Arek

Ursus albo nic. Wole nic.

Polecane posty

Adik_ziel    3
Stare Zetory prawda nie do zajachania, ale te nowe też są dobre... :D

 

Nie mówie że nie są dobre ale już słabszej jakości od tych starych i częściej trzeba na serwis z nimi zaglądać ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Ktoś wcześniej pisał że właścicieli nowych ursusów na af można policzyć na palcach jednej ręki. Nowe ursusy kupują zwykle rolniczy którzy nie wiedzą co to znaczy john deere czy tam fendt. To z reguły starsi rolnicy którym się w czasach świetności ursusa a mianowicie w prl się dobrze żyło. A tutaj takich ludzi nie ma jak widać. Są młodzi ambitni i którzy chcą się rozwijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Dobrze gadasz, taka prawda... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Nie mówie że nie są dobre ale już słabszej jakości od tych starych i częściej trzeba na serwis z nimi zaglądać ;]

 

Tak niestety jest ze wszystkimi ciągnikami i samochodami :D Najbardziej trwałe były produkowane od konca lat 80tych do połowy 90tych... Później koncerny stwierdziły, że bez sensu robić długowieczne maszyny bo nikt nie będzie kupował nowych :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Myśle ze pronary czy belarusy sprawdzą się na małych powierzchniach i w lekkich pracach. U mnie jedna firma miala 3 pronary, ktore prasowaly i zwozily slomę (jezdzily ponad 100km po slomę) i po 2 latach wszystko zaczęło sie sypać tzn przednie napędy hydraulika itp.

Takie jest moje zdanie, a co do ursusów to no coments. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

jak sie przygladam to u mnie na wsi i w okolicy co w drugim gospodarstwie stoi pronar, a jak zobaczylem w gazecie rolniczej sprzedaz pronarow a ursusow to mnie normalnie zatkalo. Pronary ida jak cieple buleczki nawet ja mam pronara 1523A nie skarze sie tak bardzo na niego choc swoje wady ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"A tutaj takich ludzi nie ma jak widać. Są młodzi ambitni i którzy chcą się rozwijać"-no niekoniecznie -ani zbytnio młody,ani ambitny to ja nie jestem-rozwijać się za wszelką cenę choćby i po trupach (czasami spotykam się na AF z komentarzami typu-niech pada to się go wykupi-nienawidzę tego ! ) też nie chcę-a mimo to jestem na AF ...i nie kupiłbym Ursusa :D-miałem i C-4011 ,mam C-360 (od nowości) i parę razy już pisałem żeby taki C-360 miał zrobić tyle co mój Zetor 7211 to by go już trzy razy nie było ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Niestety ursus nie mógł rozwijać własnych konstrukcji i praktycznie montował tylko mf'a i zetora poza ciapkiem. Patrząc na ten zakład wygląda to jak PGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas do gminy kupili pronara zobaczymy za kilka lat co z nim będzie ale tam to w góle nie dbają o sprzęty kiedyś zrobie zdięcie zetora 7211 z gminy taki rocznik jak mój i porównamy ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Polska to tam jest naklejka o wdzięcznej nazwie Ursus. Kiedyś to oni prowadzili produkcję ciągników od śróbki po silnik, a teraz gdy odlewnia zniszczona składają te dziadostwo z zagranicy.

 

 

albo w całości przyjeżdżają gotowe i tu sprzedają :angry: te serie starsze *34 i **34 to było coś np. 1634 i 1134 a te nowe to nawet nie mogą im do zaczepu polowego podskoczyć B)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek    10

odpowiedzcie mi na pytanie czmu traktory są takie drogie w porównaniu do samochodów?? za 20tys zł to samochód juz jest nie zły a traktor za tyle to 20letni mozna kupic. czemu tak jest?? kiedys to traktory były sporo tansze. np mój tata 10 lat temu kupił ursusa c-385 z 80r za 5tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
odpowiedzcie mi na pytanie czmu traktory są takie drogie w porównaniu do samochodów?? za 20tys zł to samochód juz jest nie zły a traktor za tyle to 20letni mozna kupic. czemu tak jest?? kiedys to traktory były sporo tansze. np mój tata 10 lat temu kupił ursusa c-385 z 80r za 5tys zł.

Więcej materiału idzie w traktory niż w samochody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiKing    0

Kiedys ursus to była potega a teraz to ............................ . W zyciu nie kupiłbym nowego ursusa bo ta firma juz nie ma przyszłosci za kilka lat nie bedzie chyba istniec jak tak beda robic jak dotychczas .Wogóle nawet nie próbuja sie rozwijac tylko do starych modeli zmienia maske i kabine i pare pierdół które zamiast pomóc to przeszkadzaja i chca tym świat zwojowac . Zal sie robi jak sie tak na nich popatrzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Niestety ursus nie mógł rozwijać własnych konstrukcji i praktycznie montował tylko mf'a i zetora poza ciapkiem. Patrząc na ten zakład wygląda to jak PGR.

Spójrz na to z innej strony. Jeśli Ursus zrobił cos całokowicie samemu to jest to jednak naprawdę mocne B) B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Kiedys ursus to była potega a teraz to ............................ . W zyciu nie kupiłbym nowego ursusa bo ta firma juz nie ma przyszłosci za kilka lat nie bedzie chyba istniec jak tak beda robic jak dotychczas .Wogóle nawet nie próbuja sie rozwijac tylko do starych modeli zmienia maske i kabine i pare pierdół które zamiast pomóc to przeszkadzaja i chca tym świat zwojowac . Zal sie robi jak sie tak na nich popatrzy .

 

No ale jakby ich wcale nie zmienili ?? To wogóle by raczej mało kto na to poszedł.

 

@abuk14 no to jest w 100% prawda.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I tak dużo osób na to nie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No nie wiem. Jeśli chodzi o starsze pokolenia rolników (pow 50 lat) to kupują tak jak w mojej okolicy są 3 nowe 4514. Jest tego pokolenia coraz mniej ale jednak jest.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

ale 4514 nie jest taki zły wczoraj jak jechałem do warszawy to widziałem 4514 i ładnie chodził ;] i jeszcze miał tura ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja nie mówię że źle chodzą ale ogólnie są jakie są.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

A co wy chcecie k...a od tych traktorków,są jakie są i chodza!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

4514 jeszcze się zalicza do tych lepszych ale te najnowsze to się nienadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
A co wy chcecie k...a od tych traktorków,są jakie są i chodza!?

 

To też NIE MÓWIĘ ŻE SĄ ZŁE !!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: Nie mówię że nie działają i sypia sie jak stare buty... Tylko że są już trochę przestarzałe.

 

Weź poczytaj kilka postów a nie sie wpier**lasz między wódkę a zakąskę... :angry:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

może nie tak ostro i nieodbiegajcie od tematu.B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Nie odbiegam i to nie jest ostro. Koleś nawet nie pomyślał przeczytać kilku postów wyżej i wypisuje coś co było już wcześniej.

Jestem jak najbardziej spokojny B)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj