m11031993

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BestTeam    2

Witam.Kupiłem prasę John Deere 550 i podczepiliśmy ją do ursusa c-360.Na początku jak podłączyliśmy węże od hydrauliki to nic nie działało a potem zamieniliśmy je to uniosło klapę do góry ale przy opuszczaniu był problem,ponieważ bardzo bardzo wolno się opuszczała klapa.W czym może tkwić problem?Podnosić klapę podnosi szybko ale bardzo wolno opuszcza a nawet nie zamyka komory do końca bo zostaje jakieś 10cm.

 

I kolejne pytanie dzwignia w ursusie c-360 od hydrauliki powinna chodzic tak samo jak ta od podnośnika (czyli na całej długości bo u mnie chodzi tylko do polowy a moze nawet nie a żeby opuscic klape trzeba przy ruszaniu dzwignia znajsc taki punkt zeby sie opuszczała np.Rusze okolo 3mm dzwignia i juz nie opuszcza)

 

Prosze rozwiazac moje problemy.

 

Naprawde dziekuje za kazda sensowna odpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

masz rozdzielacz na jedną stronę a potrzeba na dwie tak przypuszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Co do opuszczania klapy to zamień hdrolki bo jedna jest zasilanie a druga opuszczanie i  wtedy nie musisz szukać położenia dwigni do opuszczania .

A że wolno opuszcza to raczej wina pogody olej gęsty musi popracować by był żadszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Panowie, a ja i siebie mam w 3p ze klapę uniosę, a w ogóle nie idzie opuścić... wina rozdzielacza czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A napewno dobrze używacie rozdzielacza ? Ta wajha odpowiedzialna za hydraulike zewnętrzną działa do połowy suwaka tylko nie jak druga odpowiedzialna za ramiona aż do końca. Rodzielacz ma 4 pozycję. 1 to wajha na środku - olej nigdzie nie przepływa. 2 do góry - olej daje ciśnienie na ( dajmy na to+ ) jedno wyjście hydrauliczne a drugie wyjście ma wolny spływ . 3 lekko wajha do dolu ale nie za mocno to trzeba wyczuć - pozycja ta daje ciśnienie na drugie wyjście hydrauliczne (- ) a + ma wolny spływ. 4 pozycja to do samego dołu to tzw. pływająca olej przepływa na plus i minus bez oporu. Reasumując ( zależy jak podlaczysz to pozycja 2 otwieranie i 3 zamykanie lub odwrotnie. 4 pozycja powoli klapę Ci zamknie ale nie naboje ciśnienia i nie naciaganie pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Teściu ma c-360  i ma tura 3 sekcyjnego oraz prase z hydrauliką 2 sekcyjną i w tej chwili ma podłączony rozdzielacz 3 sekcyjny a chce aby prasa i tur działały niezależnie  jak to najlepiej i w miarę tanio zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartosek360    3

Witam forumowicze !

Mam taki problem że w pokrywie tylnej podnośnika chcę dołożyć powrót hydrauliki ( na które jest miejsce ) jest wkręcony jakieś złącze redukcyjne z 2 gwintami zewnętrznymi i na to nakręcona nakrętka z kulką w środku . W perkinsach tak wychodziło oryginalnie ? W jaki sposób można to wykręcić o ile się da to bez zdejmowania całej pokrywy podnośnika . :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Daj fotkę, bo mam 3p ale nie kojarzę, o czym piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No zastrzel mnie nie kojarzę. Jeśli koniecznie chcesz mieć zlew z tyłu to w zaślepkę od regulacji drążka skrętnego można się wbić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

no ja mam taki problem że nie chce mi ramion podnieść od opryskiwacza może to wina pompy jak sądzicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

https://zapodaj.net/fe0fd936d8d7b.jpg.html

Trzymaj link, próbuję wykręcić tą śrubę co wystaje gwint ale mi się nie udaje. jakieś pomysły jak to wykręcić? kombinerkami i kleszczami spawalniczymi nie idzie

Jeśli CI chodzi o ten otwór po prawej stronie to jest to otwór od drugiego wyjścia hydraulicznego na tył i złączy się on z rozdzielaczem. Tam powinno być takie złącze jak masz po lewej stronie tylko że dłuższe do którego podpina się przewód metalowy od wyjścia hydraulicznego które idzie do tyłu... Moim zdaniem komuś się tam kiedyś coś urwało i tak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Śruba z otworem nie złącze.Wciśnij w środek szmatki,na wierzch przyłóż dużą nakrętkę,i pospawaj punktowo,powinno się wykręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartosek360    3

Myślałem żeby gdzieś kupić długą nakrętkę i nakręcić na to i dopiero do niej dokręcić tą śrubę co powinna być prawidłowo wkręcona w dekiel i dalej tak jak po lewej stronie , przewód i śruba drążona . Co wy na to ? Zda to egzamin przynajmniej na najbliższe kilka miesięcy , w zimę zostanie to zrobione tak jak należy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Na obrazku widzę że nie masz tam gwintu.Pozatym ojej będzie wyciekał.

Wez szmaty,wciśnij głęboko i na grubo włóż,nie przepali się cała,przyłóż dużą nakrętkę albo podłużną włoż w otwór i pospawaj,nawet wodą polewaj w trakcie.Dosłownie chwila roboty a będzie konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Szmaty spali. Zmierz otwór w środku, przytnij pręta podobnej średnicy tak by wbić w otwór ze 3-5 mm głębiej, zaspawaj to i do tego dopiero przyspawaj śrubę czy nakrętkę.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riderNIKO    0

Witam, drodzy koledzy mam mały problem niekiedy  z kiprowaniem przyczepy w c-360.

Założyłem regenerowany rozdzielacz już 2 lata temu (nie wiem czy to powód mojej usterki).

W tym roku przy żniwach nie potrafiłem tony podnieść na przyczepie, 2 przyczepy kipnołem a trzecią podniosłem 1 sekcję z siłownika 4-sekcyjnego i miałem przerwę na kawusię - zostało chwilę pod obciążeniem i potem tak jakby pod plecakiem się coś zawiesiło...w ogóle hydraulika zewnętrzna nie reagowała ani jedno ani drugie wyjście -  szło tylko przyczepę opuścić.

Kiedyś już tak miałem jak pod koparką jeździłem około 25 przyczep ziemi i też coś postraszyło i z którąś miałem problem,potem pół roku miałem z tym spokój-ciągle wszystko działało.dodam jeszcze żę jak zablokuję to -  w czymkolwiek siłownik na max wysunięty to aż pompę słychać że męczy zawór przelewowy-bezpieczeństwa a kiedyś odblokowało mi się to i znów działały wyjścia jak poruszyłem podnośnikiem który działa zawsze (nie wiem jak pod obciążeniem).

Na bank będę ściągał plecak,pompę raczej wykluczam bo maszyny mi podnosi zawsze na podnośniku nawet talerzówkę...aż przód ciągnika unosi.teoretycznie rozdzielacz...do wymiany lub coś się dzieje z tym mechanizmem z regulacji siłowej/pozycyjnej...ale to miałbym zjawisko podnoszenia podnośnika podczas tych anomalii- bo priorytet ma 1sekcja -podnośnik a później 2 sekcja -wyjścia hydrauliczne (wiem bo jak odśnieżam to podnoszę z tyłu klocek 380 kg) .

Może ktoś miał coś podobnego już??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    131
Witam mam dosyć pilne Wymieniłem plecak bo stary pęknął, wszystko przelozylem po kolei do nowego. Założyłem, hydraulika działa nie działa podnośnik, podniosłem go do góry, zaciela się dzwignia przy rozdzielaczu, uruchomiłem, wszystko ok, pokrywa spowrotem na dół, podnośnik działa, nie działa hydraulika, wgl nic nawet grama oleju, bo odkrecalem przewód pod siedzeniem, dodam że mam mało oleju, (jutro kupie) ale czy to może być przyczyną takich anomali, proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

mam problem z wywrotem przyczep w 360. Na pusto ledwo podniesie, pod obciazeniem nie ma mowy, olej w stanie, pompa dolna nowa, sprawdzalem nawet koncowke od ciagnika do wywrotu przyczep czy kulka nie jest spracowana ale jest ok. jaki inny pomysł?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Zawór pompy uszkodzony.Najlepiej wymieniać go przy zmianie pompy,ewentualnie pod iglicę zaworu podszedł opiłek metalu

Manometru na pewno nie posiadsz aby sprawdzić ciśnienie na wyjściach,ale możesz zrobić tak,odłącz przewody z wyjść zewnętrznych odpal ciągnik i na wolnych obrotach przytrzymaj dźwignię w dół,jak zawór będzie sprawny wyraźnie przydusi silnik

Edytowano przez Alamo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

przyczepa d35 i chyba d45, obciązonej nie podniosl zadnej, inny ciagnik podnosi. Podnosnik zrobiony dół i góra tez, nie wymienilem tego zaworu, chociaz jeden majster tenże zawór odrzucił jako przyczyne usterki. Twierdzil ze jak pompa wyje to zawor jest ok. dzięki za rady, jutro sie pobawie z tym, zrobie jak @Alamo mowisz. a jesli zawór bedzie sprawny to gdzie szukac dalej?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
    • Przez sznajdik
      Zagadka dla wtajemniczonych bardziej niż ja, cały czas wysiada mi jedna sekcja pompy od hydrauliki coś jest nie halo skoro tak się dzieje tylko co i gdzie tego szukać? Dodam że do oleju zastrzeżeń mieć nie mogę bo go przejrzałem zarówno dno skrzyni pod kątem czystości obejrzane a wspomaganie osłabło po 10 miesiącach od założenia pompy (w tym zimą ciągnik prawie nie używany stał) hydraulika zewnętrzna bez zarzutu. Pompa wyjęta pojedzie do reklamacji żeby poznać opinię zakładu, gdzie szukać przyczyny? co męczy tak tę pompę że ta sekcja zdycha?
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj