mi podobnie pali koło 8 z groszami przy turystyce motocyklowej z prędkością 160-200  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja pociskam DR 650, jest moc :P poszukam fotki lub zrobię to wrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Ja pociskam DR 650, jest moc :P poszukam fotki lub zrobię to wrzucę.

 

Ja się czaiłem na freewinda (ten sam silnik), ale ostatecznie wygrała opcja 2 cylindrów w TDM 850. Ogólnie fajny sprzęt do turystyki. W zeszłym sezonie na jednodniowym wypadzie w Bieszczady zrobiłem tak na raz 850 km w jakieś 11 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale przyznaj że na podjazdach, piach lub grząskie błoto to masa przeszkadza, masz dużą kostkę czy enduro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Ale przyznaj że na podjazdach, piach lub grząskie błoto to masa przeszkadza, masz dużą kostkę czy enduro?

 

W zasadzie to w teren nie wjeżdżam, bo raczej do turystyki to kupiłem, więc co najwyżej szuter. Fakt masa spora co by bardzo przeszkadzało, do tego kufer i inne dodatki. Z tyłu Metzler Tourance więc opona raczej przeznaczona na szosę.

 

Edytowano przez sylip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Ja pociskam DR 650, jest moc :P poszukam fotki lub zrobię to wrzucę.

Witaj,również planuje dr650 jest to alternatywą turystyka?

Trochę zacny mam inny plan w teren jakie macie doświadczenia na 2T dwusowowych o pojemności od 250cm2

Np: kx250

Cr250

Cr500 ?

Są wypowiedzi że ludzie jeżdżący na scigaczach sr*ją w portki z przesiadki r1 cz zx12r i innych 190konnych maszyn po przejazdzce na cross 2T 2suwowym o pojemności 500cm2.

Czy naprawdę ktoś może opisać czy to taka wredna maszyna,słyszałem że jeszcze nikt sie nie odważył odsunąć manetki na 100% przy cr500..

Mam doświadczenie na gsxr750

Edytowano przez Bamber310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

Ja już sezon oficjalnie rozpocząłem,500 km nawiniete :D na święta zapowiada się świetną pogoda także się poz******ala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@Sylip i jak sprawuje Ci sie Yamaha TDM 850?

 

Planuje zakup TDM 900 albo.. (co wg. mnie lepsze) Honde Varadero 1000 ktora jezdzilem i mozna powiedziec ze sie w niej zakochalem hehe :P bardzo duzy i ciezki moto ale mi to nie przeszkadza, chuherko nie jestem :)

Mialem sporta Honde Cbr 900rr Fireblade ale Varadero daje ogrom komfortu a i kopyto tez ma wystaczajace :D

Mysle tez o BMW r1100 GS albo RT (kolega bardzo chwali) mam straszny dylemat.. chce wydac max 8tys.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

@Sylip i jak sprawuje Ci sie Yamaha TDM 850?

 

Planuje zakup TDM 900 albo.. (co wg. mnie lepsze) Honde Varadero 1000 ktora jezdzilem i mozna powiedziec ze sie w niej zakochalem hehe :P bardzo duzy i ciezki moto ale mi to nie przeszkadza, chuherko nie jestem :)

Mialem sporta Honde Cbr 900rr Fireblade ale Varadero daje ogrom komfortu a i kopyto tez ma wystaczajace :D

Mysle tez o BMW r1100 GS albo RT (kolega bardzo chwali) mam straszny dylemat.. chce wydac max 8tys.

 

Tedzia jak na razie bardo fajna, wygodna, ale polecam 900 bo troszkę mniej pali do gaźnikowca 850. Co do Varadero, to fajna, ale raczej będziesz niemile zaskoczony przy dystrybutorze. Potrafi 8l wachy wsiorbać. TDM 900 troszkę tylko słabsza a zadowala się 5 - 6 l/100 km.

BMW też fajne i wygodne, ale w 8 tyś raczej nie kupisz nic sensownego, z resztą Waradero i TDM tez będzie trudno znaleźć na prawdę zadbany a nie odpicowany egzemplarz.

TDM to silnik 2-u cylindrowy, ale o wykorbieniu wału 270o więc pracuje jak V-ka - rozkład momentu obrotowego też fajny i w zasadzie jedzie już od 2500 obr. Varadero to V4 więc wieksza kultura pracy, ale troszkę wyżej trzeba kręcić. O BMW się nie wypowiem bo niewiele miałem z tymi motocyklami styczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Tedzia jak na razie bardo fajna, wygodna, ale polecam 900 bo troszkę mniej pali do gaźnikowca 850. Co do Varadero, to fajna, ale raczej będziesz niemile zaskoczony przy dystrybutorze. Potrafi 8l wachy wsiorbać. TDM 900 troszkę tylko słabsza a zadowala się 5 - 6 l/100 km.

BMW też fajne i wygodne, ale w 8 tyś raczej nie kupisz nic sensownego, z resztą Waradero i TDM tez będzie trudno znaleźć na prawdę zadbany a nie odpicowany egzemplarz.

TDM to silnik 2-u cylindrowy, ale o wykorbieniu wału 270o więc pracuje jak V-ka - rozkład momentu obrotowego też fajny i w zasadzie jedzie już od 2500 obr. Varadero to V4 więc wieksza kultura pracy, ale troszkę wyżej trzeba kręcić. O BMW się nie wypowiem bo niewiele miałem z tymi motocyklami styczności.

 

Sylip  co to znaczy że Varadero to V4 ? .

Bo znając Wiadero i jego silnik to zwykła 2 cylindrowa V-ka

 

 

a to moja ostatnia wpadka

post-6648-0-73372400-1459455875_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

varaero ma bodajże V2, a VFR ma V4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Tak macie rację Varadero ma V2, pomyliło mi się właśnie z VFR, aczkolwiek zużycie paliwa do najniższych w Varadero nie należy, po za tym to fajny motocykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj