Polecane posty

rolstudent    182

Jesli wsrawia niwa sprężarke to oewnie to tyle kosztuje. Do teho trzeba nowy osuszacz i czynnik chlodzacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

Witam

Mam takie niecodzienne pytanie. Kupiłem zbiornik 350 litrów (chociaż i 200 byłby za duży), czy to normalne, że jak wleję 70 litrów, 20% objętości to chłodzi mleko ponad godzinę do temperatury 4 stopni ? Potem trzyma chyba normalnie, bo jak podskoczy do 6 to znów obniża do 4.

Agregat włączam dopiero po wlaniu pierwszych litrów mleka, to dobrze?, bo nie wiem jak zbiornik zareaguje na różnicę temperatur, jak wleję ciepłe mleko do zimnego zbiornika. Co do marki zbiornika to pojęcia nie mam co to jest (jakiś niemiecki), Agregat podobno był wymieniany rok temu.

 

Aha bym zapomniał. W związku z tym że mleka jest mało w zbiorniku, na dnie już przy temp. około 12-15 stopni pojawia się lód, termometr jest u góry więc mleko też pewnie nie ma tych 12 stopni tylko pewnie z połowę.

Edytowano przez dex1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
czy to normalne, że jak wleję 70 litrów, 20% objętości to chłodzi mleko ponad godzinę do temperatury 4 stopni ?

Tak to jest normalne . Jeżeli łączne chłodzenie w takim zbiorniku trwa do 2 godzin (w upalne dni ,może chodzić troszkę dłużej ) ,to wszystko jest w porządku .

Agregat włączam dopiero po wlaniu pierwszych litrów mleka, to dobrze?

Tak jest najlepiej ,wlewać pierwsze mleko i włączać schładzalnik ,aczkolwiek jakby zbiornik był wychłodzony ,też nie powinno się nic dziać ,po wlaniu mleka .

Aha bym zapomniał. W związku z tym że mleka jest mało w zbiorniku, na dnie już przy temp. około 12-15 stopni pojawia się lód, termometr jest u góry więc mleko też pewnie nie ma tych 12 stopni tylko pewnie z połowę.

Jak termometr jest u góry ? Chyba wskaźnik, a czujnik gdzieś przy dnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agricole    0

@dex1988 Od siebie proponuje włączać dopiero, gdy zaczyna sięgać mieszadło, ewentualnie można coś pod nóżki podłożyć by nachylić i też będzie dobrze. Tak szybko pojawiający się lód mnie dziwi, skoro był wymieniany agregat to możliwe, że za dużo freonu nabite, ale to już musiałby specjalista sprawdzić, bo lepiej żeby lodu było jak najmniej.

 

Ciepłe do zimnego można, tylko że tak jak napisałem wcześniej, lepiej włączyć kiedy już coś jest i wtedy temperatura mleka kolejno dolewanego uśrednia reszte i nic złego dziać się nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

Co do czujnika to nie wiem gdzie on się znajduje, ale zamówiłem już termometr (od -50 do +300 stopni) i zobaczę jaka jest faktyczna temperatura mleka, bo tak jak pisałem na dnie jest zamarznięte, a na termometrze 6 stopni, więc mleko może mieć ze 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jaka temperatura mleka wyświetla się na komputerze w mleczarce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

Co do temperatury mleka to ta na zbiorniku jest o 2 wyższa niż mleko ma faktycznie, w zbiorniku jest 6 a mleko ma mniej niż 4. Więc czujnik od termometru musi być gdzieś na środku ścianki zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę że wysiadł czujnik temperatury. U mnie kiedyś w nowym Eurotanksie wymieniany był chyba ze 3 razy. W efekcie mleko było za ciepłe albo zamarzało. Czujnik znajduje się najczęściej przykręcony do ścianki zbiornika. W okrągłych zbiornikach znajduje się pod czarną gumową zaślepką. Koszt czujnika kilka lat temu to ok 60-70 zł. Czujnik powinien znajdować się blisko dna tuż nad tym gdzie kończy się spirala chłodząca czy jak to nazwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Co do temperatury mleka to ta na zbiorniku jest o 2 wyższa niż mleko ma faktycznie, w zbiorniku jest 6 a mleko ma mniej niż 4. Więc czujnik od termometru musi być gdzieś na środku ścianki zbiornika.

 

Jeśli temperatura na komputerze jest inna niż rzeczywista mleka to trzeba przestawić komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kudrus20    0

witam przpadkiem ktoś posiada tabele litrarzowa do schładzalnika japy 650 litrów bardo był bym wdzieczny 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Mam pytanie trochę nie w temacie ale nie chcę zakładać nowego wątku . Jakiej wielkości macie pomieszczenie na zbiornik na mleko [ ile na ile metrów ] , dodam że chciałbym aby zmieściła się tam dojarka przewodowa . Zbiornik 1200 litrów chyba de lawal i dojarka też bo jeszcze nie wybrałem a muszę najpierw zbudować pomieszczenie do tego. Może ktoś by mi podał jakie jest zapotrzebowanie na prąd takiego zestawu .Za odpowiedzi dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapotrzebowanie na prąd to na pewno 380V. Wielkość pomieszczenia zależy od kształtu zbiornika. Nie napisałeś czy to wanna czy okrągły. Pomieszczenie robisz takie, żebyż mógł swobodnie obejść. Dojarka powinna raczej znajdować się w innym pomieszczeniu, bo co region to inne wymogi z weterynarii. U mnie przykładowo jest 4x2,5m i jest trochę wąsko na okrągły zbiornik 1000L. Pomieszczenie było pierwotnie większe, ale babka z weterynarii powiedziała, że nie może być bezpośredniego wejścia z obory do pomieszczenia na zbiornik i dlatego jest ścianka działowa a pierwsze pomieszczenie służy jako myjnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

A ile Kw pobierają na raz bo zbiornik to chyba 2 Kw bierze .Sam nie wiem jaki zbiornik lepszy czy wanna czy okrągły a nie mam kogo się dowiedzieć i zobaczyć samemu jaki byłby dla mnie lepszy . Za rok chciałbym odstawiać mleko ale co do technicznych spraw mam małe rozeznanie bo zawsze chowałem opasy . Z cielakami dobrymi u mnie ciężko a tak bym miał materiał na opas i co miesiąc jakieś pieniądze za mleko .Obora na 24 krowy co doradzacie z dojarką i zbiornikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdecydowanie wybierz wannę, każdy Ci to napisze. Ja z racji tego, że nie było nic dobrego od kupienia i byłem pod ścianą musiałem kupić okrągły. Przy dojeniu konwią to porażka, bo bardzo wysoki. Muszę mieć podest, żeby było lżej wylewać i nie dźwigać konwi pod szczękę. DO mycia także kiepski. Co do dojarki to pozostaje Ci używana, najlepiej Westfalia lub Delaval. Co do poboru prądu to Ci nie doradzę, ale bierze chyba mniej. Poszukaj na stronach producentów nowych zbiorników, być może tam podane są parametry. Nawet Ci znalazłem. http://www.eurotanks.com/schladzialniki_wannowe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Orientuje się ktoś czym budową różni się zbiornik dwu-udojowy od cztero-udojowego? Potrzebuję kupić zbiornik około 5500l i z tego co się dowiedziałem to w dużych pojemnościach były zbiorniki również dwu-udojowe i nie wiem jak rozpoznać który jest taki a który inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

zbiorniki dwu udojewe zwykle maja dwa agregaty chłodnicze i duzo szerszy parownik. nasaja sie do 4 udoi. popristu szybciej chlodza. sam mam 2 udojowy od 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1780    0

witam

nasze się z zamiarem wymiany zbiornika na mleko z racji na brak czynnika i licznych nieszczelności układu i tu moje pytanie:

1.Na jaki czynnik chłodniczy szukać i taki którego w przyszłości nie wycofają? może jakaś konkretna firma poj.600-800 L

chodzi mi o uzywany bo na nowy mnie nie stać

z góry dziękuje 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam chciał bym was zapytać jaki polecacie typ czujnika temperatury do regulator temperatury TYP SMT- 3 w zbiorniku na mleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Witam mam niecodzienne pytanie minanowicie mam basen do mleka Alfa Laval 600l jednofazowy i czy to normalne że 90l chłodzi ponad 1,5 godz do temp 4 stopnie.I jeszcze jedno pytanie,ta metalowa rurka co idzie z chłodnicy do sprężarki jest dosyć gorąca,nie idzie utrzymać ręki jak chłodzi koło 20min.


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Czas chłodzenia jest do zaakceptowania chociaż trochę długi. Jak wlewasz mleko do pustego zbiornika (zakładam że był wyłączony, być może jeszcze umyty bezpośrednio przed dojem) to również zbiornik się musi wychłodzić. Jak dolejesz te 90 litrów do wychłodzonego mleka (i zbiornika) to powinien schładzać trochę krócej. Ta metalowa rurka to idzie ze sprężarki do chłodnicy i powinna być gorąca  - chłodnica z resztą też (przynajmniej w górnej części). Jedna z rurek które idą do zbiornika powinna być oszroniona - chociaż u mnie teraz nie jest bo jest dosyć ciepło i szron się topi. Jest jeszcze kwestia tego czy agregat jest oryginalny. Wszystko się zużywa w trakcie eksploatacji, czynnika chłodzącego być może powoli ubywa i agregat pracuje dłużej, temperatura zewnętrzna też wydłuża jego pracę. Na razie bym z tym nic nie robił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

A co to takie ważne? Aby sprzedawca był ok i zapewnił serwis i będzie spoko. Ja miałem 8 lat Alime-Bis, teraz od prawie 2 lat wanna Packo. Oby tak dalej. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj