marekkucybala2

Dlaczego wytrząsacze nie chcą ciągnąć słomy ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Koledzy posiadam Claasa 98sl i mam problem gdy szybciej chcę jechać młocarnia przerabia, odrzutnik odrzuci i coś się dzieje tam z tyłu, że nie chce zabierać słomy. Nie wiem co to jest, wygląda na to że wytrząsacze nie zabierają jej tak jak powinny, chodź przykręciłem dodatkowo grzebienie i nic nie to dało. A najgorzej jest, wtedy gdy słoma jest lekko wilgna, to wogóle nie mogę ujechać. Potrafi się zapchać zaraz na wytrząsaczach, za odrzutnikiem i muszę ręcznie wybierać słomę bokami. Ale też podczas tego zapychania, jak szybciej jadę zapala mi się czerwona kontrolka, mrugnie tak kilka razy, lekko przystanę, wyrzuci słomę i jadę dalej, ale muszę bardzo wolno jeździć. Napiąłem pasy, jeden wymieniłem na nowy i żadnej poprawy. Czy mogłaby być taka przyczyna: że na wytrząsaczach są zaokrąglone ranty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

No raczej, że dobrze założył, przecież to żadna filozofia.. Może fartuch jest za nisko, i przytrzymuje słomę za odrzutnikiem przed wytrząsaczem intensywnym ( tymi palcami )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Masz wspomaganie wyrzutu słomy? Moze faktycznie źle założyłeś pasek chociaz nie wiem czy tak by sie dało :) . Ale na wszelki wypadek sprawdź czy wszystko chodzi w dobra stonę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasek to ja już sprawdzałem i jest wszystko okej :) Czerpałem różne informacje, od kolegów, którzy mają takie same modele i tego problemu nie mają. Chodź mierzyłem palce wygarniaczy nad wytrząsaczami przy nowym Claasie to u mnie są o 5cm krótsze, czyli muszą być wytarte. Ale mój kombajn jest 90 roki stan jego jest dobry, tylko ten jeden problem. Miałem różne kombajny, ale czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Kolego nie jestem pewien jak jest w 98 ale niewiem czy pas od wytrzasaczy sie nie krzyżuje zeby zmienić obroty w druga stronę, pas jest tak jakby w 8


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj