Polecane posty

malydyzio    0

Czy użytkuje ktoś zbiornik do mleka marki WEDHOLMSA  ? Czy są awaryjne czy nie,czy dobrze schładzają ?

Jeżeli ktoś podpowie będę wdzięczny ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12

witam mam zamiar kupić zbiornik wannowy czy ktoś mi powie czy chłodzi on całą powierzchnią ??? czy tylko do jakiejś wysokości bo mam 20letni japy 550l i tam chłodzi tylko dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

Witam wymieniłem z modoreduktorze w schładzalniki tryby plastikowe ,ale cóż po wymianie głośno chodzą jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nasmarowane dobrze? Nowe są więc muszą się dopasować. Być może zbyt mały luz powoduje zwiększony hałas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

Witam jak może być przyczyna częstego psucia się czujnika temperatury , posiadam regulator temperatury SMT-3. Może serwis montuje mi jakieś badziewie wiec prosił bym o namiary na porządny czujnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

Witam forumowiczów :) 

Mam problem z sterownikiem smt-05    ustawiony jest on na temperaturę 3.5 stopnia a schładza prawie do zera , wcześniej nie było z tym problemów  . Wyskakuje również  błąd "PPP"  ,który sygnalizuję przekroczenie zadanej temperatury . Spotkał się ktoś z czymś takim ? Zbiornik 1000 L  a na udój jest coś koło 200 litrów  ,gdy mleko jest ciepłe zbiornik w normalnym tempie schładza mleko . Spotkał się ktoś z takim problemem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem wetholms nie polecam strasznie długo schładzał a wszystko było ok freon itp Wymieniłem go i czas schładzania o połowę krótszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistsz    0

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i nie mogłem znaleźć odpowiedniego forum więc spytam się tu. Dostałem dzisiaj z mleczarni informacje że muszę do 14 marca zarejestrować schładzalnik mleka w necie jak mam agregat który ma więcej niż 3 kg czynnika chłodzącego. I tu jest moje pytanie czy ktoś już to robił i jak sytuacja wygląda jak ja swój kupiłem używany 8 lat temu od gościa co je ściąga z zachodu europy. Baniak jest firmy Melatte 650litry a agregat ma wsadzony od 1000 lub 1200 i na nim nie ma żadnej tabliczki znamionowej czy wybitych numerów, i jak teraz mam stwierdzić ile on ma tego czynnika chłodzącego. Pewnie będę musiał wezwać majstra?

Proszę  o porady ponieważ czas nagli, a jak będę musiał  wzywać speca to może trochę zejść.

Edytowano przez mistsz

\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeczytaj jedną czy dwie ostatnie strony tematu cena mleka. Tam napisałem jak wygląda sprawa ze starymi schładzalnikami. W alfalaval 1000 l.wchodzi trochę ponad kilogram a w japy 1030 trochę ponad 2 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do tanka serap 2060l wchodzi 2,5 kg. tak jest wybite na tabliczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jank388    2

jestem po wymianie otwartego  na cysterne samomyjaca 6000l na dwa agregaty serap''' jaka jest zasada mycia czy zaraz po odbiorze mleka czy czekak az temp otoczenia sie wyrówna

i drugie ILE i jak stosowac plyny co drugi dzien na przemian kwasny /zasadowy czy caly czas zasadowym

i moje zaniepokojenie na jednym z agregatow na tz zaworze mosieznym podczas chlodzenia  gromadzi sie brylka lodu a drugi jest suchy czy to jest zwiazane z niedostateczna iloscia gazu ? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Witam. Jaki powinien byc odstęp w czasie włączania się samego mieszadła i na ile powinno się załączać? Mam ustawione co 15min i 2 pracy. Miałem wymieniona sprężarkę na nowa i od tego czasu obserwuje ze na ściankach zbiornika osadzaja się grudki tłuszczu z mleka. Nie ma ich wiele ale sa. Co może byc przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ja w Japy mam też ustawione na co 15 minut i miesza przez 2 minuty . Takie jest ustawienie fabryczne bynajmniej tak jest napisane w instrukcji .Z grudkami - to może zadzwoń do tego co wymieniał Ci tą sprężarkę może miał taki przypadek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Zmieniłem nastaw na 25/1 i teraz było ok żadnych grudek. Smietana na wierzchu się nie robi wiec chyba wystarczy takie mieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Witam jak myślicie ile może stać mleko w konwiach schłodzone do 4st? W pomieszczeniu temp ok 5 stopni mleko odbiera 2-4 w nocy ostatni raz mieszam przed snem ok północy, nie zbierze się śmietana na wierzchu? Zbiornik dogadany czeka na zamianę, ale wanna i nie mieści się jestem w trakcie przeróbki drugiego pomieszczenia i ścianka do rozwałki, zejdzie jeszcze kilka dni.
Gra warta świeczki czy lać mleko cielakom? Na razie bakterie nie wzrosły, ale czy parametrów nie popsuje nie mieszane?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Taki że nie mieszane robi się ta warstwa "śmietany" i ona zawiera sporo tłuszczu więc trochę parametry spadną ale nie do takiego stopnia by opłacało sie dawać mleko cielakom jak preparat wychodzi 40-60 gr za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Właśnie tak robię, pod koniec zlewam wychłodzone i stoi.
Ok zobaczymy jeszcze kilka dni może nie będzie tragedii. Dzięki za odp ;)
200-300L większy by wszedł, ale nie ma sensu za pół roku znowu wymieniać tym bardziej, że chce żywieniowca krówkom zprezentować...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Witam, mam problem ze schładzalnikiem de laval 500l sam przestaje mi chłodzić, mieszadło się kręci ale nie chłodzi, wybija zabezpieczenie niby termik od sprężarki zresetuje 2-3 razy i dobrze później już chłodzi i dzieje się tak po odbiorze tj w czasie pierwszego udoju, może macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Pierwszy udój zawsze najdłużej chłodzi więc zapewne jakiś stycznik czy coś innego się przegrzewa ale co dokładnie to ciężko stwierdzić, może być dużo różnych rzeczy popsute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ja kilka razy w starym wymienialem czujnik zaniku fazy, 40zł i niby jak coś nie tak z prądem (chwilami za slaby) to właśnie on się przepala...
Objawy były podobne jak długo chodził to się wylaczal, mieszadło chodziło, mleko nie schłodzone. Jeśli będzie coś z nim nie tak to od razu zauważysz bo będzie obudowa przysmalona


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Xavier wyczyść skraplacz to coś wygląda jak chłodnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj