Skocz do zawartości

Polecane posty

magcx64    0

Jak przestał działać? nie mozesz wyłączyc?przód jest właczany a w zasadzie wyłączany pneumatycznie

Pajej    52

przymierzam sie do zakupu ciagnika i tu kilka pytan czym różni sie 612LS od LSA jakie tam sa skrzynie biegów, czy jest EHR jak z komfortem?

Wiadomość z agroFakt.pl

Od roku 85 były LSA z EHR ( rozwinięcie skrótu LSA = Luxus Standard Allrad )  Skrzynia jest 40 km/h Komfort jak na tamte lata to OK W mojej 611 LS z roku 84 jest o wiele bardziej komfortowo niż w Ursusie 1224 Najlepiej szukać ciągnika od roku 87 To był ostatni wypust tej serii a produkowali ją do 92 r. Ogólnie seria 600 to bardzo dobry ciągnik bez  W Niemczech traktor bardzo ceniony Ostatnie roczniki w stanie idealnym osiągają cenę nawet 25000 eur. 

Pajej    52

dzieki troche mi pomogłes ale jeszcze chciałbym wiedziec ilu biegowa skrzynia, czy jakies półbiegi ma i to to jest turbotronik? na oku mam z 90roku. 

Skrzynia 6 biegowa z jednostopniowym reduktorem mechanicznym ( tzn 1 półbieg zmieniamy z sprzęgłem ) Każdy Fendt ma sprzęgło turbomatik ( z wyjątkiem Vario) Właśnie turbomatik rekompensuje trochę brak półbiegów zmienianych pod obciążeniem Naprawdę seria 600 LSA to bardzo przyjemny w użytkowaniu i prosty w obsłudze ciągnik 

Pajej    52

czyli 12 biegów troche maławo, ale da sie przezyc. Napisz mi prosze co to jest ten turbomatik, bo kompletnie nie mam pojecia

karolas123    86

Jest to turbosprzęgło umożliwiające płynne ruszanie ciągnika. Szkoda, ze nie czytasz tego co juz napisano, tylko prosisz o duplikowanie wypowiedzi.

czyli 12 biegów troche maławo, ale da sie przezyc. Napisz mi prosze co to jest ten turbomatik, bo kompletnie nie mam pojecia

Nie 12 biegów tylko 20 przód / 9 tył ( masz jeszcze polowe ) O turbomatiku jest cały temat łącznie z schematem działania 

wcześniej kolega pisał o blokadzie kół przednich w serii 600  na 99procent przy jakim moście można takie cacko spodkać i w których rocznikach i cos więcej na ten temat jak ktos wie

Panowie i stało się rozsypał się silnik w 615 LS odkręciła się podstawa korbowodu ... proszę o informację gdzie można kupić części aby to naprawić ....

Wrobello    1

Witam,

posiadam Fendta 610 LS turbomatik 77 rocznik.

W zasadzie ciągnik nie ma wad. Przynajmniej ja nie znalazłem, a jest już u nas 14 lat.

Zalety:

- mało pali

- bezawaryjny

- ergonomiczny

- wygodny

- niezawodny.

Jedyną można powiedzieć wadą jest to, że części nie są tanie do Fendta, ale do naprawionej usterki, dobrze naprawionej - już się nie wraca.

Polecam bez dwóch zdań.

Wrobello.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Witam Jestem zainsteresowany taimi siewnikami tej marki ale nigdzie się nie spotkałem z opiniami o tych maszynach. Chciał bym aby tutaj użytkownicy tych maszyn opisali jak się nimi pracuje jakie maszyny posiadają ich wady zalety. Dzięki wielkie:D
    • Przez dzik82lysy
      Słyszałem ze DF należą do lekkich ciągniczków(bynajmniej te modele)i nie wiem czy taki DF byłby dobry jako ciągnik główny?3czy 4 skiby obrotowe???Kverneland na resorach (używany) czy nowa unia na zabezp. kołkowym???Czy ok.90 konny agrotron jest w stanie unieść agr up siewny 3 metrowy zestaw famarolu???Oczywiście nie na przekaźnik!
    • Przez ostry45144
      same dorado 66 ile ma km czy bylby dobry na 20 ha jakie ma plusy i minusy jakie spalanie
    • Przez piotrus19
      Co myslicie o kupnie ciągnika same silver 95 używanego na gospodarstwo 45ha z przeznaczeniem jako głowny ciągnik w gospodarstwie > O opinie proszę użytkowników silverów, jakie spalanie, jak z częsciami ???
    • Przez mon21051
      Witam mam problem z wytrząsaczami w Deutz Fahr. Ponieważ wymieniałem łożyska na wytrząsaczach, i sa one montowane na ośce za pomocą tulei którą potem skręcam pierścieniem i łożysko w tedy trzyma się na wale. Moje pytanie jest takie- jak ma być mocno dokręcony ten pierścień do łożyska na wytrząsacz. Czekam na odpowedź.