Zaloguj się, aby obserwować  
Yngel

Tragedia przy czyszczeniu zbiornika na gnojowicę

Polecane posty

rafal1989    813

Przy takich pracach jak czyszczenie szamb trzeba bardzo uważac, niekróży nie biorą na poważnie zasad bhp i póżniej dzieją się takie rzeczy.

Edytowano przez rafal1989

<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu prawdopodobnie nie przewidzieli śmiertelnego stężenia siarkowodoru, znając życie to sam starał bym się pomóc w takim przypadku i zszedł bym na dół :( .To jest odruch - nieść pomoc poszkodowanemu

Co z tego jakbym miał nawet uprząż, kask, czujnik dwutlenku węgla.... Tego zagrożenia naprawdę nie widać.

Obyśmy mieli ten wypadek w pamięci oby podobna sytuacja nie miała miejsca w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem nie powinno sie robic takich duzych otworów do wybierania szamba. u mnie jest jeden duzy ale sie go nie otwiera, a inne są takie ze tylko jedna noga wejdzie. To tak samo jak brak osłony na WOMie, chwila moment i łapnie za ubranie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

to jest to samo co ludzie wchodzą do studni, gdzie również może nie być powietrza, może być jakiś gaz, nie mówiąc już o tych co włażą tam z agregatem spalinowym czy pompą...

 

ale wielu nie ma swiadomosci niebezbieczenstwa, albo mysla sobie wejde na chwilke nic mi sie nie stanie, ja nie wiem co bym zrobil, moze widzac ojca, brata nieprzytomnego tez bym wlazł...

 

uwazam ze o takich niebzpieczenstwach powinno sie od malego uczyc glownie w wiejskich szkolach

 

teraz leci taka kampania w TV o wypadkach w rolnictwie, ale tak ogolnikowo i nic tam nie mowia o konkretnych grozacych niebezpieczenstwach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarownik    0

to jest Masakra 7 osob wciągnęło ale dlaczego aż tylu ratowało jedną osobę było trzeba opasać się w jakiś sznur i dopiero wejść no nie wiem pewnie to były sekundy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Tragedia, ale kto z nas widząc, że członek lub członkowie rodziny są w śmiertelnym niebezpieczeństwie nie poszedłby od razu na pomoc? Szczerze nie myślałbym wtedy o lataniu do domu i szukaniu maski czy czegoś... Podejrzewam, że większość ludzi z tego forum na miejscu tych ludzi też nie myślałoby racjonalnie i próbowałoby od razu wydostać resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
. Podejrzewam, że większość ludzi z tego forum na miejscu tych ludzi też nie myślałoby racjonalnie i próbowałoby od razu wydostać resztę.

Dobrze podejrzewasz,bo człowiek w takich sytuacjach nie myśli racjonalnie,ale jak tu myśleć.Każdy robi co może by ratować,pomóc nie patrząc na konsekwencję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

paredziesiąt lat wstecz u dalszego sąsiada się 4 zagazowało w studni jak chcieli naprawić hydrofor była jakaś szczelina i dostawał się przez nią gaz


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja już powiedziałam,wypadki chodzą po ludziach,a nie po drodze.

I najmądrzejszemu może się zdarzyć błąd,który życie kosztować będzie.

A wszystko przez to,że człowiek chcę zrobić szybko,najlepiej sam.Chwila nie uwagi ,i jest to co jest.Mimo upomnień mediów itp,wypadki były,i być będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki15146
      Witam. Poszukuje tabeli litrażowej zbiornika na mleko firmy ,,Alma-bis" ze Środy Wielkopolskiej. Nie mam niestety więcej informacji o zbiorniku jak tylko numer, który widnieje na nim i wygląda on tak 520
      2478332
       
      Wlewając mleko do zbiornika kanami zawsze wychodzi nam 9-10 litrów mleka więcej niż wskazuje licznik samochodu, który po nie przyjeżdża. Jeśli ktoś miałby taką tabelkę bardzo proszę o informację
    • Przez gadek5228
      Witam.Posiadam kombajn Fahr M750 i szukam odpowiedzi na długo nurtujace mnie pytanie.Jaką pojemność ma zbiornik ziarna w tym właśnie modelu???(możecie również podawać inne modele kombajnów Fahr i poj.zbiornika).

      Pozdrawiam
    • Przez Adam141090
      witam musze wykonać zbiornik na gnojowice około miliona litrów. Chce zrobić to jak naj tańczym kosztem z tąd moje pytanie. Jeżeli wykopie ziornik około 1.5m głęgoki 30x20 to czy zda to egzeminj i czy weterynaria nie będzie miała do tego zastrzezeń. Oczywiście ogrodzę to siatką
    • Przez zyz1o
      witam mam takie pytanie moze wiecie jak zrobic samemu miske do rozlewania gnojowicy zeby rozlewalo mi szeroko dodam ze dziura w beczce ktora wywala gnojowice jest bardzo bardzo duza zeby sie nie zatykalo zrobilem sam taka miske z kawalka okraglej blachy wszystko git tylko nie za szeroko mi leje a chcialbym zeby jak najszezej lalo czy macie jakies pomysly ??
    • Przez rafal654
      Dzień dobry,
      Potrzebuje rady na temat zbiorników na gnojowicę, z wyliczeń DJP oraz faktu iż gnojowicę podobno trzeba teraz przechowywać w zbiornikach szczelnych zamkniętych przez 6 miesięcy wyszło mi że potrzebuję gigantycznego zbiornika o pojemności prawie 1700m3 (1200 tuczników). Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu tego problemu jak najtańszym kosztem, może istnieje jakieś nowoczesne wyjście z tej sytuacji o którym nie wiem? Bardzo proszę o radę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj