Polecane posty

nasil90    97

chodi mi o spalanie , dostęp do części zamiennych i wykonanie


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powiem tak kolego ze ja w swoim (615) nie mierze spalania bo i tak trzeba lac:) Ale to seria 600 podobno bardzo udana:) Ja tam swojego mam i jestem zadowolny:)

 

A kolega chce kupic czy ma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulba    0

Zamierzam kupic takiego fendta i chcialbym sie dowiedziec czy warto kupic taki ciagniczek ? Może ktos takiego posiada to prosze o opinie o nim wady zalety , na co mam zwrocic uwage przy kupnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

To może jo Ci coś napisza . U mnie we wsi jest 7 Fendtow 615 , 611 , 612 , 611 (ale taki stary z okrągłom kabina ) ,2x 311 i 512. Jo robia tym 615 bo to mojego wujka. Na komfort nie narzekom radia idzie sluchać itp. Jak godom z innymi właścicielami to nie narzekają godają ze spalanie małe nic sie nie psuje traktor silny w polu dobrze idzie. Jak coś chcesz wiedzieć jeszcze to pisz ;)


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulba    0

A czy w twoim rejonie sa takie komisy gdzie mozna kupic takiego fendta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulba    0

a masz moze numery telefonów do tych gosci ? a moze maja jakies stronki internetowe ? j apotrzebuje jakiegos do 100KM fendta jakiego bys mi polecił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

Wszystkie komisy cos podol to znom ;) W Głogówku i Gostomi jest duzo komisów z Fendami jeszcze wiam o miejscowości Poręba . Kup Fendta 311 kumpel mo takiego z turem , podnosnikiem i przednim walkiem i nie narzeko trocha malo placu w kabinie ale idzie tak jezdzic :P Dużo doł za niego bo 80000 zł ale sie opłacało :)


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulba    0

Ja mam przenaczone za zakup ciagnika około 50 tys to jaki model mogłbym kupic ? i na co mam zwracac uwage jakies wskazówki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

To zależy do czego ma służyć ten ciągnik jak ma być to ciągnik do wszystkiego to jednak bym polecał serię 300 a jak ma być to tylko "koń pociągowy" do pługa, agregatu uprawowo siewnego to wtedy 600. Np 310 ma silnik 4t a co za tym idzie będzie oszczędniejszy w drobnych pracach, 311 to 6 wolnossąca więc odpada ewentualna awaria turba ;) aczkolwiek naprawa główna turbinki da się przeżyć ja do swojego 308 zapłaciłem 900 zł i prawdę mówiąc myślałem że daje mi nie moją turbinę bo wyglądała jak nowa (piaskowanie te sprawy) Druga sprawa to 300-setki są sporo lżejsze przez co będziemy mieli mniejsze zużycie przy lekkich pracach.

Odnośnie pytania na co zwracać uwagę to tak:

-działanie turbo sprężarki powinno być słychać świst przy wchodzeniu na obroty i podczas jazdy powinno dać się odczuć wzrost mocy

-sprawdź działanie skrzyni biegów na wszystkich przełożeniach łącznie z półbiegami i reduktorem polowe-szosowe

-dobrze by było jak by właściciel zgodził się na sprawdzenie napędów i blokady najlepiej oprzeć się o drzewo czy pewny mur wrzucić mały bieg i będzie widać czy wszystkie koła ciągną

-pobawić się EHR jeżeli jest sprawdzić działanie zewnętrznych przycisków od podnośnika przydatny bajer więc dobrze jest jak działają

-sprawdzić czy WOM chodzi na wszystkich prędkościach

-silnik to wiadomo patrzymy czy nie dmucha odmą (odpowietrzenie silnika) i czy nie dymi za mocno

-no i pompa hydrauliczna wspomaganie powinno chodzić lekko na wolnych obrotach tak samo powinien podnosić podnośnik

Uwaga!!! działanie pompy sprawdzamy na samym końcu jak olej się już chociaż nieco nagrzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

Z takich mniejszych to : 308 , 309 lub 311

a z wiekszych to : 611 , 612

Takie jest moje zdanie ale najlepiej zadzwonic do handlerzy co maja na sprzedaz pogodac z nimi popytac wlascicieli takich fendtow i kupic ;)


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

U mnie sąsiad ma 611 turbomatik 125 km chodzi bardzo ładnie w -10 C odpala znakomicie za 1 obrotem,ma ehr,nie widać nigdzie wycieków jest na sprzedarz po zimie bo teraz słurzy mu do odgarniania jeśli chcesz to moge ci dac na niego namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Wojewodztwo opolskie:

Zwiastowice 15, nazwisko Namysło(zaraz przy drodze) obecnie ma na placu 612, 312, 509 i 514

Glogówek ulica bodajże Powstańców Śląskich 22, nazwisko Gnilka(zaraz przy szkole) obecnie ma 818 i 822(nie wiem czy na sprzedaż bo ma gosp)

Biała Prudnicka ulica Stare miasto 22, nazwisko Chrząszcz obecnie ma 309 i 512, ja od niego kupiłem swoją 312,

Pogórze-Łącznik, nazwisko Kołek, obecnie ma 515 i 615,

Mochów(zaraz za Głogówkiem), nazwisko Hojdem, obecne ma 816, 716, 311(ale nie wiem czt na sprzedaż, bo n ma gosp).

Gostomia, nazwisko Strzoda, obecnie ma 515 i 512,

Jakbyś chciał to powinni Ci na zamówienie eż przywieżć

Ogólnie w woj. opolskim są same Fendty w każdym gosp. jest Fendt(z małymi wyjątkami Ursusy i Zetory po PGRach) ;)

 

 

dodam miejscowośc Mokra koło prudnika nazwisko Wilczyński - ma pełną hale fendtów seri 600 i 300

 

<co do tego ze w woj., opolskim są same fendty to sie nie zgodze dużo jest zetorów mf-ów deutze i reszta to ursusy>


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Pronarek przejechaliśmy autem przez połowe woj. opolskiego i ani jednego Ferdka nie spotkaliśmy, w samych dużych gosp. co byliśmy to tylko Fendt serii 800, o Ursusach i Zetorach pisałem, ze są, chodzi mi głównie o to, że Fendt jest główna siłą pociagową w tym województwie :P Troszke wyluzuj, bo natchnienia dzisiaj dostałeś coś ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulba    0

a moze wiecie o jakis handlarzach fendt z wojewodztwa lubelskiego i obrzeznych /? bo do opolskiego to mam kawałek drogi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarekb20    1

Ja posiadam 611LS maszyna nie do zajechania. Mam go od 6 lat a wymieniłem tylko w nim pompe wodną bo zaczęła puszczać a tak odpukać to nic więcej. Dodam ze ciągnik jest z 1980 roku i ma teraz 8000Mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

No Fendt maszyna nie do zajechania. :P spalanie niewiem, ale tak ogólnie to bardzo wygodny w prowadzeniu. Jest bardzo wygodny w obsłudze, wszystko w nim zostało przemyślane. Jazda nim to czysta przyjemność. 110 KM 4x4 nic dodać nic ująć, Sprzęcik dobry do pracy z każdą maszynką. U nas jest to także jedyny traktor do dogniatania kantów pryzmy, bo ma wysoki przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadaRL   
Gość RadaRL

dodam miejscowośc Mokra koło prudnika nazwisko Wilczyński - ma pełną hale fendtów seri 600 i 300

 

<co do tego ze w woj., opolskim są same fendty to sie nie zgodze dużo jest zetorów mf-ów deutze i reszta to ursusy>

 

 

No To może jeszcze koledzy napiszecie, gdzie wszyscy naprawiają te 800 :), bo mi się na 1 i 2 półbiegach ślizga, i sprzeło bardzo twardnieje jak się nagrzeje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

No to masz wielki problem bo naprawa sprzegla polbiegow jest bardzo czasochlonna i kosztowna. Serdeczne wyrazy wspolczucia. :)


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@ Kizo

Odmą lekko dmuchać może. Nawet w nowych silnikach lekko dmucha. Ale wiadomo że tylko lekko :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

witam interesuje mnie spalanie tego oto modelu fendta w poszczególnych pracach i na pusto

gdyż mam okazję tanio kupić tylko tata sie boi że będzie mu duzo palił :rolleyes:

bardzo bym prosił o szybką odpowiedź :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Co jak co ale w serii 600 nie powinieneś bać się spalania. Mój znajomy ma 611 i bardzo chwali go za oszczędność. Z resztą spójrz na firmy usługowe, większość używa właśnie fendtów serii 600 i 500 bo są oszczędne i mało awaryjne.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

mam fendta 312 i inne ciagniki o podobnej mocy pala wiecej. na razie chyba tylko widzialem zeby mf zrobil tyle co fendt a spalil mniej


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziu89
      Dzień dobry,
      na początek krótka wizytówka, żeby łatwiej było Wam mi pomoc
      Na codzień pracuje w firmie nasiennej. Dodatkowo prowadzę z teściem gospodarstwo na 30ha słabych stanowisk na pograniczu lubuskiego i wielkopolski. Główna uprawa: kukurydza na ziarno (ok 20ha)
      Jednym z glowniejszych kierunków działalności są usługi związane z siewem kukurydzy (ok 800ha) i zbiorów zbóż i kukurydzy (łącznie prawie 1000ha) 
      Jaka suszarnie polecicie przy założeniu ze chcielibyśmy skupować od rolników w sezonie ok 1000-1500t mokrej kukurydzy. Do tej pory korzystaliśmy z usługi suszenia. Lecz wiadomo różnie z tym bywa. 
      Zasilanie suszarni tylko LPG. Przechowywanie suchej kukurydzy tylko hala. Budżet 250tys suszarnia. Kosimy głównie to co siejemy czyli DENTy 
      Rolnicy u których kosimy to maja różne pola, 2/5/10 ha co za tym idzie tracimy czas na przejazdy. Wiec dostawy mokrej na suszarnie o różnych częstotliwościach. Dziennie jesteśmy w stanie skosić 20-35ha
      Co polecacie z praktycznego punktu widzenia? 
      Stacjonarna czy przewożona ?
      porcjowa czy o ruchu ciągłym ?
      chłodnica czy bez ?
      daszkowa?
      Jaka wydajność dobowa? Myśleliśmy ok 120/150t/dobę 
      Drzewicz, Araj, PolNet...?
       
      Dzieki za pomoc!
    • Przez mlody90
      Wraz z rozrostem gospodarstwa idzie potrzeba ciągnika o większej mocy, że jestem zadowolony z mojego Zetka wpadłem na pomysł zrobić z niego małego koksika O ile w temacie samochodów temat jest powszechnie dostępny i z autem już to przerabiałem to w kwestii ciągnika ciężko znaleźć informacje o takich zabiegach 😜
      Od początku:
      WTRYSKI I POMPA
      Nadszedł czas na ich regenerację więc wpadłem na pomysł zmiany końcówek na takie o większej wydajnośći jednak nie wiem od czego mogłyby się nadawać ( Jeszcze nie dzwoniłem i nie pytałem o to specjalistów bo sam chcę trochę zagłębić się w temat)
      INTERCOOLER
      Tutaj zastanawiam się nad zastosowaniem oryginalnego(wodnego) IC z modelu 10540 lub dołożeniem IC z jakiegoś busa dodatkowo dodać wentylator z nadmuchem na niego bo wiadomo, że nie będzie działał tak dobrze jak jest to w samochodach ( IC z auta będzie w fazie eksperymentu czy działa, czujniki temperatury niedługo przyjdą więc sprwadzimy na wiosnę o ile zmniejszy się temp. powietrza)
      TURBOSPRĘŻARKA
      Po oględzinach silnika przez mechanika i stwierdzeniu, że jest zdrowy i wytrzyma ( a nie powinno być problemu bo 6 lat temu był remonet generalny a od tamtej pory, regularne wymiany olejów i filtrów, żadnego pałowania na zimnym i gaszenia zaraz po ciężkiej pracy a nawet po lekkiej ciągnik chwilę postał na niskich obrotach i gaszony) na sma koniec po wtryskach oraz IC zostanie wrzucone ciut większe turbo albo zamówimy hybrydę.
       
      Przedstawiam tutaj plan modyfikacji jednak potrzebuję pomocy w kwestii końcówek wtrysków.
       
      Odrazu podziękuję tylko za komentarze w stylu " to się nie opłaca" , " potrzebujesz więcej mocy to sobie kup większy ciągnik" , " jak się nie znasz to się za to nie bierz". Tak, nie stać mnie na kupno nowego ciagnika z gotówkę, a kredytom mówię nie
    • Przez KubaMF
      Witam, po dłuższym czasie jednak rezygnujemy z poszukiwań zetora i ursusa. Dużo poczytaliśmy na temat wyżej wymienionych casów i fergusonów. I teraz jednak będziemy celować w te modele. I tu moje pytanie co waszym zdaniem będzie lepsze ? Budżet 75000-80000 zł, areał 20 ha z tendencją wzrostową. Ciekawi mnie głównie case, skrzynia jest bardzo fajna bo nie jakoś bardzo rozbudowania jak w mf i myślę że tym samym jest mniej awaryjna. Najbardziej ciekawi mnie silnik bo w każdym mx-ie jest ten sam silnik tam sama pojemność itp. Więc tu moje pytanie na jakieś podstawię jest tutaj zwiększana moc z każdym modelem, dawka paliwa ? Jak oceniacie która marka jest bardziej przyjemniejsza w jakiś naprawach, już przerabiałem tryliard razy który się bardziej psuje ale ja jestem zdanie że wszystko co by nie było się psuje, więc pytam się o koszty takie mniej więcej  Wiadomo że będzie głównym ciągnikiem i przeważnie to jakieś ciężkie prace. Dziękuje za pomoc w wyborze 
    • Przez rex15
      Witam, posiadam agregar uprawowo siewny agromasz sn300 z wałem packera. Posiadam sporo kawałków z lekką ziemią/piachem i ten wał nie nadaje sie do tego zupelnie. Do wyboru przy kupnie mialem jeszcze wał gumowy, ale jest jeszcze ciezszy od pacera oraz dopłata byla spora, a i tak wydaje mi sie, że nie bylby to wał idealny na piach. Zastanawiam sie nad kupnem wału teownikowego lub ceownikowego i nie wiem ktory z nich bedzie miale lepsze parametry toczenia w piachu, z drugiej strony cala masa agregatu spoczywa na wale i nie wiem czy oba z wyzej wymienionych nie topiłyby sie w lekkiej glebie. Myśle, ze ceownikowy z dodatkowym ,,bieżnikiem"(takie jak ma mandam w wale daszkowym) byłby najlepszy, ale czekam na Wasze opinie na ten temat.
       
    • Przez Rybnikrol
      Witam zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika. Miał by to być ciągnik pomocniczy głównie do transportu, opryskow oraz rozsiewacza. Mam trzy oferty case farmall 75a New Holland t4s oraz deutz 4080e. Który z tych ciągników jest najbardziej godny polecenia? Dodam że bardzo cenię sobie prostotę konstrukcji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj