m11031993

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360

Polecane posty

seweryn20    825

Z tego co pisze to chyba w jedno wyjście chce się wpiąć a zlew gdzie indziej. Jeśli tylko do kiprowania wykorzystuje tylne wyjścia  to w ogóle może wyfanzolić jedną rurkę a rozdzielacz tura wpiąć na stałe.  Może też zasilanie tura zamykać zaworem kulowym i korzystać jak wcześniej z obu wyjść ciągnika. Niech kolega sam napisze co i dla czego tyle że uniknie upierdliwego rozłączania. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

No powrót  to najlepiej pod korek  wlewowy , było juz o  tym nie  raz  .

Własnie  niech kolega napisze  co  właściwie  chce osiągnąć ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

Chce dołożyć dodatkowy rozdzielacz do Tur'a, do tej pory sterowany był tym wbudowanym ale podłączenie go pod tylne złącza jest trochę kłopotliwe ze względu na fakt że przewód wtedy tam dość mocno "odstaje" (przeszkadza przy podpinaniu) no i przy ewentualnym podłączeniu przyczepy. 

Myślałem żeby zasilanie rozdzielacza wpiąć właśnie pod siedzenie zastępując ten długi dystans tym krótszym, po czym podłączyć tam oczko od zasilania tur'a i na niego przewód metalowy od zasilania gniazda hydraulicznego. Czyli pod jedno wyjście będą podłączone dwa przewody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale  gniazdo podłączone  w ten sposób nie będzie działać .

Musiałbyś wstawić zawór  w obwód  zasilania  tura , 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

Dlaczego nie? Przecież wtedy olej pójdzie do rozdzielacza Tur'a która będzie robił jako zawór bo oleju na tura nie puści, więc olej przepłynie do gniazda hydraulicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie bedzie robił jako zawór bo olej płynie przez niego cały czas wracając przelewem do skrzyni. Musiał byś zawór kulowy założyć a są takie i zakręcać gdy będziesz chciał skorzystać z tego złącza z tyłu ciągnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Rozdzielacz tura nie będzie robił za zawór , olej pójdzie na przelew .

Jak  zasterujesz rozdzielaczem - to  skieruje olej na  odpowiednią  sekcję , jeśli  nie  sterujesz - olej  swobodnie sie przelewa.

Są traktory  w których rozdzielacz tura jest podłączany bezpośrednio  z pompy i  co wtedy? trzeba  pompe wyłączać jak tura nie używasz? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Kolego @Alvera nie myśl że hydraulika siłowa działa jak hydraulika sanitarna- tam gdzie zrobisz kran to woda poleci pod ciśnieniem :lol:  :P  . Koledzy wyżej mają racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

Mhmm, no tak. Nie przemyślałem tego że wszystko pójdzie przelewem. Czyli kwestia przemyślenia czy zawór zamontować na zasilaniu tura czy jednak jakoś przeżyć odpinanie gniazda tylnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zawór załóż zaraz pod siedzeniem. nie będziesz się męczył z odpinaniem i babraniem w oleju.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pod  siedzeniem nie  za bardzo jest miejsce na  zawór .

Wymień przewód do jednego gniazda na krótszy , może być gumowy  , przed  gniazdem  wstaw  trójnik  i  na  wyjściu na  tura  załóż  zawór .

Oczywiście  wiesz że  żeby  tur  działał  musisz  zblokować  dzwignię  od kipra  w pozycji  , która  daje  ciśnienie  na  to wybrane  gniazdo? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Gdzieś miejsce znajdzie. Ogólnie to nie kłopot ważne żeby był na sztywno a nie dydndał na wężu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

Tak, wiem o tym że dźwignię trzeba zablokować. Chyba tańszym już rozwiązaniem będzie dokupienie długiej śruby i włączenie się tutaj przy samym plecaku. Jeśli rzeczywiście nie ma różnicy do którego gniazda podłącze się to uniknę kosztów z dokupieniem dodatkowego króćca. Zawór wtedy będzie można umieścić gdzieś obok rozdzielacza, a przewód i tak muszę dorabiać.

Wiecie może które gniazdo hydrauliczne jest zasilającym w sytuacji podniesienia dzwigni do góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

E no śrubą drążoną bym się nie martwił jest o wiele mocniejsza niż choć by sama rurka. 

Są zawory z otworami  możesz go przykręcić w dowolnym miejscu i połączyć przewodami. 

http://allegro.pl/zawor-hydrauliczny-kulowy-m-22x1-5-500-bar-i6303593635.html

Możesz też założyć rozdzielacz kulowy trójdrożny. Wywalasz wtedy rurkę, jeden przewód do rozdzielacza kulowego z plecaka, drugi do wyjścia ciągnika a trzeci do rozdzielacza tura. 

http://www.farmexpert.pl/rozdzielacz_hydrauliczny_obrot_produkt8419.aspx

http://allegro.pl/zlacze-z-korpusem-oczkowym-22gw-18ocz-i6653744816.html

http://allegro.pl/zlaczka-przylacze-hydrauliczne-3-8-m22x1-5-i6387705092.html

 

Poza wężami podałem ci wszystko.

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

Dłuższą  śrubę bardzo łatwo przeciągnąć i urwać , a taki trójnik  kosztuje raptem 20 -  30 zł

http://www.sklepy24.pl/sklep/turmasz_pl/produkt/trojnik-hydrauliczny-aaa-m22x1-5/2350

 ale  rób jak uważasz.

Jak masz ten traktor na podwórku- to  co  za problem  sprawdzić , które gniazdo jest  kiedy  czynne? 

 

No tak ale muszę jeszcze dorobić dwa przewody tym bardziej że jakiś czas temu założyłem nowe metalowe. Tak to tylko się wkręcam i z głowy.

 

Dziękuje bardzo za linki, wiele mi to rozjaśniło. A co w przypadku zaworów kulowych 1/2 do instalacji wodnych? Mam takie nowe jak do grzejników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Żadnych zaworów z instalacji wodnej rozerwie go przy pierwszym dobiciu siłownika o ile nie wcześniej. Tylko i wyłącznie dedykowane do hydrauliki siłowej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kruger czemu pytasz? Przecież to łatwo można sprawdzić, ale tak jak piszesz chyba lewe. Jak chcesz i nie zapomnę to jutro sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

,,Wiecie może które gniazdo hydrauliczne jest zasilającym w sytuacji podniesienia dźwigni do góry?"

 

Lewe

Dziękuje. Czyli nie trzeba nawet dokupować dystansu ;)

 

Żadnych zaworów z instalacji wodnej rozerwie go przy pierwszym dobiciu siłownika o ile nie wcześniej. Tylko i wyłącznie dedykowane do hydrauliki siłowej.

Dobrze wiedzieć! Tak zrobię.

 

To i dopytam o rozdzielacz. Mam rozdzielacz 3 sekcyjny z kombajnu i niestety jest on tylko do siłowników jednostronnego działania tzn, tylko jedno miejsce wychodzące na sekcji, więc muszę kupić nowy. Tura mam oryginalnego z dwoma siłownikami jednostronnymi, łyżka na "linkę" i oryginalnie były płozy idące do tylnego mostu. Będę mu montował trzeci siłownik na wysyp. Rozdzielacz chce kupić 3 sekcyjny do siłowników dwustronnego działania.

Jaką wydajność powinien mieć taki rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SW400kruger    42

Thomas2135, ja nie pytałem, tylko zacytowałem wycinek Jego postu i odpowiedziałem, że lewe. Ale dzięki Wielkie, że zaoferowałeś chęć pomocy/sprawdzenia.

Alvera, z jakiego kombajnu, że 3 sekcje jednostronnego działania obsługuje? Może tylko Ci się wydaje...?

Edytowano przez SW400kruger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

Z starej Vistuli, co prawda ma 3 pozycję czyli przód zero tył ale tylko ma jedno wyjście do wkręcenia przewodu nie licząc zasilania i powrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

40 litrów rozdzielacz ci w zupełności wystarczy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dłuższą  śrubę bardzo łatwo przeciągnąć i urwać , a taki trójnik  kosztuje raptem 20 -  30 zł

http://www.sklepy24.pl/sklep/turmasz_pl/produkt/trojnik-hydrauliczny-aaa-m22x1-5/2350

 ale  rób jak uważasz.

Jak masz ten traktor na podwórku- to  co  za problem  sprawdzić , które gniazdo jest  kiedy  czynne? 

 

 

No tak ale muszę jeszcze dorobić dwa przewody tym bardziej że jakiś czas temu założyłem nowe metalowe. Tak to tylko się wkręcam i z głowy.

 

Dziękuje bardzo za linki, wiele mi to rozjaśniło. A co w przypadku zaworów kulowych 1/2 do instalacji wodnych? Mam takie nowe jak do grzejników.

Wkręcasz sie  i  z głowy , ale  2  przewody  i tak musisz dorobić .

1 od śruby  do  zaworu 

2  od  zaworu  do  rozdzielacza 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvera    2

Tak wiem, ale przewody tak czy tak muszę dorobić bo ich nie mam. Śruby dłuższe przelewowe też namierzyłem, 5zł sztuka więc tragedii nie ma ;) Tylko upolować jeszcze rozdzielacz, poprawić kabinę i montować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
    • Przez sznajdik
      Zagadka dla wtajemniczonych bardziej niż ja, cały czas wysiada mi jedna sekcja pompy od hydrauliki coś jest nie halo skoro tak się dzieje tylko co i gdzie tego szukać? Dodam że do oleju zastrzeżeń mieć nie mogę bo go przejrzałem zarówno dno skrzyni pod kątem czystości obejrzane a wspomaganie osłabło po 10 miesiącach od założenia pompy (w tym zimą ciągnik prawie nie używany stał) hydraulika zewnętrzna bez zarzutu. Pompa wyjęta pojedzie do reklamacji żeby poznać opinię zakładu, gdzie szukać przyczyny? co męczy tak tę pompę że ta sekcja zdycha?
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj