m11031993

Hydraulika zewnętrzną/wyjścia hydrauliczne w C-360

Polecane posty

peter855    0

A po to że nawet ta zetorowska od podnośnika wytrzymuje max 2 lata w turze i komfort pracy jest praktycznie zerowy. Z tego co wiem obciążenie pompy jest tym większe i większe jest ciśnienie na pompie, A ja zamierzam ustawić na zaworze 16 MPa. Łyżka miału, jakieś 600kg jak jest nowa pompa dźwiga ok, a po roku bez dodania gazu łyżka zamiast w górę idzie w dół. Ponadto chodzi o wydajność, większa wydajność krótszy czas podnoszenia, nie trzeba gazować mogę pracować na wolnych obrotach i podnosić w trakcie jazdy. Na ciasnym podwórku nie przejmując się że w coś wjadę z pedałem gazu wciśniętym w podłogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z mniejszymi pompami w granicach 60 litrów klin daje sobie rady. Na moje oko to ty trochę z wielkością przesadziłeś.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter855    0

mariuszd93

 

Dobra pompa ponad 400 kosztuje, poza tym Masz rację nie pieniądze, ale to nie robota kiedy wydajność Ci spada, Poza tym nie opłaca się za robotę ta wymiana co 2 lata, a umnie pompa po 2 latach to na prawdę totalny złom.

seweryn20

 

przesadziłem wiem , po prostu mam taką nową pompę i pomyślałem że ją wykorzystam, ale teraz zastanawiam się co ja z tym olejem zrobie jak przez żadem rozdzielacz nie dam rady takiej ilości przepuścić a dzielników za 700- 800 zeta nie będe kupował żeby wypuścić nadmiar do zbiornika. Pomyślałem nad pompą od ostrówka 69l/min.

Edytowano przez peter855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie. Najtańszą alternatywą są chyba ruskie pompy. Może warto im się przyjrzeć.

 

http://www.hydrotor....&idg=Pompy z�bate

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=nsz+32+lewa&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

 

i większa

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=nsz+50+lewa&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter855    0

Dzięki za podpowiedź. Jednak muszę zrezygnować z białoruśki, po prostu chciałem zredukować koszty. A wiesz może skąd dorwać taki wał do napędu? Od ostrówka kosztuje ok 300 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W sumie znów wypadao by sie wspomóc ruskimi częściami.

http://allegro.pl/nowy-wal-walek-napedu-pompy-ostrowek-k162-i3849648044.html

Ten kardan to nic innego jak skrócony wał przedniego napędu mtz-ta.

http://allegro.pl/wal-napedu-kardana-przedni-naped-mtz-belarus-l-630-i3882036459.html

Te same krzyżaki.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter855    0

Fakt, niedrogi , tylko nasuwa się pytanie czy zmieści się on pod chłodnicą? chłodnicy nie chciałbym przestawiać ze względu na wentylator. Zastanawiam się czy nie zrobić tam jakiegoś sprzegła w osi wału korbowego i zamocować wałek na łożyskach bez krzyzaków, wtedy mógłbym połączyć wałek pompy zkołem pasowym przesuwną tulejką frezową od od opryskiwacza (łączy ona 2 pompy w opryskiwaczu ślęza) i wyłączać napęd wtedy kiedy się nie używa Tura, Czyli praktycznie całe lato.

 

I kolejna zagadka : gdzie dostać taką tulejkę na wałek wielowypustowy na nsz 50. Z tego co zauważyłem to nie jest taki wałek jak końcówka WOM i tu się pojawia problem..... Szukałem w sieci ale niewiele można znaleźć na ten temat. Tuleja pasująca na wom co prawda wchodzi na wałek pompy nsz 100 ale niestety pozostaje luz więc odpada.

Edytowano przez peter855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter855    0

Już coś znalazłem jeżeli źródła nie kłamią to do nsz 50 będzie pasował wałek napędu pompy od mtz 82. Jak dostanę pompę tp podjadę z nia do sklepu i sprawdzę.

 

I niespodzianka. Na wałek pompy pasuje trójnik wału napędowego od FSO Polonez, Fiat. wyjście ze skrzyni jest zrealizowane takim samym frezem jak pompa nsz 50.

Edytowano przez peter855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter855    0

Witam mam taki rozdzielacz,

post-61469-0-21509800-1390917251_thumb.jpg

niestety nie znam marki, ani pochodzenia, prawdopodobnie z wóżka widłowego , ale nie jestem pewien. nie wiem jaki ma przepływ, może wie ktoś, lub poznaje taki sprzęt? Chciałbym go zastosować do sterowania ładowaczem czołowym.

proszę o pomoc..

post-61469-0-21509800-1390917251_thumb.jpg

Edytowano przez peter855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter855    0

Witam wszystkich!

 

Udało mi się ukończyć mój projekt. Zamontowałem pompę nsz 50, napęd własnej konstrukcji rozłączany wykonałem z wałka sprzęgłowego c 360, wałka napędu pompy nsz 32/50, środek tarczy sprzęgła c 360. Zbiornik zrobiłem ze zbiornika powietrza z jakiejś ciężarówki. Po pierwszych próbach mogę dojść do wniosku że pompa znacznie za duża, myślę że wystarczyła by nsz 32, na wolnych obrotach można zgasić traktor, dlatego włozyłem stary dzielnik z ostrówka i skierowałem część oleju bezpośrednio na przelew. wpinałem w rozdzielacz manometr i po podaniu ciśniena zegar pokazywał 13 MPa podkręcałem zawory na rozdzielaczu i na dzielniku , ale to nic nie dało , może kiepski manometr, albo niska temperatura spowodowała że źle wskazywał, ponieważ tak jak pisałem traktor po podaniu oleju na zaślepioną sekcję, potrafi na niskich obrotach zgasnąć. Dla ciekawskich dołączam film

 

http://www.youtube.com/watch?v=_KI8u8y7fho

Edytowano przez peter855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter855    0

Kolego musisz przemyśleć kilka kwestii:

1. jeżeli montujesz na wale z przodu to pompa musi mieć kierunek obrotów lewy

2. obroty pracy pompy muszą być dopasowane do napędu, (na wale korbowym nie mniej niż 2400/min

3. Wydajność - Wydajność zależy od obrotów, wydajność przy pełnych obrotach nie powinna przekraczać ok 70 l, ponieważ ciężko będzie przepuścić olej przez rozdzielacz, a poza tym im większy przepływ tym większy przekrój węża , U mnie pompa jest trochę za duża i zastosowałem dodatkowo dzielnik i zawór przelewowy. Tu masz tabele z doborem przekroju

https://sklep.dzwigi...raulicznych.pdf

4. Obciążenie wałka, musisz sprawdzić czy pompa może przenosić siły wzdłużne na wałku, jeśli nie, trzeba zastosować łożysko.

 

Jeżeli szukasz info na temat pomp zerknij na te strony:

 

http://www.hydrotor....lKategorie&id=1

 

http://www.wph.pl/produkty.htm

 

A jeżeli chodzi o pompe, to w stosunku do ruskich pomp, droga, o jakości nie będe mówił bo nie porównywałem i porównania nie mam, u mnie nsz50 na razie chodzi, zobaczymy jak długo, a poza tym ja mam napęd pompy odłączany, nie pracuje wtedy kiedy nie jest potrzebna.

Edytowano przez peter855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

witam podepnę się pod temat . Otuz dziś przy "sobotnich pracach" cos mi c-360 nawalila tzn wyworzac od bykow obor.... tur przestal pracować na wonnych obrotach wręcz opada przez biegi tak samo gdy dodam gazu max to jakos idzie natomiast podnośnik działa bez zarzutu na pusto macie jakies rady co moglo wysiasc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Na pusto...podepnij tylko z 600kg..Zawór bezpieczeństwa na pompie hydraulicznej zaciął się.Jeżeli pompa do końca pracowała dobrze to na 80% zawór,oczywiście wymieniając zawór będziesz miał też pompę na wierzchu,jak chcesz możesz ją wymienić po drodze.Nie wiem jak Ci spisywała się w pracach polowych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekK4    0

Witam, aktualnie w swojej c 360 mam pompę jakąś zetorowska 26 cm i przy turze 3 sekcyjnym z hydrometalu szału nie ma, dlatego myślę nad zamontowaniem pompy z przodu.Mam dylemat co do wyboru pompy jaką założyć nsz 32 czy nsz 40. Za nsz 40 przemawia niższa cena i większa wydajność tylko czy nie będzie za duża i lepiej zostać przy nsz32. Dodam że wspomaganie mam na pompie z rozrządu także dodatkowa byłaby tylko do tura, a pracując turem mam zwykle ok 1000 obr/min silnika. Czekam na sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Koledzy.

Stoję właśnie przed wyborem pompy hydraulicznej do C-360 z turem.

Znalazłem pewną nowość która mnie zaciekawiła.

Pompa hydrauliczna oznaczona jako Oryginał Ursus wyprodukowana przez firmę Waryński o wydajności 36 L/min !!

http://farmexpert.pl/pompa_hydrauliczna_podnosnika__produkt12717.aspx

Zastanawiałem się wcześniej nad pompą firmy Zetor (33,5L/min) ale chętnie wypróbowałbym tą od Waryńskiego.

Firmę kojarzę z większych pomp więc chyba mają jakieś doświadczenie w hydraulice siłowej.

Ktoś może oglądał ją na żywo albo montował u siebie?

Pozdro


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie wierzyłbym w ta wydajność , zastanawiające jet też ciśnienie

 

Ciśnienie nominalne: 12 MPa

 

Ciśnienie maksymalne: 15 MPa

 

Podczas gdy wzmocniona Hylmet

Ciśnienie nominalne: 16 MPa Ciśnienie maksymalne: 20 MPa

Polecam taką

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CDsQFjAA&url=http%3A%2F%2Fsklep.hylmet.pl%2Fpompa-hydrauliczna-wzmocniona-ursus-c360-c4011-zawor-bezpieczenstwa-6046546310wal-0046546310-p-75.html&ei=ZvdbU4uqFcTx4gSx84GYAQ&usg=AFQjCNGMZO5KOaSuF-QSPcQ_dZy5EVAoOA&bvm=bv.65397613,d.bGE

 

lub

 

http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-wzmocniona-ursus-c-360-c-4011-zawor-bezpieczenstwa-6046546310w1al-004654-6310-p-104.html

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Tak po polsku na dzień dobry wszczepianie wiary w post? :)

 

Ja użytkuję w jednym ciągniku od dawna pompę z hydrotoru o wydajności 34L/min i też ma ciśnienie nominalne 12MPa.

Działa bez problemów i zdecydowanie wydajność jest zachowana.

Proszę tu jej parametry:

http://www.hydrotor.com.pl/index.php?id=6&jp=2&jl=3&idw=46.546.310B%20wzmocniona&idg=Pompy%20z%C4%99bate&idg2=Do%20ci%C4%85gnik%C3%B3w%20rolniczych

 

Pozycja oryginalnej pompy Ursusa wydaje się być w porządku.

Gdybym był w potrzebie - brałbym :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jasne jak ktoś napisze oryginał Ursus :D to brać w ciemno :P:D .

 

Tak się składa że to właśnie firmy Hylmet i Hydrotor z Tucholi , robiły pompy do c 360,wtedy to chyba była jedna firma zresztą , Waryński nie miał z tymi pompami nic wspólnego raczej

Pozdrawiam .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Ok, Chełmno też robiło zawsze części do C-360, a teraz produkcje mają głównie w Chinach.

Produkty z Tucholi każdy zna ale to nie znaczy że od Waryniaka będzie lipa jakaś.


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

mariuszd93:

 

 

Ze strony Waryńskiego:

 

 

Waryński Origin sp. z O.o. to:

bogate doświadczenie w branży, zdobywane od 1882, kiedy zakład rozpoczął produkcję maszyn rolniczych,

 

Waryński Origin sp. z O.o. specjalizuje się w produkcji:

  • pomp i silników zębatych serii Hamworthy,
  • rozdzielaczy serii Hamworthy,
  • zaworów regulujących przepływ i ciśnienia serii Hamworthy,
  • pomp i silników zębatych serii Waryński.

Także jeżeli decydują się robić pompy u tego producenta, który swoją drogą wiele innych części robi to chyba coś może znaczyć.

 

Ale nie wypowiadam się w kwestii tej pompy dalej, bo nie miałem nawet w ręku.

Z chęcią poczekam na opinie użytkowników - ja póki co musiałbym specjalnie zepsuć swoją :)

Także robert1100 - przecieraj szlaki i daj znać :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
    • Przez sznajdik
      Zagadka dla wtajemniczonych bardziej niż ja, cały czas wysiada mi jedna sekcja pompy od hydrauliki coś jest nie halo skoro tak się dzieje tylko co i gdzie tego szukać? Dodam że do oleju zastrzeżeń mieć nie mogę bo go przejrzałem zarówno dno skrzyni pod kątem czystości obejrzane a wspomaganie osłabło po 10 miesiącach od założenia pompy (w tym zimą ciągnik prawie nie używany stał) hydraulika zewnętrzna bez zarzutu. Pompa wyjęta pojedzie do reklamacji żeby poznać opinię zakładu, gdzie szukać przyczyny? co męczy tak tę pompę że ta sekcja zdycha?
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj