wujegmacieg

Sampo Bizon 2020 -Drgania i huczenie przy silniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wujegmacieg    0

Witam mam problem z moim kombajnem. Przy ostatnim koszeniu cos zaczęło silnie huczeć. po rozebraniu dzisiaj walu napedu i wymienieniu lozyska dzwiek pozostał, ponadto wał zaczął silnie drgać. Czy ktoś może podać przyczynę? Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Luknij w temat ,,Kombajny sampo,, strona 4 .Na mojego nosa to na 90% klękły gumy na sprzęgle przy silniku.

Powodzenia

Edytowano przez markus75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Więc Panie wujkumacie jeszcze raz od początku zakładając że założone nowe łożysko niema luzu w obudowie,przyczyną bicia wału według mnie może być tylko albo duży ubytek na wentylatorach lub jak wspomniałem wcześniej oberwane gumy sprzęgła na silniku .

 

post-134534-0-55518700-1406066900_thumb.jpg

 

Jeżeli się mylę to zaskocz mnie i pochwal się co bolało Twojego sampka.

 

Co do domniemanej przyczyny mojego poczęcia , jest ona w tym momencie jak najbardziej nie na miejscu.

Powodzenia.

Edytowano przez markus75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Kolego Markus widzę że masz troche pojecia o tym kombajnie, wielkie dzięki za wszystkie twoje wypowiedzi i zdjęcia. Ps Wymiłem te gumy bez wyjmowania silnika, tylko troche nim odjechałem. Także wielkie dzięki za wszelkie informacje. Jadę kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujegmacieg    0

Wymieniłem gumy i nie były one przyczyną awari więc 1800 zł poszło sie jebać. Luz był na frezach sprzęgła i wałka. Po zespawaniu drgania ustały. Możesz podać adres gdzie znajdę takie tanie części do sampo ? a co do gum to był żart :3

Edytowano przez wujegmacieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Firma ,,AGROS'' Strzelce Wielkie woj. łódzkie. Mają jeszcze jakieś zapasy do 2020 , gumy były w podobnej cenie jak podaje MARAKAM .

Zobacz też w temacie ,, sampo 580 " , firma Rollmed ,podane tam są namiary .

Edytowano przez markus75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekk1973    9

do bizona sampo są inne gumy na sprzęgle niż do 580 ,ostatnia cena którą widziałem to 350 zł za sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Rzeczywiście cena w AGROS-ie to 440 PLN ( powala). Zastanawia mnie jednak czy nie dało by się zaadoptować tych gum od 500 -tki samo zrobienie półksiężyca to pikuś . Nr. kat. tej gumy z 2020 to R659516 , a na allegro nr. aukcji (4405956540) Sprzedawca podaje nr .R650591, R659202, SR659516 Średnica: 52 mm ten ostatni numer by się zgadzał oprócz literki ,,S'' więc zostało tylko sprawdzić wymiary i porównać .Nie posiadam starej ani nowej w zapasie dlatego niech ktoś zmierzy średnice oraz wysokość od 2020 i poda , a MARAKAM niech poda wysokość swoich od 500 i będziemy wiedzieć czy dało by się dopasować .

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potok    0

Bizon sampo .Dlaczego sam przyspiesza a aby zwolnić muszę 2 razy szybko pociągnąć do tylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

jak poruszasz motowidłami to przestanie... W naszym czasem przyśpieszacz się zacina a jak się podniesie trochę motowidła to przyśpieszacz chodzi. Coś pewnie z elektroniką...


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash998    0

witam. ja znów w sampku 2020 mam taki problem iz po dłuższym użytkowaniu dziennym zaczynaja zacinac mi sie siłowniki motowideł i np do góry podniesiesz bez problemu ale juz na dół nie opuscisz dopiero po pewnym czasie i wielu próbach opuszczenia opadną na dół coś jakby sie przycinało tylko niewiem czy to hydraulice czy też w elektronice. Jeśli ktoś coś wie na ten temat prosze o podpowiedż :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz0289    0

Witam. Mam problem z podnoszeniem hedera, wszystko było ok po odpiecieu hedera i opuszczeniu przenosnika nie mozna juz go podniesc....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Sprawdz bezpieczniki ,może podczas odpinania hedera coś zwarło.

Powodzenia.

Edytowano przez markus75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz0289    0

Problem z podnoszeniem sam sie naprawił pewnie cos z elektryka nie łaczyło...

Moze ktos ma katalog czesci czy instrukcje do Bizon Sampo 2020 95r lub wie gdzie moge dostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter149    1

 

 

Witam.

Dołączam się do tematu tych gum na sprzęgło, w moim kombajnie Sampo 2020 również siadły dopasowałem je z ciągnika sidłowego Renault Prenium, ale żeby pasowały to należy ze starych wytoczyć ten metalowy element, nowe ztotyć na wymiary orginału , następnie metalowe łączniki(te które w oryg. były zatopione w gimie) osadzić do podtoczonych sinentbloków na kleju.

 

U mnie wytrzymały ten sezon 60 ha, teraz czeka mnie remont wału od silnika i frezy-sprżegło-wał-wariator to okaże się na ile przeróbka sinentbloków jest trawna , chodzi o dobrą konsystencję gumy co przekłada się na trwałość

 

pozdrawiam

 

najważniejsze RENAULT PRENIUM mocowanie kabiny sinenblok

Edytowano przez SZYMANOX
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Brawo za pomysł . Rozumiem że metalowy element ze starej gumy pozostał a dorobiono samą gumę z RENAULT PRENIUM  .

Jakiego kleju użyłeś , jak wyszło to cenowo ?Jak rozbierzesz ponownie do dalszych napraw to zapodaj jakąś fote tych gum , ciekawi mnie trwałość tej przeróbki. 

Co do naprawy sprzęgła , wariatora itp.to polecam temat ,,Tarcza docisku sprzęgła i inne usprawnienia Bizon Sampo 2020",u mnie zarówno sprzęgło jak i frezy wariatora po około 45 ha po tej naprawie są o.k. Przy okazji jakiejś naprawy zrobię foto w/w elementów. 

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj