Muszol

Zetor Major 80 cz Farmtrac 675 dt ?

Polecane posty

Muszol    0

Witam Co lepsze Ft czy majorek ? porównajcie ceny , częstotliwość awarii i komfort ponieważ planuje kupić na wiosne jednego z nich ale nie jestem pewien którego . Mam jakby co 8 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Moim zdaniem lepiej weź Farmtraca sam go posiadam jest dobry 75 km perkins.Co prawda ciągnik jest u mnie pomocnikiem bo główny ma 81 km.No zetor będzie tańszy ale gabaretowo podobnie.Był już gdzieś taki temat poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelP    1

Witam

Ciągniki o których piszesz to generalnie konstrukcje bardzo podobne. Jak sprawuje się zetor nie wiem, mam Farmtraka prawie 2 lata i jestem z niego zadowolony. Ciągnik zwrotny, naprawdę mocny, komfort na przyzwoitym poziomie. Najważniejsze zespoły silnik skrzynia i mosty solidnych producentów - Perkins, Carraro. Pozwala to liczyć na trwałość i niezawodność, ale jak będzie czas pokaże.

Cenowo ,Major chyba ciut tańszy, ale to wszystko kwestia negocjacji z dilerem. Co do wyposażenia to na plus Majora - TUZ z hakami i przesuwny zaczep w standardzie (w Farmtracu jako opcje). Zetorek ma też wygodniejsze streowanie rozdzielaczem hydrauliki. Na plus Farmtraca - w wyposażaniu podstawowym 4 wyjścia hydrauliki (zetor 2+1), instalacja pneumatyczna ( w zetorku zwykle jest, ale generalnie występuje jako opcja). Farmtrac ma też chyba więcej możliwości wyboru dodatkawego wyposażenia - opony, tuz, kolor i takie tam.

Farmtrac z tego co czytałem jest o około 500 kg cięższy od Majora co przekłada się na pewno na lepszy uciąg przy ciężkich pracach. Ale i tak do farmtraca koniecznie brać komplet obciążników.

Mam nadzieję, że moja wypowiedź się przyda, ale i tak szukać, pytać, porównywać, żeby po zakupie być zadowolonym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

ok. 160 tyś brutto

moc 74KM

rewers(sprzęgło wielotarczowe mokre)

wydajność pompy 86l/min

udzwig podnośnika 2500kg

klima

komplet obciążników

zaczep dolny, górny zatrzaskowy

instalacja pneumatyczna

fotel pneumatyczny

trzy lata gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeoqba    0

Również się zastanawiam nad tymi traktorami. Chciałbym nabyć ktoryś z nich z turem.

 

Posiadam 20h ornych i 2h łąki. Gleby lekki 4-6.

Czy te traktory nadają sie na głowny sprzęt w gospodarstwie?

 

Chciałbym zakupic sprzęt na lata, tak więc jak najmniej elektroniki.

Żeby po okresie gwaracyjny można była samemu coś przy nim zrobić. I oczywiscie z dobry dostępem do części.

 

Który polecacie, do cięzkich prac?

Jaki jest koszt serwisu w okresie gwaracyjnym tych ciagników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    47

Weź pod uwagę Pronara lub Belarusa :) U nas Pronar 82a na lekko ponad 30 ha daję świetnie radę ;) Kupiony był w 2007r. (nowy) do tego czasu wymienione wtryski. Do tego czasu chodzi bez awaryjnie ma teraz ok 1100 mth. Nie ma elektroniki,wszystko mechaniczne,więc da radę. Lejesz i jedziesz,pali też niezbyt dużo, Części tanie i każdy mechanik zrobi ;) Pronar w 4 skibowym idzie jak w masło :) Koszt przeglądu pierwszego to około 800-900 zł :) Szczerze polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Podepnę się pod ten temat bo mam podobny dylemat przy przyszłościowym wyborze ciągnika jako ciągnik główny. Co lepsze Farmtrac 690DT czy Proxima 90 ?

I czy waszym zdaniem lepiej doposażyć dobrze Proxime 80 czy rozglądać sie za Proximą 90 ? różnica cenowa nie duża. Bo dobrze doposażona Proxima 80 cenowo nawet jest niewiele niższa od Proximy Plus 90 :/ dziwne te konfiguracje Zetora :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Ja też chce kupić coś w stylu - opcja ekonomiczna  - Zetor Major 80 lub wersja nieekonomiczna Zetor Proxima 100. Czyli z zakresu ok 80-100km, 4x4, do orki, agregatu uprawowo siewnego i transportu, może do tura też . Mam jeszcze jedno pytanie jakie ciągniki można kupić które mają jeszcze zwyczajne pompy wtryskowe i wtryskiwacze i są bez tych super systemów wyłapywania zanieczyszczeń spalin??? I co polecacie do ok 140 000 brutto.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

A Ursus H? jeszcze jak by był z nowa 4 słupkowa kabiną. Pepiki niech sie wypchają swoimi Zetorami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja też chce kupić coś w stylu - opcja ekonomiczna  - Zetor Major 80 lub wersja nieekonomiczna Zetor Proxima 100. Czyli z zakresu ok 80-100km, 4x4, do orki, agregatu uprawowo siewnego i transportu, może do tura też . Mam jeszcze jedno pytanie jakie ciągniki można kupić które mają jeszcze zwyczajne pompy wtryskowe i wtryskiwacze i są bez tych super systemów wyłapywania zanieczyszczeń spalin??? I co polecacie do ok 140 000 brutto.

Bierz proximę do takich prac będzie akurat, a z Ursusa to jedynie 11054 się do czegoś nadaje, na resztę nawet nie ma co patrzeć

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam poratujcie szukam opinii na temat  ciagnikow farmtrak 675 dt pronar zefir pronar III tsa czy belarus 920.4 ktory najlepszy i najtanszy w eksploatacji jak z czesciami zapasowymi sa drogie czy da sie zniesc finansowo narazie jako pomocnik ale w przyszlosci jako ciagnik glowny do ladowacza ale nie koniecznie na 15 ha orka siew w agregacie prasowanie itp prosze o wypowiedzi uzytkownikow tych ciagnikow sprawa dosc pilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Farmtrak ma silnik Perkinsa, wada pompa rotacyjna - czasem się zaciera - a to kosztuje ponad 10 000 z tego co słyszałem, Zefir to chińszczyzna, Pronar i Belarus awaryjne i ciekną, myślę że najlepszym rozwiązaniem jest Zetor Major 80 - pompa zwykła rotacyjna, tył to to samo co Farmtrak - firmy Carraro.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

@tracker Nie przesadzaj znowu tak z tym cieknięciem. Co prawda mój ojciec mówi, że jak rusek nie cieknie to jest popsuty :D. Wystarczy jednak mieć minimum pojęcia o mechanice i nie są to żadne kaskady olejów a najwyżej lekkie roszenie. Poza tym pronary serii P5 i P7 są zbudowane z zachodnich podzespołów a to już różnica w porównaniu z MTZami z nalepką pronaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Coś z forum o P5: 


Witam. użytkuję Pronara 5135 z 2010r  i szczerze to jest to poprostu ciagnik przecietny i niedopracowany.  Kabina - troche głosno po ok 10 godz pracy szumi w glowie, po 300 mtg padlo sprzegło zatarly sie walki w tulejach, po ok 700 padl silownik wspomagania sprzegla ( zatarl sie na sworzniu - przydalaby sie tam kalamitka - na nowym silowniku nawiercilismy otwor  do smarowania), od pewnego czasu nie dziala wskaznik paliwa , nastepnie  przestał dzialac ehr z kabiny- na blotnikach dziala, ostatnio coraz czesciej nie zalacza sie zajac ., stopka wejscia do kabiny obciera o zbiornik paliwa - podlozylismy kawalek gumy. Poza tym rdzewieja  polaczenia podzespolow . Aha chlodnica oleju zaczyna sie pocic na potege jak i z wszystkich przewodów hydraulicznych. Ciagnik ma obecnie 1000mtg.
i

a zapomniałem o awarii alternatora, pękniętej (3 krotnie) sprężynie pedału sprzęgła i uszkodzonym czujniki świateł STOP. Ciągnik ten nie pracuje w polu lecz ciąga beczke asenizacyjna , przyczepe lad 5ton, kosiarke tylno-boczna 2m, oraz pracuje przy plugu odsnieznym, mimo nie uzywania srodkow chem do mycia maska strasznie wyblakła.  Ciagnik super sprawuje sie przy plugu odsnieznym PUV 2800. spalanie jakie uzyskuje przy wymienionym sprzecie to ok 11-12l

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAVERICK232    1

Witam!

Proszę o pomoc w sprawie  tego farmtraca z tego ogłoszenia:

http://allegro.pl/ciagnik-farmtrac-675-dt-stan-idealny-i4850358675.html

Zastanawiam się nad nim , a może lepiej kupić jakiegoś zetora np 7341 ale z roku 2004-6 za 70 tys?

Chodzi głownie mi o komfort pracy , ciągnik ma pracować na 14 ha jako głowny, obecnie ma 3p i MF 255 ale to stare roczniki 1988 - i co chwilę trzeba coś robić ,coś cieknie itp

Dziekuję .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdunio321    0

witam czy posiadacze nowego majorka mogą coś o nim powiedzieć? jakie spalanie? jakieś awarie? i jakieś ogólne odczucia. Możecie powiedzieć czy major ma tę samą pompę wtryskową co farmtrac 675 dt ( rotacyjną) czy może zwykłą rzędową? chodzi o roczniki 2014-2015 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas435    1

Jeśli chodzi o zetora majora to pod uwagę trzeba wziąć fakt iż posiada on koło zamachowe którego koszt to około 7500 zł netto, a całego zestawu koło + tarcza + docisk to 9500 zł + robocizna.

Cena sugeruje że może jest to koło dwumasowe ale nigdzie nie mogę tego potwierdzić.

Może ktoś zna bardziej szczegułowo ten temat i z kąd taka cena koła zamachowego skoro np. do ciągnika case podobnej mocy koszt koła to około 1500 zł netto.

Edytowano przez lukas435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj