Polecane posty

suzuki21l    5

fendt serii 310, 311, 312, 610, 611, 612, najmocniejsze ciągniki, zarówno skrzynie jak i silniki, modele jedne z oszczędniejszych w spalaniu, niemal że bez awaryjne, serdecznie polecam taki zakup, pisklaczun mógłbyś zdradzić za ile go wychaczyłeś, i jaki rocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

a więc tak rocznik 83 a cena 34900 stan bdb, w orginale tylko maska w jednym miejscu delikatnie podmalowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

fendt serii 310, 311, 312, 610, 611, 612, najmocniejsze ciągniki, zarówno skrzynie jak i silniki, modele jedne z oszczędniejszych w spalaniu, niemal że bez awaryjne, serdecznie polecam taki zakup, pisklaczun mógłbyś zdradzić za ile go wychaczyłeś, i jaki rocznik?

rocznik 83 a cena 34900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

rocznik 83 a cena 34900

czy ja wiem czy to okazja, przeważnie po tyle chodzą z tego roczniku, a wiadomo ile ma moto godz.? ale polecam jak wszystko działa, i nie było w nim za dużo ruszane, to będzie ci służył kupe lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysfendt    0

Witam zakupiłem fendta 611 ls 110km 86r poszukuję pługów (2 3 klasa ziemi przeważnie) jakie kupić marka ,jakie odkładnie,model firma itp,co najlepsze do takiej mocy i na jakim bieg pracować z takim sprzętem proszę o porady i opinie podkreślam to pierwszy większy ciągnik w moim gospo. pozdrawiam dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

no właśnie jak na 12 ha to myślę że kilka lat by nie zagladał ;)

nie mówcie że to za duzy ciągnik ale jest taka ciężka ziemia że ciągnik 95 koni nie dał z pługiem rabewerk 4x40 to odpinalismy jedną skibę i też było bardzo cięzko aż mruczał B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuudlik    1

witam od niedawna jestem posiadaczem fendt'a 612 lsa. chciałbym sie dowiedziec cos o tym sprzęcie, od dłuższych posiadaczy fendta.

wiosne przerobiłem mozna powiedziec bezawaryjnie, zmieniłem tylko termostat. ciągnik niby ma 11 tys mtg. jak Wam sie sprawuja ciągniki z serii 600??


fendt612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje waszej pomocy. Kupiłem ciagnik fendt 610 i chce wymienic w nim olej w silniku. Jaki najlepiej stosować olej do tych ciagników, ile litrów oleju potrzeba do tego silnika? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje waszej pomocy. Kupiłem ciagnik fendt 610 i chce wymienic w nim olej w silniku. Jaki najlepiej stosować olej do tych ciagników, ile litrów oleju potrzeba do tego silnika? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p526210    0

Witam

Potrzebuje instrukcji obsługi do Fendt 610 turbomatic czy mozecie pomoc znaleść lub moze ktoś ma byłbym bardzo wdzięczny. :rolleyes: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

11 tys godz to jakby mowy ciągnik mam z takim przebiegiem i jest w 100% sprawny jednak silnik bierze olej jakieś 1,5 l na 100 godz pracy a nie chce mi się wymienić pierścieni więc tak pozostanie. Główna zaleta to że się nie psuje i to mi wystarczy

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Ja nie wiem skąd się bierze ta ''bezawaryjność turbomatika'' mój ''pracodawca'' ma 612 i 614 i co chwila jakieś pierdółki,śmiali się z Ursusów itp.,a ich sąsiad ma Zetora 16245 leje do niego co popadnie i idzie,sami tak mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale tam nie ma się co psuć .Może byś podał dokładnie co tam się ciągle psuje

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

HAHA Nie ma co? EHR,wałek,przecieki,zegary nie chodzą ale ludzie bo ''zachodnie'' to musi być najlepsze,a ci Co najwięcej się dorobili walą starymi 1614 i jadą jakoś,a potem sie kupili nowego a nie stare graty ze zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no widzę iż Fendta Lsa to ty oglądałeś ale na zdjęciu i nie masz pojęcia o czym mówisz .według ciebie wszystkie marki zachodnie to złom w porównaniu do Ursusa/i niech tak zostanie/

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Nie wszystkie,Lubię Fendt'a uważam go obecnie za najlepszego producenta ciągniów a zaraz po nim JD. Tylko ludzie(niektórzy u mnie w okolicy) jadą po ursusach a mją zalewie 50 ha,nakupili zachodnich i się zdziwili że to takie fajne znowu nie jest,ale nie chcą się do tego przyznać. Ja np. zamiast 1614 np. wymienić na 614 wolę poczekać,dołożyć i kupić coś z serii 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dla mnie podstawowe kryterium to by ciągnik się nie psuł marka nie jest ważna co do serii 500 jest też udana ale ma już trochę bajerów więc prawdopodobieństwo awarii większe a ciągnik w pracy dużo wygodniejszy niż seria LSA i życzę zadowolenia z przyszłego zakupu nieważne jakiej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majsterus    1

Witam

Zamierzam nabyć taki ciągnik i mam kilka pytań w związku z tym :) do użytkowników tego modelu i nie tylko.

Jak sprawuje się ten ciągnik, spalanie, jakieś awarie, na co zwracać uwagę przy zakupie jak i poźniejszym urzytkowaniu?

 

Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam

Edytowano przez majsterus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Macie może namiary na jakiś dobrych dileów fendt'ów w waszych okolicach.

Może znacie kogoś kto ma na sprzedasz fendta 612-615.

Najlepiej ciągniki powyżej 1990 roku.

Ciągnik ma być głównym ciągnikiem (+ładowacz czołowy który dokupię oddzielnie)

Ma on pracować przy takich pracach jak

oranie

ładowacz czołowy

rozrzutnik

kosiarka

prasa belująca

I ewentualnie talerzówka .

Od razu zaznaczam nie interesuje mnie spalanie danych modeli ciągników.

Ciągnik ma porostu pracować i spali tyle ile wleje.

Edytowano przez 82sylwek82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

fendt z seri 600 typowy czolg szukaj modelu w granicach do 10000tys mtg moze byc ciezko ale szukaj najlepiej od rolnika tak zebys mogl wszystko spr przypiac plug zobaczysz jak hydraulika dziala (pompa)ehr silnik czy olej do wody sie nie dostaje czy napedy sprawne lepiej dac pare stowek wiecej i kupic cos sprawdzonego w pracy niz kupic okazje swiezo sprowadzony bo naprawy tak tanie niesa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi mi o ludzi którzy je ściągają i do których macie zaufaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Danpol Dziewule. Nie kupuj malowanego bo możliwe że kupisz po remoncie - koleś wyciągnął z pokrzyw, wstawił części po taniości, maznął farbą i po roku masz jak w banku remont generalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziu89
      Dzień dobry,
      na początek krótka wizytówka, żeby łatwiej było Wam mi pomoc
      Na codzień pracuje w firmie nasiennej. Dodatkowo prowadzę z teściem gospodarstwo na 30ha słabych stanowisk na pograniczu lubuskiego i wielkopolski. Główna uprawa: kukurydza na ziarno (ok 20ha)
      Jednym z glowniejszych kierunków działalności są usługi związane z siewem kukurydzy (ok 800ha) i zbiorów zbóż i kukurydzy (łącznie prawie 1000ha) 
      Jaka suszarnie polecicie przy założeniu ze chcielibyśmy skupować od rolników w sezonie ok 1000-1500t mokrej kukurydzy. Do tej pory korzystaliśmy z usługi suszenia. Lecz wiadomo różnie z tym bywa. 
      Zasilanie suszarni tylko LPG. Przechowywanie suchej kukurydzy tylko hala. Budżet 250tys suszarnia. Kosimy głównie to co siejemy czyli DENTy 
      Rolnicy u których kosimy to maja różne pola, 2/5/10 ha co za tym idzie tracimy czas na przejazdy. Wiec dostawy mokrej na suszarnie o różnych częstotliwościach. Dziennie jesteśmy w stanie skosić 20-35ha
      Co polecacie z praktycznego punktu widzenia? 
      Stacjonarna czy przewożona ?
      porcjowa czy o ruchu ciągłym ?
      chłodnica czy bez ?
      daszkowa?
      Jaka wydajność dobowa? Myśleliśmy ok 120/150t/dobę 
      Drzewicz, Araj, PolNet...?
       
      Dzieki za pomoc!
    • Przez mlody90
      Wraz z rozrostem gospodarstwa idzie potrzeba ciągnika o większej mocy, że jestem zadowolony z mojego Zetka wpadłem na pomysł zrobić z niego małego koksika O ile w temacie samochodów temat jest powszechnie dostępny i z autem już to przerabiałem to w kwestii ciągnika ciężko znaleźć informacje o takich zabiegach 😜
      Od początku:
      WTRYSKI I POMPA
      Nadszedł czas na ich regenerację więc wpadłem na pomysł zmiany końcówek na takie o większej wydajnośći jednak nie wiem od czego mogłyby się nadawać ( Jeszcze nie dzwoniłem i nie pytałem o to specjalistów bo sam chcę trochę zagłębić się w temat)
      INTERCOOLER
      Tutaj zastanawiam się nad zastosowaniem oryginalnego(wodnego) IC z modelu 10540 lub dołożeniem IC z jakiegoś busa dodatkowo dodać wentylator z nadmuchem na niego bo wiadomo, że nie będzie działał tak dobrze jak jest to w samochodach ( IC z auta będzie w fazie eksperymentu czy działa, czujniki temperatury niedługo przyjdą więc sprwadzimy na wiosnę o ile zmniejszy się temp. powietrza)
      TURBOSPRĘŻARKA
      Po oględzinach silnika przez mechanika i stwierdzeniu, że jest zdrowy i wytrzyma ( a nie powinno być problemu bo 6 lat temu był remonet generalny a od tamtej pory, regularne wymiany olejów i filtrów, żadnego pałowania na zimnym i gaszenia zaraz po ciężkiej pracy a nawet po lekkiej ciągnik chwilę postał na niskich obrotach i gaszony) na sma koniec po wtryskach oraz IC zostanie wrzucone ciut większe turbo albo zamówimy hybrydę.
       
      Przedstawiam tutaj plan modyfikacji jednak potrzebuję pomocy w kwestii końcówek wtrysków.
       
      Odrazu podziękuję tylko za komentarze w stylu " to się nie opłaca" , " potrzebujesz więcej mocy to sobie kup większy ciągnik" , " jak się nie znasz to się za to nie bierz". Tak, nie stać mnie na kupno nowego ciagnika z gotówkę, a kredytom mówię nie
    • Przez KubaMF
      Witam, po dłuższym czasie jednak rezygnujemy z poszukiwań zetora i ursusa. Dużo poczytaliśmy na temat wyżej wymienionych casów i fergusonów. I teraz jednak będziemy celować w te modele. I tu moje pytanie co waszym zdaniem będzie lepsze ? Budżet 75000-80000 zł, areał 20 ha z tendencją wzrostową. Ciekawi mnie głównie case, skrzynia jest bardzo fajna bo nie jakoś bardzo rozbudowania jak w mf i myślę że tym samym jest mniej awaryjna. Najbardziej ciekawi mnie silnik bo w każdym mx-ie jest ten sam silnik tam sama pojemność itp. Więc tu moje pytanie na jakieś podstawię jest tutaj zwiększana moc z każdym modelem, dawka paliwa ? Jak oceniacie która marka jest bardziej przyjemniejsza w jakiś naprawach, już przerabiałem tryliard razy który się bardziej psuje ale ja jestem zdanie że wszystko co by nie było się psuje, więc pytam się o koszty takie mniej więcej  Wiadomo że będzie głównym ciągnikiem i przeważnie to jakieś ciężkie prace. Dziękuje za pomoc w wyborze 
    • Przez rex15
      Witam, posiadam agregar uprawowo siewny agromasz sn300 z wałem packera. Posiadam sporo kawałków z lekką ziemią/piachem i ten wał nie nadaje sie do tego zupelnie. Do wyboru przy kupnie mialem jeszcze wał gumowy, ale jest jeszcze ciezszy od pacera oraz dopłata byla spora, a i tak wydaje mi sie, że nie bylby to wał idealny na piach. Zastanawiam sie nad kupnem wału teownikowego lub ceownikowego i nie wiem ktory z nich bedzie miale lepsze parametry toczenia w piachu, z drugiej strony cala masa agregatu spoczywa na wale i nie wiem czy oba z wyzej wymienionych nie topiłyby sie w lekkiej glebie. Myśle, ze ceownikowy z dodatkowym ,,bieżnikiem"(takie jak ma mandam w wale daszkowym) byłby najlepszy, ale czekam na Wasze opinie na ten temat.
       
    • Przez Rybnikrol
      Witam zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika. Miał by to być ciągnik pomocniczy głównie do transportu, opryskow oraz rozsiewacza. Mam trzy oferty case farmall 75a New Holland t4s oraz deutz 4080e. Który z tych ciągników jest najbardziej godny polecenia? Dodam że bardzo cenię sobie prostotę konstrukcji. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj