godles5

Wóz paszowy wasze opinie jakie polecacie ,jakie ganicie

Polecane posty

Viper    6

Uzwamy Sano 13m, wóz sam w sobie jest dobry, tylko jesli sie tnie same baloty to co jakis czas ostrzenie nozy i wymiana ich bo tępią sie z czasem, ale to jest eksploatacja, dziennie robi sie nim ostro ponad 4 tony paszy, plus co trzeci dzien dla jałówek ponad 3 tony. Dzien w dzien. Narazie zero awarii. Najlepiej jak przy paszowozie jest duzy ciągnik wtedy mało pali, i nie jest obciązony, jesli wiekszy jest zajety 612LSA to mozna zamieszac 7211, tylko ze to na dluszą metę to trohce ciezko, bo duzo paszy, mógł by byc troche wiekszy... Ale to trzeba ustalic przy zakupie :huh: najlpeiej jest jak sie bierze pasze z pryzm, wtedy to jest momen i wymieszane. Mysle ze kazdy paszowóz jest dobry aby pocioł i nie gioł się (MetalTech) jesli są uzyte dobre materialy, i nic nie zroombane konstrukcyjnie. W sano jest świtny podest mozna wejsc na niego z dwóch stron i jest bezbieczny np gdy sie dorzuca jakiegos rodzaju dodatki to jest to funkcjonalne, łatwo zgarnąc resztki z krawędzi.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Mam wóz paszowy Kvernelanda Taarupa model 612-2 SL z frezem 12 m sześciennych. Zadaje TMR dla 70 krów raz dziennie. Spisuje sie znakomicie. Jeżeli ktoś chciałby fotki to prosze o wiadomość na forum lub na maila: robert.bara@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze wozy są  keenan(czy jakoś tak) belka bardzo szybko rozdrobni. Znajomy ma z italmixu 11m i miesza takim starszym zetorkiem bardzo dobrze mu to idzie. Wcześniej miał jakiś używany z poziomymi walcami to mowi ze jak było ok 800kg to U912 miał ciężko. Może ktoś wie czy jak się zrobi sianokiszonke przyczepą zbierającą z rotorem to czy można będzie ja brać frezem????????

 

Masz keenana??? i jak ci się sprawuje??? długo mieszasz??? podobno trzeba długo mieszać? jaką masz jego pojemność i czym mieszasz??? Pozdro!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

@technik ja ciagam paszowoz 5m Sano i powiem ci ze zetor 5211 ma co robic i c-330 moze nie dac rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
technik    0

w tej chwili mam wóz 3m i C330 radzi sobie bardzo dobrze myślisz że z 5m byłaby tak duża różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korks    5

ja mam kuhn euromix II 1460 spisuje sie bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samurai66    0
post-4097-1193234534_thumb.jpgpost-4097-1193234534_thumb.jpgJa mam od paru lat wóz paszowy Keenan - polecam bardzo, na poczatku mnie zaszokowala troche cena przy zakupie, ale szczerze mowiac warto bylo wydac tyle kasy, teraz nawet wydalbym wiecej, jest naprawde super :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasd    0

witam ja mam wóz paszowy metalfach sprawuję się bardzo dobrze pracuje z c 360 dałem za niego 55tys i ma 7 m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ja mam 12m3 i 360 bez problemów sobie z nim radzi. w 40 min. potnie namiesza dla krów(wrzucam tam m.in.2 bale)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio899    0

ja tam mam italmixa 15 m i chodzi w tym NH 7056bis i nie mam z nim zadnych problemów bardzo dobrze sie sprawuje POLECAM!!! POZDRAWIAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Jeśli chodzi o wozy Pronar chyba bym na niego nie postawił. Osobiście nie znam nikogo kto by miał taki wóz i nie widziałem go na żywo w akcji, natomiast widząc jak są wykonane ciągniki Pronar to i wykonanie wozu może budzić wątpliwości.


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyrol    0

sadze podobnie jak poprzednik Witek. Pronar jest dla mnie producentem z najnizszej polki (bez urazy dla uzytkownikow tego sprzetu) ale wielu moich kolegow mialo do czynienia z tym sprzetem i nie wspominaja tego najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W Poradniku Rolniczym z 17 lutego jest artykuł o wozach paszowych i wóz holenderskiej firmy Trioliet chodzi z c-330 bez najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Radziłby podchodzić do takich informacji z dystansem, gdyż w tym samym numerze jest mój znajomy z marką, która tam chwali. Tylko tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Cześć koledzy. Potrzebuje propozycje ofert wozów paszowych zachodnich marek.

Wytyczne wozu paszowego to:

-pojemność 12-15 m3

-mieszalnik pionowy

-paszowóz musi byś koniecznie z wycinakiem nie chodzi mi tu o frez a o wycinak.

Proszę o konkretne propozycje i dziękuję za zainteresowanie tematem


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj