krzychu23

OBROTY SILNIKA CLASS DOMINATOR 88sl

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu23    0

Tak jak w temacie, moje pytanie brzmi jakie macie obroty silnika Class dominator z silnikiem mercedesa 170 konna jednostka. chodzi mi o górne obroty podczas pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

wg katalogu 2600 i raczej tyle jest, jesli nikt nie grzebał przy pompie.

 

nie ma przeciez obrotomierza w kabinie, wiec nikt tego nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu23    0

wedlug informatora omłotowego , wskazuje mi obroty silnika na poziomnie 2300, lecz mi miga mi kontrolka od wytrzasaczy. Czy ty tez masz classa i na jakich obrotach pracujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

mam 98ds z silnikiem MB, ale bez komputerka, wiec szczerze ci powiem, nie wiem ile jest.

Wg instrukcji 2600 (i to niezaleznie od silnika, wiec chyba wszystkie tak ustawiali), a w rzeczywistości...nie mam pojecia.

 

Paski napędzające (pośrednio i bezpośrednio) wytrząsacze masz dobrze ponapinane?

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu23    0

paski sa napiete dobrze lecz wkurza mnie ta kontrolka ale czy 2600 to nie za duzo ijeszcze jedno wytrzasacze powinny miec cykl 220 obrotow na min podobno wtedy jest najbardziej efektywny omlot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu23    0

chyba napewno ktos ma claasa 88 sl z informatorem w kabinie i pokazuje obroty silnika dolne mam 1400 chodzi mi o gorne z gory dzieki za fatyge moze cos komu kiedy pomoge bo mialem w nim kilka usterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyki9    0

To jest 88 i migocze najbardziej w rzepaku duzym , jak duzo słomy.W słabym zbozu rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

ja w 96 mam silnik mercedesa 170 km i obroty silnika podczas pracy wahaja sie od 2550 do 2580 ( mam komputerek pokazujacy obroty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Dzisiaj wyliczyłem że dominator 88 classic, perkins 156 km spalił na hektar 13-14 litrów. Jak myślicie, nie za dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

a ile robiles ten hektar ? jak godzine to mysle ze okej, ale jak z 30-40 min to duzo jak na perkinsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

To jest 88 i migocze najbardziej w rzepaku duzym , jak duzo słomy.W słabym zbozu rzadziej.

 

 

No i to jest normalne... kontrolka wytrząsaczy nie jest od obrotów ich ale jest to czujnik zapchania wytrząsaczy, w rzepaku jest dużo słomy i jak podskakuje na wytrząsaczach to czasami dotyka czujnika i tyle w temacie....

Uzi masz hydro, ze 170km?

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu23    0

czujnik od zapchania klawiszy to co innego czujnik indukcyjny jest na walku wytrzasaczy i on pokazuje spadek obrotow tak wogole wal wytrzasaczy powinien miec 220 obrotow na min wtedy jest efekt mlocki odnosnie postu uzia merc 170 koni z chydro spali 20 na godz w zwyklej skrzyni sporo mniej ale chydro to wygoda i nie boli lewa noga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ach myslałem ze chodzi o ta dolna kontrolke... Co do wytrząsaczy faktktycznie jest naklejka 220-225/min. U mnie jest OM 360 8,7litra, na hydro i fakt łyknie koło 2 dychy na godzine ^^

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Moze ten czujnik jest źle ustawiony, lub jest luz na łożysku i źle odczytuje.

Nie wiem dokładnie jak to jest w 88 ale u mnie w 76 czujnik nie jest na wale wytrząsaczy tylko na wale wspomagania wyrzutu słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

mam manuala ale na silniku czy tam na pompie jest tabliczka i sa podane kW, kiedys tam banie wsadzalem i tak mi wpadlo w oczy.

A co do kontroliki to musi byc odpowiednia szczelina miedzy czujnikiem a zebnikiem , inaczej bedzie sie kontrolka zapalac lub migac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu23    0

zmienie troche temat po ile biora za godz koszenia lub od ha u nas po 300 bez cinaka 1.5 ha wgodz robie 88 sl bez wysilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez klakiergsi
      Witam.chciałbym opisać mój problem z zetorem proxima 90 2014 rok. A mianowicie po pięciu latach użytkowania i 1500mtg remont silnika.pierwszą objawą był dziwny gwizd silnika i to nie Turbo ale okazało się że wałki wyważające silnik.przy okazji wymienili pierścienie na tłokach bo troszkę dmuchał odmą no i sprzęgło bo ciężko się zmieniało biegi.czyli ciągnik rozebranyna dwie części....co wy o tym myślicie...? Z czego i jak oni robią te ciągniki!dodam że zetor pracował z turem i nie wykonywał ciężko prac i był ciągnikiem pomocniczym w gospodarstwie.
       
       
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj