Gość

Co sądzicie o MF 4455?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kazoo    5

Panowie jak to jest z biegami w 4455? Biegi zmieniamy normalnie a przykladawo czy jadac czworka srednia mozna w czasie jazdy zmienic zakres na wyzszy czy zakresy zmieniamy tylko w czasie postoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arix12    0

Panowie jak to jest z biegami w 4455? Biegi zmieniamy normalnie a przykladawo czy jadac czworka srednia mozna w czasie jazdy zmienic zakres na wyzszy czy zakresy zmieniamy tylko w czasie postoju?

Mozna bez problemu tylko przy urzyciu sprzegla.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkc    0

Arix12 jeździłeś tym ciągnikiem?

Ja jeszcze niestety nie, ale z tego co jest napisane w katalogu,

(chodzi mi o wykres prędkości w zależności od zakresu i biegu)

to zmiana zakresów podczas jazdy powodowałaby dużą zmianę prędkości

a co za tym idzie zaduszenie silnika.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

witam. Mam zamiar kupić ciągnik pomocniczy z ładowaczem czołowym w cenie do 160 tys. zł brutto. Myślałem nad tym sprzętem http://www.agropeks.pl/pojazd/144_massey_ferguson_4455/ co o tym sądzicie? Może polecilibyscie coś innego w tej cenie? chetnie usłysze wasze opinie na ten temat.

PS. Ciagnik musi być z rocznika 2006 lub młodszy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkc    0

Gdybym miał polecić Tobie ciągnik z ładowaczem, to wybrałbym na Twoim miejscu MFa z serii 54xx, ponieważ ma elektrohydrauliczny rewers a to jest wielki plus w ciągniku z ładowaczem. W tym 4455 masz rewers mechaniczny, czyli musisz machać dźwignią przy każdej zmianie kierunku jazdy, co może na dłuższą metę stać się bardziej uciążliwe. Dodatkowo MF 54xx mają wydajniejszy układ hydrauliczny. Problem jest tylko w tym, że nie wiem czy się zmieścisz w 160 tys zł brutto za tego z serii 54xx. Popytaj sprzedawców, może mają takiego 5425 (86 KM powinno wystarczyć) np. bez EHR (EHR kosztuje około 15 tys zł a chyba Ci jest niepotrzebny jeśli ten ciągnik ma być tylko do ładowacza), to może będzie kosztował około 160 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lkc    0

Sorki za błąd z tym EHR.

 

A ja mam takie pytanie, co byście wybrali: MF 4455 czy CLAAS AXOS C 340??? cena ta sama!!

 

Mam już zamówionego MFa 4455, ale niedawno dostałem propozycję kupna CLAASa AXOS C 340 za tą samą cenę i teraz nie wiem którego brać... Z góry dzięki za wyrażenie i uzasadnienie opinii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Co ile należy wymieniać w nim olej, jeśli w książce serwisowej jest napisane że co 300 godz, w instrukcji 400, a na stronie valtry że co 500, bo model a92 to przecież to samo co mf4455.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk123    0

Dokładnie w instrukcji obsługi co 400mth, ale żeby chyba niestracić gwarancji to co 300 mth.

jak Ci się sprawuje ferdek ile masz mth i jakie prace wykonuje .

U mnie opadają ramiona podnośnika tylnego na pusto około 5 cm na dobę a wczasie jazdy po dziurawej drodze wajcha z ramionami idze powoli do góry , zgłosiłem to do serwisu ciągnik stał u nich 2 tygodnie i u nich nieopadały niby blink.gif -opadają ,dalej będe reklamować.wymieniali simering przy wyjściu ze skrzyni na wałku przedniego napędu .tak poza tym to spoko ,myśle ze to może jakiś zawór czy simering ma przyczyne.Ciągnik stał 3 tygodnie i na mrozie około -12 pali super .

Edytowano przez michalk123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Więc ma już 430mth, robi przy pługu zagonowym, agregacie uprawowym, rozrzutniku i prasa sipma, zastanawiam się jaki pług obrotowy do niego kupić,

Też miałem problem z opadaniem podnośnika i kilka mniejszym awarii, podnośnik zrobili bez gadania ciągnik później stał kilka dni z podniesionym agregatem i trzymał wysokość, z odpalaniem na mrozie nigdy nie było problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk123    0

KAZOO zapytaj Ferdka1 on ma 4-e obrotową Gregoire Bessone może używać koła transportowego szerokość orki chyba 180albo 160cm .PIsał coś w pierwszych postach tego tematu, chwali sobie. Jakiej firmy zagonówkę używałeś ile skib. Obrotową 4 z zabesp resorowym odradzaja chodzi o obrót pługa a nie uciąg. Co było przyczyną opadania podnośnika w Twoim ciągniku (jakaś pierdoła czy coś poważnego )długo trwała naprawa , MF wstawiałeś do serwisu czy na miejscu naprawili aha i saczenie nad tylnim mostem po obu stronach chyba na odpowietrznikah hamulców ? dzięki z góry za odpowiedż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arix12    0

U mnie w MF ma nakrecone 889 mth a u wuja mojego juz 1400 :rolleyes: a przeglad to ja tak srednio po 350 robie. Serwisant tez kumaty byl, mowil ze w nim nie ma co sie psuc i ze bardzo dobry wybor ze tego MFa wybralem :lol: A z ta wajcha to i u mnie jest i w valtrach... ja uzywam blokady na podnosnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

widzę że mamy podobne problemy z tymi ciągnikami, wcześniej nie było nic złego o nic słychać, podnośnik był naprawiany u mnie na miejscu, wymieniono zawór podnośnika, wcześniej był też wyciek z cylindra hamulca

 

Arix12 przy swoim miałeś obciążniku na tylne koła od początku czy później dokupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arix12    0

U mnie tez z hamulca cieknie ale to tyle co nic :lol: Obciazniki byly w cenie ale oddzielnie przyszly z innych ... korbanek kombinuje jak sie da :/ i czekalem na nie sporo... jednak teraz w zime jak mamy po -20 MF pali na dotyk, nawet wlew paliwa da sie przebolec gdy zima ON w baku nagrzewa sie od skrzyni :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk123    0

Kazoo ile Cie wyniósł koszt servisu po 400 mth i gdzie go serwisujesz ?Widze że jesteś z WLKP ;[

Arix 12 ile kosztował servis po 800 mth i czemu tak dużo ;) ?

Panowie obciążniki przednie w Polmocie-H są takie same czy tak podobne jak w MF4455 ? Coś kiedyś słyszałem że to to samo ;) . Podziękował za powyższe odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arix12    0

U mnie z przodu 8 po 40 kg a z tylu 4 po 80-85 kg nie jestem do konca pewny. A te polmoty to skladaki z turcji, a co ciekawe teraz valtre seria a i mfa 4400 skladaja tez tam :/ osobiscie to mi sie nie podoba taka kolej rzeczy, bo co valtra made in finland to nie made in turkey.. przeglad po 350 mth kosztowal mnie 800 zl a po 800 mth okolo 1000 bo wymiemienialem filtr hydrauliki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk123    0

Dokładnie Arix12 mi też sie to nie podoba u Korbanka mówią ze made in Finland, a może tylko naklejki mamy ;) , na szczęście polmot jest produkowany w Turcji na licencji Valtry ? Kazoo pług do ferdka chcesz opchnać jaki to pług. pozdro ;[

Edytowano przez michalk123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Arix12 masz gdzieś w papierach napisaną miejscowość gdzie je robią w finlandii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arix12    0

Mam na swoim napisy po finsku i naklejke made in finland ;[ a na twoim ? A nie mam pojecia gdzie :/ musze poszukac jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj