Gość

Co sądzicie o MF 4455?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kazoo    5

Też mam fińskie napisy i made in finland na ciągniku no ale właśnie w papierach też muszę poszukać gdzie to dokładnie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekmf475    0

Dwa tygodnie temu byłem w fabryce Massey Ferguson w miejscowości Beauvais to jest Francja tam składają te ciągniki 80 km od Paryża. Wycieczka była organizowana przez Korbanek:) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Rocznik 2009, z papierów wynika że wyprodukowany w Beauvais we Francji

 

marekmf475 widziałeś tam ciągniki serii 4400?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arix12    0

U mnie rocznik 2006 a zakupiony w 2007 :D dla mnie diler mowil ze to fin... kazoo a u ciebie na dolnym zaczepie pisze valtra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekmf475    0

kazoo. widzialem, robią tam wszystkie serie masseya. Seria 4400 jest to praktycznie valtra tylko maska od masseya. Massey to skladak np do serii 7400 i 8600 skrzynia jest od fendta vario, silnik od valtry sissu a przedni most jakis wloski. W tej fabryce skladają również chellengera, valtre i masseye pomalowane na niebiesko które idą do japonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk123    0

Witam .

Arix12 tak jak wyżej napisał marekmf475 nasze ferdki składają w Beauvais.

Gdzie się dokładnie znajduje w pneumatycznym układzie hamulcowym zbiornik i rozdzielacz środka chroniącego przed zamarznięciem?

Edytowano przez michalk123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel33311    0

patrzylem sie dzis na masseya fergusona 4455 i on koszuje neeto :151000,00 tys a brutto:185730,00 tys za standart a nie jak wy pisaliscie ze okolo 150000 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel33311    0

witam jak myślicie czy mam wziasc john deere 5090m comfort czy lepiej bylo by gdybym wziol masseya ferguson 4455 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey4455    1

Witam... ja tez stałem przed takim wyborem i wybrałem mf-a... bardzo oszczedny silnik, rama, mokre sprzegło i żadnej chińszczyzny w przeciwieństwie do jd... Bardzo polecam ten ciągnik... Cena z wyprzedazy rocznika 2010 to 140 tys + vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soko74    39

Z jakim wyposażeniem jest za tę kasę,czy aby na pewno jest na ramie?

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Żadnej chińszczyzny bo tam Turcja siedzi :lol:. Ramy tam też próżno szukać. A czy ten Sisu taki oszczędny, ostatnie testy Top Agrara pokazywały co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Witam... ja tez stałem przed takim wyborem i wybrałem mf-a... bardzo oszczedny silnik, rama, mokre sprzegło i żadnej chińszczyzny w przeciwieństwie do jd... Bardzo polecam ten ciągnik... Cena z wyprzedazy rocznika 2010 to 140 tys + vat.

 

Masz coś do JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey4455    1

Z jakim wyposażeniem jest za tę kasę,czy aby na pewno jest na ramie?

 

W standardzie, czyli: skrzynia 40, mokre sprzegło, radio, klima, sprężarka, komplet obciążników na przód- 400 kg. i oczywiscie ciagnik jest na ramie która łączy cały silnik ze skrzynią.

 

Do jd kompletnie nic nie mam, tylko wersja 5m nie wyszła im, zresztą po cenie widac ze sa podejrzane w porównaniu do innych modeli.

Edytowano przez massey4455

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Moim zdanie 5m jest jednym z najlepszych ciągników o mocy 70-100KM a na pewno lepszy od mf 4455. John ma lepszą skrzynię biegów, większy wydatek pompy, większy zbiornik paliwa no i ładniejszy jest. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

W standardzie, czyli: skrzynia 40, mokre sprzegło, radio, klima, sprężarka, komplet obciążników na przód- 400 kg. i oczywiscie ciagnik jest na ramie która łączy cały silnik ze skrzynią.

 

Do jd kompletnie nic nie mam, tylko wersja 5m nie wyszła im, zresztą po cenie widac ze sa podejrzane w porównaniu do innych modeli.

 

Ten ciągnik nie jest na ramie, nie posiada konstrukcji ramowej. ma tylko taką ramę wzmacniającą silnik. Mokrego sprzęgła też tam nie ma, w ulotce ściągniętej z masseyferguson.com jest napisane "Dry clutch, pedal operated. 295 mm diameter. Organic lining material" dry - czyli suchy no chyba że z angielskim u mnie na bakier i u tłumacza google też :lol:

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey4455    1

Gosciu od korbanków mówił że w każdym modelu mf, od malutkich do największych jest mokre sprzęgło w kapieli olejowej. pozatym jest róznica w ruszaniu z mokrym sprzęgłem i suchym, a to każdy chyba potrafi odróżnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wystarczy że czuć mokre sprzęgło, być już nie musi... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Co więcej jak wiadomo MF serii 4400 i Valtra A to jedno i to samo, a na valtra.pl można znaleźć katalog części http://www.valtra.pl/extras/documents/040_kuvat(pienenn_)_A72-A92.pdf i mokrego sprzęgła doszukać się nie mogę <_<

A co do dilerów to jak wiadomo lubią kit wciskać. Kumpel uwierzył nawet że w NH TD jest powerboost :lol:

Choć z drugiej strony to oni zapewne mówili o tych "prawdziwych" MF czyli produkowanych w Beauvais to tam wszystkie mają mokre sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Gosciu od korbanków mówił że w każdym modelu mf, od malutkich do największych jest mokre sprzęgło w kapieli olejowej. pozatym jest róznica w ruszaniu z mokrym sprzęgłem i suchym, a to każdy chyba potrafi odróżnić.

 

Ty tego nie umiesz widocznie odróżnić, skoro twierdzisz, że traktor ma mokre sprzęgło a go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lesio321123
      Witam po postoju odpaliłem ciągnik na drugi dzień i zaczął wyciekać spieniony olej przekładniowy hydrauliczny pomiędzy silnikiem i skrzynia ktoś wie co mogło się nagle stać ?


    • Gość
      Przez Gość
      Mam problem w MF 6475 dynashift wyrzuca mi 1 i 2 bieg i często wyskakują pod obciążeniem co to może być za przyczyną ? 
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam problem 
      Zakupiłem już jakiś czas temu MF 6290 i było wszystko w porządku
      Ciągnik od razu nie odpalał za pierwszym ale nie było tragedii 
      W 2 tygodnie temu miałem nim wyjazd i jechałem na pusto bez niczego zauważyłem że jest on bardzo mułowaty i na 4 bardzo powoli się zbiera i nie dymi 
      Tego samego dnia gdy dojechałem na miejsce i chciałem po 1 godzinie odpalić ciągnik nie dało się 
      Musiałem podpapowac pompka paliwa i dopiero tego samego dnia po powrocie stwierdziłem że wymienię oleje i wszystkie filtry 
      Po wymianie i popompowaniu pompka że paliwo wylało się z filtrow odpaliłem ciągnik i zapalił od strzała( dodam że akumulatory nie są zbyt dobre a w tedy długo się ładowal i pewnie to dlatego)(oraz nie odpowietrzalem pompy paliwa)
      Teraz po czasie chciałem nim wyjechać stał około tygodnia bez ruszania i popompowalem trochę pompka i jakoś odpalił pochodził 5 min zgasiłem go i po jakiś 20 min chciałem go odpalić spowrotem i odpalił z wielkim problem bardzo długo kręcił i nie mógł załapać 
      Myślę że nie był to problem z akumulatorem
      Więc dlatego pytam co może być przyczyną 
      Czy paliwo się gdizes cofa?
      Czy coś z pompą jest nie tak?
      Dziękuję za wszelką pomoc 
    • Przez Georg4369
      Witam! Czy posiada ktos legendę do kontrolek w Mf 4255?
      Swieci kontrolka z dwoma kolami zębatymi obok siebie i zebatka z olejem w środku. Ciagnik przestal jechac
      Proszę o podpowiedź gdzie są zlokalizowane filtry hydrauliki w tym ciagniku?
    • Przez Georg4369
      Witam! Czy posiada ktos legendę do kontrolek w Mf 4255?
      Swieci kontrolka z dwoma kolami zębatymi obok siebie i zebatka z olejem w środku. Ciagnik przestal jechac
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj