m11031993

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360

Polecane posty

Case856xl    1

Witam założyłem dziś kosiarke dyskowa podniosłem i opuściłem kilka razy i przestały mi działać gniazda od wywrotu przestał podnosić i opuszczać za znacze ze podnosnik działa normalnie tak jak wcześniej. Pytanie co moze być tego przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ten układ hydrauliczny ma priorytet dla siłownika podnośnika TUZ. Dopiero gdy on nie wykonuje pracy możliwe jest korzystanie z wyjść hydrauliki zewnętrznej. Może rozdzielacz pozostał w takiej pozycji i odciął olej na sekcje hydrauliki zewnętrznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case856xl    1

a jaki był by powód odcięcia oleju na sekcje. i w jakiej pozycji powinien być rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bez względu na pozycję dźwigni podnośnika hydraulika zew. musi działać.

Sprawdź mechanizm jeszcze raz jak nic nie znajdziesz rozbierz i przeglądnij rozdzielacz. Jak złożysz sprawdź czy jest ciśnienie na wyjściach. Może to nie jest wina ciągnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam podobny problem u mnie po rozgrzaniu oleju nie chce podnosić kosiarki dyskowej podpiętej pod układ zewnętrzny podnośnik jako tako działa ciśnienie na wyjściu hydrauliki ledwo osiąga 90 atm. pompa jak i zawór przelewowy nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na zimnym około 150atm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To gdzieś masz przeciek. Na tyle duży że na ciepłym oleju spada ciśnienie. Nic nie pomoże dopóki tego nie znajdziesz.

Do wglądu tulejki łączące kanały w talerzu i plecaku. Najlepiej od razu załóż nówki. I sam rozdzielacz. Wymienić w nim oringi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rozebrałem podnośnik i podpiołem sprężone powietrze do rozdzielacza i jak daję na wywrot to powietrze ucieka przez ten poprzeczny tłoczek który przesuwa się na boki z tyłu rozdzielacza a więc rozebrałem rozdzielacz ale niczego dziwnego nie znalazłem pewnie będzie już wypracowany rozdzielacz bo już swoje lata ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

ja zdecydowałem się wywalić oryginalny rozdzielacz i wstawiłem zewnętrzny dwusekcyjny od tura. zasilanie wyprowadzone z pompy przez korek spustowy, bez zaworu bezpieczeństwa. zawór na cylindrze pozostał. powrót przez ten filterek co był otworem po wyjściu przewodu od wywrotu. drugi otwór zaślepiony. zasilanie cylindra przeprowadzone przez otwór po mechanizmie sterowania starym rozdzielaczem. po testach z rotacyjną spisuje się bdb :)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f802382519f5eb3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/03649cb733f1979f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29da8ad1b14e98c7.html

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wymieniłem tą tulejkę poprzeczną z zaworem i jest gorzej niż było jak przygazuje to powoli podnosi kosiarkę ale jak puszczę gaz to zaczyna opadać mimo że jest cały czas na podnoszenie dźwignia tak samo i podnośnik w ogóle nie trzyma z balotem to 1 min czasu i już jest na ziemi i co dziwne sam się nie podnosi trzeba ruszyć dźwignią od podnośnika żeby wrócił do pozycji podniesionej. Co może być nie tak czyżby ta nowa tulejka z zaworem była gorsza od starej a może to pompa bo znajomy mówił że nową pompę 3 razy oddawał na gwarancji puki w miarę dobrze zaczęła podnosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

jeżeli opada to albo nieszczelność na połączeniu pompa rozdzielacz albo sam rozdzielacz. jak mi wysiadła pompa to nie chciał podnieść a le jak już podniósł to nie opadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pewnie to będzie wina tego chińskiego zaworu bo zakładałem go bez przekonania licząc po cichu na cud ale jak się okazało cudów nie ma i chinczyki poraz kolejny potwierdzili swoją złą jakość i trzeba pewnie będzie zakupić regenerowany rozdzielacz ale czy warto bo różnica między nowym a regenerowanym to 300zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

jeżeli miałbym kupować to nowy. regenerowany kto wie czy za rok czasu znowu nie będzie puszczał. 300 zł to nie tak dużo, a zmarnowany czas przy rozbieraniu i składaniu ciągnika też kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

problem rozwiązany okazało się że jest wadliwa nowa pompa po założeniu starej i zaślepieniu bocznych otworków wszystko działa elegancko na wolnych obrotach dobija do 160 barów a to że podnośnik opadał po remoncie rozdzielacza to wstyd się przyznać ale nie włożyłem jednego uszczelniacza po wstawieniu jego podnośnik trzyma i tutaj moja rada dla założyciela tematu sprawdź najpierw pompę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi370    0

witam mam podobny problem .... mianowicie jak założę do 360 3p np samozbierajaca i próbuje podniesc podbierak i trzymam wajche do przodu jest ok podnosi ale tylko ja puszcze to podbierak spada na dół niby wajcha sie zatrzymuje w pozycji podnoszenie (tj do przodu) ale podbierak i tak spada na dół jakie macie pomysły od poniedziałku biore sie za to prosze o porady pozdrawiamm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu0007    30

witam mam podobny problem .... mianowicie jak założę do 360 3p np samozbierajaca i próbuje podniesc podbierak i trzymam wajche do przodu jest ok podnosi ale tylko ja puszcze to podbierak spada na dół niby wajcha sie zatrzymuje w pozycji podnoszenie (tj do przodu) ale podbierak i tak spada na dół jakie macie pomysły od poniedziałku biore sie za to prosze o porady pozdrawiamm

 

Wszystko jest ok. Trzeba tylko zrozumieć położenia dźwigni i co gdzie kiedy płynie.

W instrukcji jest ładnie opisane ale że nie wszyscy mają to powtórzę co i jak. Dźwignia ma 4 położenia

1) Max do góry (trzeba trzymać rączkę lub zablokować nakrętką radełkową) podnoszenie z gniazda Lewego w Prawym brak ciśnienia

2) Neutralne - kanały zamknięte nie nie podniesiesz nic nie upuścisz nie ważne jak podpięte do gniazd

3) Położenie pływające (lekko do przodu od neutralnego przytrzymywane samoczynnie-żeby je zwolnić trzeba lekko pociągnąć do góry żeby przeskoczyło w położenie 2) olej może swobodnie swobodnie pływać pomiędzy L i P. Zazwyczaj jak podłączymy przyczepę (czy podbierak jak tutaj) pod gniazda to się wtedy opuszcza

4) MAX do dołu (trzeba trzymać rączkę lub zablokować nakrętką radełkową) podnoszenie z gniazda Prawego na lewym brak ciśnienia.

 

Pomysł jest taki albo zamień złącze - wychodzi z tego że podpinałeś się pod prawe podłącz pod lewe dźwignia działa jakby odwrotnie ale od razu wpada w położenie neutralne i podbierak nie powinien opadać - jak będzie opadał to masz walnięty rozdzielacz w plecaku podnośnika.

Jeśli dalej będziesz tak podpinał musisz szybko przerzucać rączkę w położenie 2 - obecnie zatrzymuje ci się w pozycji pływającej 3 i dlatego opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Witam

Mam taki problem ye jak dlugo pracuje mi traktor na wacyonzm wom (kosiarka rotacyjna) to lubi troche wyciec mi olej z gniazda niby nie duzo oleju ale kadłub ubrudzi i jak zrobi zeby nie ciekło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

kup sobie zatyczki na te złącza za 2,50zł, Ja założyłem takie i czysto w środku i nie leci olej.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5

kup sobie zatyczki na te złącza za 2,50zł, Ja założyłem takie i czysto w środku i nie leci olej.

Gdzie kupiles te zatyczki? u mnie w okolocy nikt nie chce sprzedac ich oddzielnie kazdy cale gniazda sprzedaje :(

Edytowano przez krzeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicaj112    0

Na samym początku chciałbym się z wszystkimi przywitać gdyż jestem tu nowy :)

Mam pewien problem. Posiadam ciągnik Ursus c-4011 lecz wszystko w nim już zostało przerobione na c-355 (można powiedzieć że na c-360)

W przodzie mam dorobiony pług do śniegu a na lato jest przyczepiana łyżka ( mini tur) udźwig ok 300kg. Wszystko podnoszone jest przez obustronny siłownik. Dzisiaj podczas przewozu ziemi (turem) mając podniesioną łyżkę z wciśniętym sprzęgłem przez przypadek pomyliłem dźwignie i dałem ją na podnoszenie łyżka opadła (ponieważ nie pracowała pompa) gdzieś do połowy wysokości zrzuciłem ładunek z łyżki (na zapadkę jest zrzut) i wtedy już nie mogłem podnieść.

Siłownik jest ok, węże też.

Odkręciłem wąż od złącza hydraulicznego i olej lekko leci lecz jest tak słabe ciśnienie ze potrafię go utrzymać palcem. Bardzo proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter855    0

Witam!

 

Przymierzam się do założenia hydrauliki zewnętrznej wciągniku C 360. Do dyspozycji mam pompę od białoruśki NSZ-100 Ciśnienie znamionowe 16MPa, maksymalne 21 MPa Wydajność182 l/min przy 1920 obr./ min.

 

http://tablica.pl/of...wa-ID3LI05.html

 

Mam wątpliwości co do konstrukcji c360, mianowicie czy przy połączeniu pompy wałem kardana za pośrednictwem sprzęgła rozłączanego z kołem pasowym nie obetnie się klin na wale korbowym. w Ostrówku tak jest podłączona pompa, co prawda o większej wydajności i tam wał jest frezowany na wieloklin pompa będzie pracowała tylko z turem, myślę że dużych obciążeń nie będzie. gdy tur nie będzie używany pompa będzie odłączana sprzęgłem. Co o tym sądzicie? da się to z taką pompą zrealizować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
    • Przez sznajdik
      Zagadka dla wtajemniczonych bardziej niż ja, cały czas wysiada mi jedna sekcja pompy od hydrauliki coś jest nie halo skoro tak się dzieje tylko co i gdzie tego szukać? Dodam że do oleju zastrzeżeń mieć nie mogę bo go przejrzałem zarówno dno skrzyni pod kątem czystości obejrzane a wspomaganie osłabło po 10 miesiącach od założenia pompy (w tym zimą ciągnik prawie nie używany stał) hydraulika zewnętrzna bez zarzutu. Pompa wyjęta pojedzie do reklamacji żeby poznać opinię zakładu, gdzie szukać przyczyny? co męczy tak tę pompę że ta sekcja zdycha?
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj