Zaloguj się, aby obserwować  
zeus11

John Deere 2266Extra

Polecane posty

zeus11    23

Witam.

dzisiaj wystąpiła u mnie awaria kombajn john deere 2266Extra jak młóciłem pszenżyto to wyłączył mi się heder, na samym początku myślałem że się zapchał ale nie, i już go nie mogę włączyć, po prawej stronie sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i ok, dalej nie idzie włączyć hedera, dodam że u mnie heder włącza się hydraulicznie a nie elektrycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

już naprawiliśmy.

na początku myślałem że wina była w dużym żółtym przekaźniku, ale co się okazało koło silnika jest mała skrzynka gdzie są dwa bezpieczniki i dwa średniej wielkości przekaźniki i jeden duży który jest odpowiedzialny za rozruch silnika i tam pod tymi bezpiecznikami był nadpalony kabel. Kiedyś musiała się tam woda dostać, elektryk męczył się trzy godziny ale zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

Mam pytanie do użytkowników kombajnu 2266Extra ponieważ w tym roku miałem problem z brudem w zbiorniku paliwa a dokładnie były tam kawałki plastiku które dostawały się do króćca ssącego na dnie zbiornika ale do filtra już się nie dostał bo te kawałki plastiku były za duże aby przejść przez wężyk łączący zbiornik z filtrem,

A skutki tego były takie że kombajn nie miał mocy i spadały mu cały czas obroty silnika zanim do tego doszedłem to parę razy wymieniałem filtry i nic w końcu po trzech razach spuszczenia paliwa i wyciągnięcia tych plastikowych kawałków szło jechać, ale nie wiem czy teraz jest dobrze bo pierwszy rok mam ten kombajn i nie wiem jak się powinien spisywać dla przykładu kosiłem pszenicę plon około 9 t/ha stała i jechałem z prędkością od 4,5 do 5,5 km/h jak szybciej to obroty mi spadały silnika z 2300 na 2100-2150., a jak kosiłem żyto hybrydowe plon 6,5 t/ha lekko leżało ale na bok to jechałem do maks 3,5 km/h i miał naprawdę ciężko i nie wiem czy te kombajny tak maja iść czy jeszcze coś jest nie tak.

Ten od którego go kupiłem chyba miał problem z tymi brudami w zbiorniku bo widać było że szukał przyczyny w paliwie ( wymienione wszystkie wężyki są ślady od wykręcania wtrysków itp.)

Heder mam w nim 6,7 metra i silnik według tabliczki ma 330 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

nie chodzi o zsybkośc ale ile ton nakosi w ciągu godz JD 1075 średnio 10 ton na godz koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

Tyle to wiem. Tylko jak będziesz wolno jechał to mało nakosisz. Ja w życie jadąc 3 km/h nie nakoszę na godzinę 10 ton a ten kombajn powinien więcej zrobić.

Mówią że bęben zatka się a obroty silnika nie powinny tak spadać.

A u mnie czuję jak by za mocno obroty szły na dół i kombajn nie ma siły, jest o wiele lepiej jak te brudy ze zbiornika wyciągnąłem ale jak by jeszcze mu brakowało mocy, filtry też są nowe je też sprawdzałem to są czyste. Najlepiej by było z kimś się przejechać i wtedy bym wiedział czy tak ma być czy coś jeszcze siedzi w nim.

A może ktoś ma film podczas koszenia mocnego zboża ale bez muzyki to wtedy bym słyszał jak silnik pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj