Skocz do zawartości
Maniek1Excalibur

Instalacja elektryczna C-330/C-330M

Polecane posty

WHATEVER

Witam.

Mam pytanie. Jak jest zrobiona i czym się różni instalacja w C-330 i C-330M? Bo zwykła ma z plusem na masie a M-ka z minusem. Jest tam inny rozrusznik czy inaczej podłączony?

zetores    15

Rozrusznik taki sam. Jest tak zbudowany aby sie krecial w jedna strone nie zaleznie od biegunów.

januszm1    3

Z plusem na mase to mialy starsze tzn c328. Wszystkie 30stki juz mialy minus na masie to samo i m-ki. Wszystko jest zalezne od pradnicy jaka byla.

Wiadomość z agroFakt.pl

mtracz    71

Jak masz obecnie plus na masie to ta prądnica oraz jej regulator napięcia nie będą pracować po zmianie biegunów akumulatora czyli minus na masie.

Potrzeba innego kompletu, a najlepiej alternatora.

Nikita_Bennet    100
Z plusem na mase to mialy starsze tzn c328. Wszystkie 30stki juz mialy minus na masie to samo i m-ki. Wszystko jest zalezne od pradnicy jaka byla.
fabryczna C330M i jest z plusem na masie. Tak przywieziona z fabryki, skrzynia typowa dla Mki. Tak więc nie masz racji ;)

Zastanawiam się właśnie nad alternatorem... Panowie czy ktoś zna prądnicę Elmot (prawdopodobnie) P4D? Takie oznaczenie zauważyłem na mojej. Ładuje 12V ok. 12.5A

januszm1    3

NIKITA od kazdej reguly sa wyjatki. Jak dali ci pradnice z plusem na mase to i tak masz.

kamil927    169

otóż to, a były z minusem na masę prądnice P 20 M i do niej regulator RG 15 M a z plusem na mase P 20 C i regulator RG 15 C

Mańku, załatw sobie alternator lepiej ze szrotu i załóż nie baw się z tymi "napinaczami paska klinowego" bo ja założyłem i pojechałem się przejechać to popracował z pół godziny a na drugi dzień ciapek kręcił jak szalony a z prądnicą to z dnia na dzień coraz słabiej było odczuwalne.

Według mnie to prądnica dobra jak się dużo jeździ albo robi w polu na wyższych obrotach to wtedy naładuje jakoś a alternator to czy mało czy dużo to i tak naładuje :)

Edytowano przez kamil927

Wiem jaka jest różnica między alternatorem a prądnicą bo prądnicę badałem w domu, a alternator na pracowni elektrotechnicznej. Przyjdzie czas to przyjdzie i alternator :)

Ponawiam pytanie czy ktoś słyszał, i czy taka w ogóle jest, o prądnicy Elmot P4D?

Ursus-23    105

Instalacja w mce posiada światła awaryjne z elektronicznym przerywaczem, więcej kontrolek jak w zwykłej c330 jest (przynajmniej u mnie tych na desce z przodu obok zegarów) instalacja z mki posiada kable do czujnika przypadkowego rozruchu i jeszcze kilka takich pierdółek :P

Nikita_Bennet    100
NIKITA od kazdej reguly sa wyjatki. Jak dali ci pradnice z plusem na mase to i tak masz.

mam też rozłącznik na skrzyni biegów aby ktoś nie odpalił go w innej pozycji niż luz ;)

Nikita_Bennet    100

dwa przewody idą do niego z góry, a on jest wkręcony w skrzynię biegów, od spodu jest wciskana kulka (obwód zamknięty/otwarty). Najlepsze że ciągnik jest z 1986roku a to coś działa poprawnie ;)

Ursus-23    105
dscf0515nykmc.jpg tutaj masz zaznaczony ten czujnik :P dodatkowo zwykła c330 nie ma na schemacie położenia N między skrzyniami.

Chciałbym to rozwiązanie widzieć od środka skrzyni. Jest to ciekawy "bajer" jak na te traktory z tych lat. Też bym to sobie założył, no ale musiałbym to widzieć na żywo...

bratrolnika    1889

powiem ci że to bardzo denerwujący bajer, zamiast wcisnąć sprzęgło i odpalić to musiałeś szukać konkretnego nastawu dźwigni biegów, u mnie aktualnie odpięte

Witam czy mógł by ktoś udostępnić schemat połączenia regulatora napięcia RG15m z prądnicą P20d i akumulator plus na rozrusznik . Chodzi o ciągnik Ursus C330M

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
    • Przez ciapekc328
      Od czego zacząć remąt ? Wie ktoś coś na ten temat
    • Przez t1o9m8e6k
      Witam!
      Bardzo proszę o podpowiedź w kwestii kupna instalacji elektrycznej do przyczepy D-47B (same przewody). W Internecie jest sporo stron na których można nabyć taką instalację, ale ja nie wiem, którą wybrać i czy one różnią się między sobą. Mam do podłączenia światła pozycyjne z przodu, a z tyłu mijania, stop, kierunkowskazy i wtykę do podłączenia drugiej przyczepy.
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
      Pozdrawiam!
    • Przez turion23
      teść chce sobie kupić ursusa na 3 ha pola i znaleźliśmy dwa ursusy,oba od pierwszego własciciela. c-330m jest z 1989 roku i ma tylko 850motogodzin przejechana za 17,500 a ursus 2812 z 1996 roku za 20000zł i ma 4000 motogodzin.ja to raczej składam się ku 330 choć jest bez kabiny to jest w oryginale podobnie jak 2812 ale 330m jest w lepszym stanie technicznym i wizualnym.co radzicie???