Zaloguj się, aby obserwować  
Brykacz

Prasa do ursusa 2812

Polecane posty

Brykacz    2

Tak jak w temacie co proponujecie do mojego ursusa? Wiem że ma mało mocy ale myślałem nad

John Deere 550 lub Sipma Z279/1

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jeśli te 38KM, które pisza w katalogu jest prawdą (c360 3p z takim samym silnikiem miał 48KM), to ja bym marzenie o prasie sobie odpuścił.

Żeby wyszły jakieś w miare bele a nie kompletnie sflaczałe (i żeby nie zajeżdzić sobie traktora), to te 50KM trzeba mieć minimum, a najlepiej to od 60 wzwyż.

 

z resztą poczytaj sobie temat pod twoim, o zapotrzebowaniu mocy w prasach.

Sporo ludzi tam sie wypowiada, ze mieli niby prasy, które nie potrzebują az tak dużo mocy, a ursusem c360 (a wiec 52KM) robili max sezon,dwa i sie przesiadali na mocniejsze traktory, bo raż, ze nie szło dobrze ubić, a dwa traktor i tak dostawał ostro w kość.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

niemniej między 38 a 52KM, musisz przyznać, jest kolosalna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

No ale te 38km to przy słomie chyba by wystarczyły? chociaż i tak to mało z tą Sipmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekbs110    0

Troche kolega zaszalał z tą prasą do 2812. Sam 60 ciągam rollanta 44 już około 12 sezonów i w kiszonce strasznie dostaje po garach. Dobrze poprzednicy mówią że minimum te 50 koni pod belarke potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

jeśli masz super silnik w tym ursusie to z poczatku na jeddynce i ful gazie bedziesz sobie dawał rade, ale po jakimś czasie zajeździsz silnik, więc jesli masz zamiar kupić prase to radzze kupić mocniejszy ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Niby koło mnie do tej Sipmy czerwonej podpięli MF 255 i to już kilka sezonów robi muszę się zapytać jak tym robota idzie. Tylko że na sezon to ta prasa to robi może z 50-100 bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

mf 255 ma 9 czy 10 koni więcej, a to jest juz bardzo duża różnica przy tym rzędzie mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj