Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Proxima vs 7745 - podobieństwa i różnice?

Polecane posty

Ferdek07    75

Jakie podzespoły w proximach pozostały ze starych zetorów, silnik to coś nowego, ale czy pompa wtryskowa układ kierowniczy ukłąd napędowy czyli skrzynia biegów mosty i układ chydrauliczny jest ten sam co w w starych zetorach?

 

Co zostało zmienione, jakie rozwiązania pozostały, oraz jak to wygląda w praktyce czyli w polu, czy proxima ma ten sam uciąg i spalanie co jej pradziad, oczywiście poza różnicami w kabinach bo to oczywiste

Kto ma porównanie niech coś napisze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Układ hydrauliczny różni sie w umiejscowieniu pompy hydraulicznej w proxie przy silniku, wydajnością, udźwigiem podnośnika.

Przedni most Carraro w prox, można mieć w opcji skrzynię 12x12 a w 7745 tylko 10x10. Proxima jest także dłuższa, inaczej ma zrobione hamulce. Wiele funkcji jest włączanych pneumatycznie takich jak przedni napęd blokada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

te pneumatyczne załączanie blokady i napędu to zasięgnięte nie jest przypadkiem z ciężkich zetorów, tzn czy to było już sprawdzone?

No i co z ukłądem kierowniczym i sprzęgłem, które były podobno delikatne w starych zetorach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

ogladalem nowa proxime u znajomego.wszystko jest dwa razy ciensze niz w starych zetorach i to dopiero bedzie delikatne


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ogladalem nowa proxime u znajomego.wszystko jest dwa razy ciensze niz w starych zetorach i to dopiero bedzie delikatne

konkretnie to co było cieńsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Podaj jakieś konkrety bo mnie bardzo interesuje co jest słabszego w Proximie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tez oglądałem nową Proximę i nic słabszego nie zauważyłem... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jeśli chodzi o układ kierowniczy to w 7745 najczęściej było montowane wspomaganie typu serwomechanizm z drążkiem kierowniczym, rzadziej orbitrol z tłokiem przy osi. W nowszych modelach z osią Carraro czyli od 3340-7340 jest wspomaganie typu orbitrol z tłokiem dwustronnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

No jak stałem naszym Zetorem koło 7211 sąsiada to też nic słabszego nie zauważyłem nawet niektóre żeczy wydawały mi się solidniejsze w proximie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

w poniedzialek ide do okulisty.obejrzyjcie przednia i tylna os


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Tył traktora to chyba to samo ale przud to nie mam pojęcia jaki jest w 7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

No więc przednia oś w proxie jest uznanej na całym świecie włoskiej firmy Carraro, której mosty używają takie firmy jak John Deere (seria 5020) i wiele wiele innych więc nie wiem do czego tu się czepiać?

A w 7745 jest stary Zetorowski most

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
No więc przednia oś w proxie jest uznanej na całym świecie włoskiej firmy Carraro, której mosty używają takie firmy jak John Deere (seria 5020) i wiele wiele innych więc nie wiem do czego tu się czepiać?

A w 7745 jest stary Zetorowski most

Akurat ten most to żadne cudo, tylko stary tym osi taki sam jak w farmtracku, w jd jest zupełnie inna oś tego roducenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

To ze w nowych proximach jest tylny most i zwolnice podobne do tych w starszych zetorach to to akurat nie jest chyba minus-skoro te z lat 80'tych byly bardzo twarde to chyba i te w proximach beda :D Takze nie wiem czemu akurat to jest zle-moze to ze zetor to nie JD? A jak jest z mtz-no ta konstrukcja to jest tak samo jest stara. A nikt nie pisze ze to jest szmelc te silniki tylko chwali jakie to dobre sa :D

 

Powiem tyle- wiem ze te nowe zetory nie beda takie wytrzymale jak te stare, ale swoje tez zrobia. Moze faktycznie te stare silniki mtz'ta ktore nadal siedza w tych ciagnikach sa lepsze, ale nie ma co i tak jechac po zetorze ze to jest stara konstrukcja bo na pewno cos nowego musieli tam dac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nawet Fendt nie zmienia sprawdzonych i dobrych rozwiązań tylko je unowocześnia to po co zetor ma wprowadzać całkiem nową niesprawdzoną konstrukcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

7754 porównywalny mocowo w polu i transporcie jest bardziej z 8441 czy 7441 i ile w końcu ma km z turbem i bez?

Czy przełożenie mostu w 7745 to to samo co w proximach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

były skrzynie w 7745 10/10???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

napweno w opcji była 20/4


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

skrzynia 10x10 była pod koniec produkcji bo mój kumpel ma 7745 z rewersem z 1993 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

czy w proximach jest odczuwalne zjawisko turbodziury? jak przedstawia się apetycik na paliwo w porównaniu do starszej generacji, tzn czy taka 8441 pali mniej od 7745 lub 7340>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj