burtek

Jaką karmę dla psów - dobra i tania?

Polecane posty

Gość   
Gość

@Majcin dobrze gada, chappi i pedigri to taka padaka że pies może wykitować <_<

 

pamiętajcie że wszystko reklamowane to syf, jeśli człowiek chce coś dobrego to musi sam znalezć -_-

 

ja karmię psy CANUN obecnie junior bo są młode, karma mało znana lecz bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Karmienie psa karmami Chappi, Pedigree czy najtańszymi z Biedronki to tak, jakby jeść cały czas fast-foody. Po prostu bardzo niezdrowo. Ile tej karmy psy zjedzą? Moja suczka ma 30 kg i jest bardzo aktywnym psem, dawkowanie karmy dla niej to około 300 gram (zależy od producenta) i ma prawidłową wagę, dobrze wygląda, nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Polecam ważyć karmę, bo one są naprawdę mocno kaloryczne i łatwo psa upaść jak prosiaka :D 


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się unikać raczej tych wszystkich karm z marketów na rzecz faktycznie czegoś dobrego o bogatym składzie i podczas zakupu sugeruje się właśnie nim- czyli składem,nie tylko i wyłącznie firma bo często można się zawieźć. Dobra karma nie należy raczej do tanich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alavalex    0

Pisałem o tym w poprzednim wątku, ale odpowiem też tutaj. Kupując karmę, zwracaj uwagę na procentowa zawartość mięsa. Karmy Granum http://karmy-granum.pl/ mają aż 50 procent mięsa, także są dobre dla zdrowia psa. Dodatkowo są produkowane na bieżąco w PL, przez co zachowują swieżość. Ich cena to około 10 zł za 1 kg, więc myślę, że całkiem przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

10 zł za 1 kg karmy - największa głupota,
Za tę cenę możesz kupić mieso i dać psu,a nie jakąś karme, zdajecie sobie sprawe co to za mięso, nawet 50% w karmie? Wszystkie najgorsze odpadki, mało białka, przemielone i wrzucone do opakowania. Ja swoim psom kupuję korpusy i ćwiartki z ubojni kurczaków - najlepsze mięso, stosunkowo mało tłuszczu, dużo białka - dostają też odpadki z domu w tym wszysykie warzywa i 2-3 razy w tygodniu kości wieprzowe lub mniejsze wołowe. Za produkty płace od 0.50 gr do 2.5 zł za kg. Stosunkowo tanim kosztem daje psom najlepsze pożywienie, często kupuje za dosłownie grosze, przecenione różne sztuki mięsa - są przecenione gdy poleża pare dni w sklepie - wiadomo dla człowieka raczej sie nie nadają ale dla psa - idealne ( nawet lekko psujące się mięso bywa składnikiem specjalnych diet dla psów jako poprawiające trawienie ) Tak więc odradzam jakąkolwiek karme dla psa - najgorszy syf jaki może być. Najlepiej znaleźć jakąś ubojnie i tam kupować różnośći :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alavalex    0

Tabasco, czytałeś skład karmy? Zawartość białka i tłuszczu? Według mnie jest bardzo dobry i  w porówananiu z innymi producentami - cena też jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Nie wątpie że dobry tylko że płacisz za to 10 zł za kg. Za to możesz kupić dużo lepsze bo normalne moęso. Wiesz jakie tam jest mięso? Myślisz że biorą jakąś wołowinke i wrzucają np. 5 kg a do tego 5 kg witaminek i warzyw i powstaje 10 kg karmy? Nigdy, ta karma jest ok, jak ktoś nie ma totalnie czasu i dużo hajsu do wydania -:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magronowa    0

Mojego labradora karmię głównie kaszami i makaronem z warzywami z dodatkiem mokrej karmy, albo takiej "kaszankopodobnej". Lubi też suchą karmę, ale tylko Pedigree, bo na inne ma alergie i jak tylko zje to strasznie się drapie. Nie jest łatwo wyżywić dużego psa, zwłaszcza jak ma taki apetyt jak labradory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

ja swoim zawsze kupuję Pedigree uwielbiają ją jak kiedyś kupili inną to nie chętnie chciały jeść.


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwracaj uwagę przede wszystkim na skład danej karmy bo to jest wyznacznikiem jej jakości. Poza tym warto szukać w dobrych i godnych zaufania sklepach internetowych z karmami dla zwierząt czy paszami dl bydła,tam wybór jest naprawdę szeroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak tak czytam niektórych to śmiać mi się chce, rozumiem w bloku ale na wsi kupować karmy albo gotować warzywka z targu..... Po pierwsze trzeba cofnąć się do natury psa - przetworzone jedzenie z konserwantami raczej na zdrowie mu nie pójdzie tak jak i człowiekowi, pies żre surowe mięso, jak już nie może to zakopuje - nie raz w kiszonce z kukurydzy znajdowałem jakiś gnat, co nieraz skubnie jakąś trawkę czy inną roślinę jak brak mu czegoś i wszystko, nie uszczęśliwiajmy naszych pupili pod nasz gust.... Mojemu możesz lać do miski wodę mineralną, źródlaną, kranówkę a i tak pójdzie się napić pod oborę z jakiegoś gara co miesiąc tam deszczówka stoi aż zielona. Do rzeźni po gnaty i skrawki i pies jak malowany będzie. Oczywiście pisze o normalnych psach a nie kalectwach typu york 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Sucha karma jest poprostu wygodna. Kupie przez internet 30kg, przywiozą mi do domu i mam spokuj na 2miesiące. Mięso jest dobre ale jak pies potrzebuje ponad kg dziennie? To trzeba kupić specjalnie zamrażarke

To pies w bloku może jesć dobrze a na wsi smieci? Takie jest pierwsze wrażenie po przeczytaniu Twojego postu. To cofnijmy sie w czasie i pies tradycyjnie na wsi dostawał osypkę z wodą, czasem do tego parowane ziemniaki a jak trafiła się zupa ze spleśniałym chlebem to juz było super

Yorki nie są kalekie to własciciele robia z nich kaleki. To były kiedyś szczurołapy w kopalniach. Ogól yorka na "roboczo" i wpuść do obory to większość instynktownie zrobi porządek z gryzoniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O idealny wątek. Ja zaproponuje sklep w jakim kupowałam praktycznie każdą markową karmę i mój Fifi był nimi zachwycony! Jest to http://apetete.pl/ Co chwila w sumie są nowości więc warto sledzić stronę żeby na nie trafić i na różne promocje dla swojego futrzaka.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeżeli ktoś nie ma zaufania do żadnej suchej karmy to przecież może przejść na dietę BARF dla swojego psa i gotować mu,to na co ma ochotę,suche karmy nie są wymyślone od tak sobie i nie tylko dla wygody,bardziej dla tego aby zapewnić psy optymalna dawkę dzienna mięsa czy witamin,ale podkreślam że chodzi o dobrą karmę a nie "śmieciową".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markiefka    0

Moja psina od samego początku jest chowana na karmie Iams i moim zdaniem jest to jedna z tańszych i lepszych karm.Nie mam czasu na gotowanie więc się nie bawię w diety typu barf.Do tego kupię psinie czasem świeżego mięsa i kości i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój labrador dostaje Puffi z biedronki, czasem kupię w Auchanie taką niedrogą i ma całkiem dobry skład w porównaniu z innymi, oczywiśćie do tego resztki z obiadu, kości z zupy itp.. Niby labradory wrażliwe na karmę a mojemu nic nie jest nawet mleko mu nie szkodzi ani ciasto. Pedigree słyszałem że g***o, żę tylko drogie i ma polepszacze smakowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem dostaje to czego nie powinien, w szczególności jeżeli chodzi o resztki z obiadu. Sprawdź sobie też skład tej karmy Puffi , a markowej typu Josera czy 1st Choice i już sam wyciągniesz wnioski którą z nich warto podawać. W końcu chodzi o zdrowie naszych pupili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crisis5544    0

dawać psu resztki z obiadu? no błagam. To mało jest na rynku pełnowartościowych karm? np. taka sancani - jedna z najlepszych karm na rynku (jeśli chodzi o wartość odżywczą) jak i sposób jej "produkcji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No nie oszukujmy się. W większości polskich gospodarstw pies to oszalałe zwierzę miotające się na łańcuchu używane do utylizacji odpadów kuchennych.

 

 

Własnie zamówiłem dla mojego ONa   http://zooserwis.pl/bosch-adult-active-2x15kg-dwu-pak.html   pierwszy raz z tego sklepu, poprostu mają najtaniej tą karmę. 

 

Dla kotów kupuje http://www.karmadingo.pl/karmy-mrozone/karma-kostna-mrozona/  15zł za 10kg, oraz http://www.karmadingo.pl/karmy-mrozone/karma-wolowa-bez-kosci/   24zł 10kg. Jest to mięso III kategori czyli nie do spożycia przez ludzi, ale mięso nieoszukane śrutą sojową ani zbożową. Kostka 250g 2xdziennie na 3 koty w zupełności wystarcza. 

I proszę mi nie wmawiać że karmione koty nie polują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max307    2

 Najlepiej spytać dobrego weta, bo to zależy też od rasy sporo. W każdym razie wiem, że czasem bardziej opłaca się zamówić karmę w hurtowni albo przez Internet, bo w marketach jest najdrożej. 


A swoją droga dawanie resztek to nie jest dobry pomysł – kawałki mięsa z przyprawami albo ziemniaki ( których pies nie trawi) to nie jest za dobry pomysł… 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem zdania, że dawanie psu resztek z obiadu to szczyt głupoty, od tego są dobre karmy zarówno te suche jak i mokre, od tego zacznijmy. Druga kwestia to sama jakość karmy, zawsze starajmy się zwracać uwagę na jej skład, to bardzo istotne. Np: dobrymi karmami są 1st Choice czy Acana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek7    0

Ja mam siedmiomiesięcznego labradora i od początku podaję mu karmę https://uniqnordicgold.pl/freja/ Uważam, że jest dla niego najlepsza, bo karma dla szczeniaka jest bardzo ważna, powinna być przede wszystkim pełnowartościowa, nie żadne resztki z obiadu, które go tylko zapychają, a później się dziwimy, że nasz pies jest ospały. Wiem coś o tym, bo moi rodzice niestety często podają swojemu psu resztki, mimo że zawsze im to odradzam, ich pies już się prawie nie może ruszać, a ma dopiero ponad rok :( Moim zdaniem karma dla szczeniaka jest jedynym odpowiednim posiłkiem dla młodych psów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Chwalą się, że na produkcje 10 kg karmy użyli 12 kg kurczaka, podczas gdy ze składu gotowej karmy wynika iż zawiera aby 3,5 kg kurczaka. Gdzie brakujące 8,5 kg? Mam uwierzyć, że do karmy odkroili tylko najbardziej szlachetne kawałeczki mięsa, a reszta to już odpady?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Labradory to psy łakome. Zjedzą prawie wszystko w każdej ilości stąd zatuczenie do tego pewnie zbyt mało ruchu i jest ospały. Spróbój przejść na BARF, naprawdę trudno zatuczyć psa samym mięsem. To węglowodany z karmy są tuczące. No i będzie 100% miesa w mięsie a nie 120% B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek483
      chciałbym kupić prasę zwijająca do 17 tyś lubelskie prosze o propozycje
    • Przez Halpsc
      Używana czynna hala namiotowa na magazyn lub boisko typu orlik. Wymiar 56x26x9m. Cena netto bez demontażu. Można zabrać stopy ze szpilkami w cenie. Tel 501 084 750 Robert
      https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-CID3-IDqj2MT.html

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj