nie

Co planujesz posiac na następny sezon? Co się najbardziej opłaca?

Polecane posty

nie    2064

Co planujecie zasiać na następny sezon? Co przyniesie największy zysk? Pszenica? Rzepak? Może groch, mają ponoć być dopłaty do strączkowych i motylkowych, dodatkowe 1700zł do hektara? Może jakieś warzywa lub zioła? W mojej okolicy część rolników rezygnuje z rzepaku na rzecz kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

strączkowe, to trzeba mieć komu sprzedać.

Najlepiej jakiegoś dużego hodowce przekonanego do bobiku i sie z nim ugadać, ze kupi plon.

 

Bo wiekszosc hodowców jednak sie go boi, tymczasem niektórzy (w tym ja) prawie całkowicie zastępują soje bobikiem i wyniki produkcyne są wcale nie gorsze. Tylko trzeba dobrze skomponowac mieszanke.

 

W dobrych mokrych latach bobik potrafi sypnąc i 5 ton plus dopłata i robi sie całkiem sensowny zysk.

A nawozów ani oprysków jakos specjalnie dużo nie wymaga.

 

iemniej jakby sie sporo ludzi na to rzuciło, to cena bedzie kilkaset zł i d*** a nie zarobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Groch i motylkowe to chyba za rok bedzie lipa bo wszyscy sie chca rzucić dla tych dopłat których do końca nie wiadomo ile bedzie, ale szum sie zrobił w mediach i mnie już ludzie pytaja o nasiona a za rok jak na sieja to bedzie po 500-600zł za tonę


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Większa dopłata o te 700 zł do strączkowych jest już chyba od 2012 roku i jakoś tego szału nie widać. Taka uprawa strączków by uzyskiwać zadowalające plony jest mimo wszystko dość trudna, a dopłatowcy to akurat to co zbiorą, to za rok wysieją...

Względem ceny strączków większe znaczenie ma taniejąca soja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

A nad gryką nikt się nie zastanawia? Roślina mało wymagająca, cena z roku na rok spadała, ale pdobno w tym roku ma byc lepiej, bo powierzchia zasiewów jest niewielka z wporównaniu z latami ubiegłymi , kiedy to ludzie masowo sieli bo cena jednego roku była ok 300 zł chyba a teraz ok 100, ale w koncu musi pojsc w górę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

ja jak dostane sadzonki to porzeczke czarną

Edytowano przez antoni1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

w moich okolicach obecnie uprawia się bardzo dużo kukurydzy, rolnicy rezygnują głównie z rzepaku i sieją kuku

ja planuję posiać pszenicę, rzepak i jeszcze coś bym dodał (coś zyskownego), ale co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

no to może truskawki

A może mannę?

 

w moich okolicach obecnie uprawia się bardzo dużo kukurydzy, rolnicy rezygnują głównie z rzepaku i sieją kuku

ja planuję posiać pszenicę, rzepak i jeszcze coś bym dodał (coś zyskownego), ale co?

 

Kapustę pastewną lub rzepę ścierniskową na nasiona.

Edytowano przez matava

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Owies ???? chyba jest to najmniej opłacalna uprawa o ile jest wogóle daje jakiś zysk( mówiac o sprzedaży całego plonu a nie przeznaczenie go na pasze )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

np u mnie w okolicy owies sypał bardzo dobrze więc rekordowo.

 

Wiadomo coś więcej na temat dopłat do strączkowych na przyszły rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

Kolego pszukaj sobie wydania Agrobiznesu z minionego tygodnia jeśli sie nie myle tam minister Sawicki dużo wspominał na ten temat o tych dopłatach do wysokobiałkowych strączkowych i innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A czy łubin gorzki też będzie zaliczany do rolin wysokobiałkowych? Czy tylko słodki>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Osobiście zamierzam wprowadzić większy płodozmian niż mm do tej pory. . Nie patrzę na czym da się najwięcej zarobić bo tego nie przewidzi nikt. Będzie tak: strączkowe, pszenica, pszenżyto, i co 3 lata zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

to napewno zarobisz bo w hurcie w tej chwili u nas jest po 2 zl kg hehe to jest smieszna cena takze co rok to niewiadomo na czym mozna zarobic czasami sie trafi z czyms a czasami nie poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Posadził bym ,,konopie '' :ph34r: ludzie we wsi nie znają -nie połapali by się że to ,,te'' zioło ale Unia patrzy..... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

E tam, wtedy mógłbyś sobie odpuścić te unijne grosze.

 

A może cykoria korzeniowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o szarłacie (amarantus)? Tylko trzeba go jakoś suszyć a nie wiadomo jak ...

Może ktoś wie?

 

amarantusa suszy sie jak kazde inne zboze dajesz na suszarnie ja mam z bina i suszysz do uzyskania odpowiednich parametrow niema w tym nic trudnego tylko trzeba wluknine klasc i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj