Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kali828

3 belkowy czy 2 belkowy

Polecane posty

kali828    15

jaka jest roznica wady zalety co wybrac ma pracowac z mtz 82 gleby przewaznie lekie uprawa scierniska po zbozu

co bendzie lepsze 5 lap talerze i wal czy szukac grubera

jak sie sprawuja te maszyny w pracy w nieuzytkach likwidacji ugoro raczej sie bendzie zapychac

GucioJUMZ    283

Mam gruber FRICK 11 łap i ma 2,1m i MTZ by smigał na 3 lub 5 gruber 4 belkowy głębiej idzie i zachodnia stal mimo lat jest niezła(jak za takie pieniądze ). Pracowałem i agregatem z talerzami i wałem , jednak gruber idzie głębiej i więcej ziemi wyciąga na powierzchnię lepiej miesza np obornik lecz przydały by się lekkie skrzydełka by zruszył ziemię na mijaku miedzy łapami .Na ugorach zapycha jak i gruber i agregat zależy jaki ugór jest .A na ziemiach typu borowina w susz Gruber idzie tylko koni brak a agregat się ślizga .

Edytowano przez GucioJUMZ

Wiadomość z agroFakt.pl

GucioJUMZ    283

4 belkowy lemken bym brał jest identyczny jak mój Frick tylko posiada wał. jak nie lubisz za bardzo zaczepiać maszyny i wysiadać na zmianę śruby to ten drugi tylko nie wiem jak to zabezpieczenie się sprawdza . oba są do polecenia pozdrawiam

kali828    15

co mozna wypatrzec cGrubber--6456271.jpg?height=800&width=600&quality=80ena 7,5 tys szer 2.3i jak mam kupic jakiesrzemioslo spawane w stodole to sie nie zastanawiam i biore sprawdzona marke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Planuję zakup talerzówki Mandam Tal-C 3m z wałem v-ring (daszkowym). Jak  sprawują się te talerzówki i co myślicie o tym wale? Przedstawiciel poleca wał standardowy rurowy lub sprężynowy do którego nie mam przekonania. Talerzówka będzie pracowała przy ciągniku min 120KM. Będę wdzięczny za wszystkie opinie.
    • Przez michu12
      Witam chciałbym zrobić talerzówkę 2m V do ursusa c-360 potrzebuje wymiarów ramy, osi i wszelkich innych elementów. Jeśli ktoś taką posiada to proszę o wymiary i o swoje opinie
      Chodzi mi o taką konstrukcje.

• Przez tomaszek767
      Cześć. Szukam talerzówki do uprawy ścierniska po kukurydzy ziarnowej. Raczej produkt polski (zagraniczne za drogie ewentualnie używka). Szerokość 3 lub 4 metry/ Wał gumowy (będzie też używana do uprawy pod kukurydzę). Zależy mi na dobry cięciu i mieszaniu. 
    • Przez grzybu1
      Witajcie,

mamy zamiar kupić bronę talerzową do uprawy po kukurydzy na ziarno. Ciągnik ma 170km, Claas Arion 640 w skrzyni bezstopniowej.
      Gleby jakie mamy do ciężkich nie należą, jednak mamy pagórkowaty teren i ciągnik przy agregacie 4,5metrowym expomu czasami ma co robić i prędkość schodzi do 8km/h- normalnie 12km/h. Kukurydzy do obrobienia jest rocznie około 50ha. Ścierniska zbożowe też pewnie by się leciało talerzówką - jakieś 90 ha

Do Was pytanie jakiej szerokości talerzówka byłaby odpowiednia, czy ciągnik poradzi sobie z 5metrową ciąganą, czy może lepiej 4metry zawieszane. Z mniejszą szybciej by się jechało i byłaby wygodniejsza na mniejszych kawałkach. 
      Znajomi polecają nam talerzówki staltecha i właśnie nad taką się zastanawiamy. Do wydania mamy jakieś 35tys netto.
      Jeszcze pytanie czy gumowe wkładki zabezpieczające talerze dają coś na kamienie, czy patrzeć raczej na jakieś resorowane ?
      Na co jeszcze zwrócić konkretnie uwagę - czy warto dopłacać do łożysk bezobsługowych ? I jaki wał wybrać na tył ?

Pozdrawiam.
    • Przez Piotrrr
      Mam zetora 7211.Chcialbym kupic do niego grubera z talerzami i walkiem o szerokosci 1.80. Moze ktos pracowal z takim zestawem i sie wypowie co do pracy?