Polecane posty

magcx64    0

Jak przestał działać? nie mozesz wyłączyc?przód jest właczany a w zasadzie wyłączany pneumatycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

przymierzam sie do zakupu ciagnika i tu kilka pytan czym różni sie 612LS od LSA jakie tam sa skrzynie biegów, czy jest EHR jak z komfortem?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Od roku 85 były LSA z EHR ( rozwinięcie skrótu LSA = Luxus Standard Allrad )  Skrzynia jest 40 km/h Komfort jak na tamte lata to OK W mojej 611 LS z roku 84 jest o wiele bardziej komfortowo niż w Ursusie 1224 Najlepiej szukać ciągnika od roku 87 To był ostatni wypust tej serii a produkowali ją do 92 r. Ogólnie seria 600 to bardzo dobry ciągnik bez  W Niemczech traktor bardzo ceniony Ostatnie roczniki w stanie idealnym osiągają cenę nawet 25000 eur. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dzieki troche mi pomogłes ale jeszcze chciałbym wiedziec ilu biegowa skrzynia, czy jakies półbiegi ma i to to jest turbotronik? na oku mam z 90roku. 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Skrzynia 6 biegowa z jednostopniowym reduktorem mechanicznym ( tzn 1 półbieg zmieniamy z sprzęgłem ) Każdy Fendt ma sprzęgło turbomatik ( z wyjątkiem Vario) Właśnie turbomatik rekompensuje trochę brak półbiegów zmienianych pod obciążeniem Naprawdę seria 600 LSA to bardzo przyjemny w użytkowaniu i prosty w obsłudze ciągnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czyli 12 biegów troche maławo, ale da sie przezyc. Napisz mi prosze co to jest ten turbomatik, bo kompletnie nie mam pojecia


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Jest to turbosprzęgło umożliwiające płynne ruszanie ciągnika. Szkoda, ze nie czytasz tego co juz napisano, tylko prosisz o duplikowanie wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

czyli 12 biegów troche maławo, ale da sie przezyc. Napisz mi prosze co to jest ten turbomatik, bo kompletnie nie mam pojecia

Nie 12 biegów tylko 20 przód / 9 tył ( masz jeszcze polowe ) O turbomatiku jest cały temat łącznie z schematem działania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wcześniej kolega pisał o blokadzie kół przednich w serii 600  na 99procent przy jakim moście można takie cacko spodkać i w których rocznikach i cos więcej na ten temat jak ktos wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i stało się rozsypał się silnik w 615 LS odkręciła się podstawa korbowodu ... proszę o informację gdzie można kupić części aby to naprawić ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrobello    1

Witam,

posiadam Fendta 610 LS turbomatik 77 rocznik.

W zasadzie ciągnik nie ma wad. Przynajmniej ja nie znalazłem, a jest już u nas 14 lat.

Zalety:

- mało pali

- bezawaryjny

- ergonomiczny

- wygodny

- niezawodny.

Jedyną można powiedzieć wadą jest to, że części nie są tanie do Fendta, ale do naprawionej usterki, dobrze naprawionej - już się nie wraca.

Polecam bez dwóch zdań.

Wrobello.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba1995    0

A nie wiecie jak w tych ciągnikach działa turbomatic e i lock up i duospeed . Bo mam 612 LS ale robi się mały i chce kupic 614/615 lsa ale wszystkie które oglądałem są turbomatic e 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziu89
      Dzień dobry,
      na początek krótka wizytówka, żeby łatwiej było Wam mi pomoc
      Na codzień pracuje w firmie nasiennej. Dodatkowo prowadzę z teściem gospodarstwo na 30ha słabych stanowisk na pograniczu lubuskiego i wielkopolski. Główna uprawa: kukurydza na ziarno (ok 20ha)
      Jednym z glowniejszych kierunków działalności są usługi związane z siewem kukurydzy (ok 800ha) i zbiorów zbóż i kukurydzy (łącznie prawie 1000ha) 
      Jaka suszarnie polecicie przy założeniu ze chcielibyśmy skupować od rolników w sezonie ok 1000-1500t mokrej kukurydzy. Do tej pory korzystaliśmy z usługi suszenia. Lecz wiadomo różnie z tym bywa. 
      Zasilanie suszarni tylko LPG. Przechowywanie suchej kukurydzy tylko hala. Budżet 250tys suszarnia. Kosimy głównie to co siejemy czyli DENTy 
      Rolnicy u których kosimy to maja różne pola, 2/5/10 ha co za tym idzie tracimy czas na przejazdy. Wiec dostawy mokrej na suszarnie o różnych częstotliwościach. Dziennie jesteśmy w stanie skosić 20-35ha
      Co polecacie z praktycznego punktu widzenia? 
      Stacjonarna czy przewożona ?
      porcjowa czy o ruchu ciągłym ?
      chłodnica czy bez ?
      daszkowa?
      Jaka wydajność dobowa? Myśleliśmy ok 120/150t/dobę 
      Drzewicz, Araj, PolNet...?
       
      Dzieki za pomoc!
    • Przez mlody90
      Wraz z rozrostem gospodarstwa idzie potrzeba ciągnika o większej mocy, że jestem zadowolony z mojego Zetka wpadłem na pomysł zrobić z niego małego koksika O ile w temacie samochodów temat jest powszechnie dostępny i z autem już to przerabiałem to w kwestii ciągnika ciężko znaleźć informacje o takich zabiegach 😜
      Od początku:
      WTRYSKI I POMPA
      Nadszedł czas na ich regenerację więc wpadłem na pomysł zmiany końcówek na takie o większej wydajnośći jednak nie wiem od czego mogłyby się nadawać ( Jeszcze nie dzwoniłem i nie pytałem o to specjalistów bo sam chcę trochę zagłębić się w temat)
      INTERCOOLER
      Tutaj zastanawiam się nad zastosowaniem oryginalnego(wodnego) IC z modelu 10540 lub dołożeniem IC z jakiegoś busa dodatkowo dodać wentylator z nadmuchem na niego bo wiadomo, że nie będzie działał tak dobrze jak jest to w samochodach ( IC z auta będzie w fazie eksperymentu czy działa, czujniki temperatury niedługo przyjdą więc sprwadzimy na wiosnę o ile zmniejszy się temp. powietrza)
      TURBOSPRĘŻARKA
      Po oględzinach silnika przez mechanika i stwierdzeniu, że jest zdrowy i wytrzyma ( a nie powinno być problemu bo 6 lat temu był remonet generalny a od tamtej pory, regularne wymiany olejów i filtrów, żadnego pałowania na zimnym i gaszenia zaraz po ciężkiej pracy a nawet po lekkiej ciągnik chwilę postał na niskich obrotach i gaszony) na sma koniec po wtryskach oraz IC zostanie wrzucone ciut większe turbo albo zamówimy hybrydę.
       
      Przedstawiam tutaj plan modyfikacji jednak potrzebuję pomocy w kwestii końcówek wtrysków.
       
      Odrazu podziękuję tylko za komentarze w stylu " to się nie opłaca" , " potrzebujesz więcej mocy to sobie kup większy ciągnik" , " jak się nie znasz to się za to nie bierz". Tak, nie stać mnie na kupno nowego ciagnika z gotówkę, a kredytom mówię nie
    • Przez KubaMF
      Witam, po dłuższym czasie jednak rezygnujemy z poszukiwań zetora i ursusa. Dużo poczytaliśmy na temat wyżej wymienionych casów i fergusonów. I teraz jednak będziemy celować w te modele. I tu moje pytanie co waszym zdaniem będzie lepsze ? Budżet 75000-80000 zł, areał 20 ha z tendencją wzrostową. Ciekawi mnie głównie case, skrzynia jest bardzo fajna bo nie jakoś bardzo rozbudowania jak w mf i myślę że tym samym jest mniej awaryjna. Najbardziej ciekawi mnie silnik bo w każdym mx-ie jest ten sam silnik tam sama pojemność itp. Więc tu moje pytanie na jakieś podstawię jest tutaj zwiększana moc z każdym modelem, dawka paliwa ? Jak oceniacie która marka jest bardziej przyjemniejsza w jakiś naprawach, już przerabiałem tryliard razy który się bardziej psuje ale ja jestem zdanie że wszystko co by nie było się psuje, więc pytam się o koszty takie mniej więcej  Wiadomo że będzie głównym ciągnikiem i przeważnie to jakieś ciężkie prace. Dziękuje za pomoc w wyborze 
    • Przez rex15
      Witam, posiadam agregar uprawowo siewny agromasz sn300 z wałem packera. Posiadam sporo kawałków z lekką ziemią/piachem i ten wał nie nadaje sie do tego zupelnie. Do wyboru przy kupnie mialem jeszcze wał gumowy, ale jest jeszcze ciezszy od pacera oraz dopłata byla spora, a i tak wydaje mi sie, że nie bylby to wał idealny na piach. Zastanawiam sie nad kupnem wału teownikowego lub ceownikowego i nie wiem ktory z nich bedzie miale lepsze parametry toczenia w piachu, z drugiej strony cala masa agregatu spoczywa na wale i nie wiem czy oba z wyzej wymienionych nie topiłyby sie w lekkiej glebie. Myśle, ze ceownikowy z dodatkowym ,,bieżnikiem"(takie jak ma mandam w wale daszkowym) byłby najlepszy, ale czekam na Wasze opinie na ten temat.
       
    • Przez Rybnikrol
      Witam zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika. Miał by to być ciągnik pomocniczy głównie do transportu, opryskow oraz rozsiewacza. Mam trzy oferty case farmall 75a New Holland t4s oraz deutz 4080e. Który z tych ciągników jest najbardziej godny polecenia? Dodam że bardzo cenię sobie prostotę konstrukcji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj