Skocz do zawartości
szopen158

pytanie dotyczące skrzyni deutz 150 km3

Polecane posty

szopen158    10

Mam pytanie do znawców marki i nie tylko mianowicie chodzi mi o rewers w deutz 150 mk3 skrzynia ZF J 7222 L, chodzi o taki fakt że jak odpale ciagnik rewers chodzi fajnie pyłynnie a jak się ciągnik rozgrzeje to słychać uciążliwe pukanie przy przełączaniu kierunku jazdy, a jeszcze informacja do tego ktoś inteligentny zalał mu skrzynie Agrolem U co jest nie dopuszczale i czy może mieć to wpływ na tak złą pracę rewersu ?

szopen158    10

no dobrze ale tak jak ujałem to wyżej wystąpuje to w momencie gdy oliwa się rozgrzewa wiec czy to ma związek z tym tłumikiem drgań ? i czy ma to jakiś negatywny wpływ na skrzynie czy da sięz tym normalnie pracować ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotrek1985    4

to już się popytaj jakiegoś znachora od serwisu

Agrotrony K lubią właśnie tak stukać , jakbyś młotkiem stukał, zostało to ponoć wyeliminowali stosując inny typ tłumika, a co do rozgrzania to chodzi ze jak olej gesty to tłumi te odgłosy a jak gorący to uwydatnia się ten stuk. Ale mogę się mylić.

Arek    113

Pukanie to normalny objaw przełączania rewersu w tych skrzyniach. A przełącza kierunek płynnie pod obciążeniem czy szarpie ?

szopen158    10

płynnie bez problemu ładnie zwolni i spokojnie rusza ale jezeli jest przełaczany przez neutral jezeli bezpośrednio to odrazu zrywa w zalezności w którą strone się jedzie

Edytowano przez szopen158

Arek    113

Ale co chcesz jeszcze wiedzieć? Pukanie to normalny objaw pracy tej skrzyni a rewers jak szarpie to trzeba skalibrować.

szopen158    10

no spoko chłopaki dzięki za info, niby normalna ale nie każdy to pukanie słychać

I jeżeli kalibracja to jedynie serwis wchodzi w grę tak ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez macius11157
      Wiatm chciałbym sie dowiedzieć gdzie powinien byc podpięty ladowacz czolowy w deutzu dx 4.50 bo nie Bardzo wiem co przedni wlasciciel podpial go pod wyrownywacz cisnienia od hamulcow i nie da sie na hamulcu opuscic ladowacza raczej powinien byc podpiety pod.pompe ale gdzie dokładnie?
    • Przez Tomson5120
      Cześć! Mam problem, ponieważ nie wiem jakie założyć opony na przód. Tylne opony to wymiary 16.9 r38 . W tej chwili ciągnik na przodzie posiada opony o wymiarach 14.9 r 24. W tych oponach przód  ciągnika jest lekko do góry i nie stoi równo ( dodam że przednie opony są prawie łyse). Ciągnik był nie dawno kupiony. Może powinny być 13.6 r 24 ? Doradcie mi jakie opony wybrać na przód. Rok ciągnika to 1989 r. 
      Pomożecie? Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez karol69
      Witam.
      Posiadam ciągnik SAME Laser 100 i mam pytanie odnoście miejsca gdzie znajdują korki spustowe oleju do skrzyni biegów, jaki olej najlepiej zalać do skrzyni, ile go wlać i gdzie jest korek do nalewania oleju.
      Byłbym wdzięczny za zdjęcia z zaznaczonymi miejscami korków spustowych, bądź informacje o ich położeniu.
    • Przez dominikl95
      Witam chciałbym kupic ciągnik d7206 moglby sie ktoś wypowiedzieć na jego temat.Jak chodzą silniki podnośnik i w ogóle czekam na odpowiedź☺