ReV

Problem z odrzutnikiem

Polecane posty

ReV    0

Jestem bardzo zdenerwowany, ponieważ założyłem wszystkie łożyska i piastę od koła odrzutnika i po 5 min włączenia zrobiła się niezwykle duża temperatura. Najbardziej gorąco było przy nakrętce z filcem. na 99% wszystko jest dobrze zmontowane. Jedyne, co mi się nie podobało, to że nie mogłem zbytnio kręcić korbką do zwiększania szybkości młocarni. Musiałem wykonać to kluczem. Ostatnio wymieniałem to 2 lata temu. Bardzo proszę o pomoc.

Edytowano przez ReV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie chodziło ponad 10 lat. dlaczego zmieniałeś? czy ramiona dobrze założyłes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Są 3 opcje. Mogą być źle założone te łożyska dociskowe lub za mocno skręcone tym dekielkiem z filcem, albo odwrotnie założone widełki tak jak koledzy wyżej pisali. Szkoda nerwów kolego. Do "trupów" trzeba mieć dużo zdrowia-tak mój sąsiad zawsze mówi.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReV    0

A jak dobrze założyć ramiona? Bo raczej tutaj jest coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pierwsze pytanie, są proste czy już ktoś je podginał?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReV    0

Po wielkiej walce, wyregulowałem ramiona odrzutnika tzn. założyłem nową śrubę, która była odpowiedzialna za regulację a przedtem tego nie widziałem (śruba włożona w ramę bizona u góry po lewej stronie). Teraz po testach cała piasta z łożyskami są na tyle ciepłe, że można je dotknąć. Wydaje mi się, że będzie dobrze, chyba że w słomie coś się wydarzy. Wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie łożysko podczas pracy nie powinno się nagrzewać więcej niż 30 stopni powyżej temperatury otoczenia. Także jeśli jest tylko ciepłe a nie gorące to powinno być ok.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Koledzy potrzebna podpowiedź.czy oryginalnie idzie jakąś podkładka na odrzutniku z prawej strony miedź koło a dokładnie tuleje a łożysko w kadłuba kombajnu taki jakby dystans oznaczony nr 48 wkatalogu jako pierścień 85?? Jeśli tak to jakie ma on wymiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gekon    0

Mam pytanie ,jak odkrecic (wyjąć) wał odrzutnika słomy ? :)

Edytowano przez gekon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Odnośnie łożysk talerzykowych to mogą pracować do temperatury 70*C większa temperatura przyśpiesza zużycie . 30 stopni dobre w ubiegłym sezonie kombajny robiły w 42 stopniowym upale więc trzeba mieć dystans do takiej wypowiedzi wiadomo czym łożysko chłodniejsze tym lepiej . Następna sprawa to regulacja orczyków każdy chce z dziadka wycisnąć jakieś kosmiczne obroty na młocarni tak regulowałem orczyk że łożysko jest chłodne a obroty jakie mam to 920 obr max . Liczy się bezpieczeństwo i długa bez problemowa praca . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Nie wiem gdzie napisać więc pozwoliłem sobie tutaj.

Problem polega na tym że, podczas żniw zaczeło coś stukać w środku kombajnu.

Początkowo nie wzbudziło to we mnie wielkich problemów, ale stuki narastały, chociaż nie zawsze były czasami zanikały.

Żniwa skończyłem i nie mogłem zlokalizować co to?

Dziś odkryłem problem, stuka cep o odrzutnik (wszedłem do środka i dokładnie obejrzałem).

Co to oznacza, jak to naprawić. Wszelkie podpowiedzi oraz sugestie mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Śruby są wszystkie, przy odrzutniku też. Wszedłem do środka i sprawdziłem. Nie ukrywam że, ta usterka zaskoczyła mnie.

Bardzo proszę o wszelkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Wszedłem dziś jeszcze raz do niego (ciężko się tam dostać). Dostrzegłem iż stuka prawą stroną (tą od podajników) i jest zauważalne że, odrzutnik jest pochylony. Wspomniana prawa strona jest niżej; możliwe jest że, to jest wina łożyska? a może coś się przestawiło i opadł ten koniec.

Proszę o podpowiedz.

 

Edytowano przez romanwiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Dziękuję za podpowiedz, widzę że nie obędzie się bez porządnego rozkręcania. Nigdy przy odrzutniku nic nie kombinowałem.

Myślę na początek zdemontować prawom stronę; Podajnik kłosowy oraz tarcze z wału odrzutnika.

Proszę osoby które dokonywały takich napraw o podpowiedzenie ile czasu potrzeba, w najbardziej ekstremalnej wersji wymiany właśnie wyżej wymienionej części, bo wtedy to już trzeba cały odrzutnik wyjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

stuka prawom stroną (tom od podajników)

Rzadko spotykana pisownia. Co do tematu, to myślę, że skoro nie potrafisz poprawnie pisać, to tym bardziej tego nie naprawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie zrażaj się. Kolega Elektrotechnik już ma taki styl, to jego znak rozpoznawczy;) Wracając do tematu, zwal obydwa podajniki, talerze, łożyska dociskowe. Na odległość ciężko coś doradzić. Oby to było tylko łożysko, a nie np wyrwana obudowa łożyska z ramy. Raz w życiu widziałem coś takiego.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Na temat moderatora nie będę się wypowiadał. Robię przerwę na siew i dopiero wrócę do problemu. Dwa podajniki zdejmować, myślałem tylko kłosowy. Jestem bardzo ciekawy co tam zastanę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Trzeba obydwa ściągnąć bo masz wszystkie napędy z odrzutnika i nie pamietam czy bez ściągnięcia da się zwalić piastę i talerze. Jutro to obejrzę u siebie i przypomnę sobie jak to robiłem.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Wszystko się da należy rozkręci tz orczyki od regulacji obrotów i podajnik zbożowy zostaje .Jak by padło mocowanie łożyska to kolega straciłby naciąg pasa . stawiam na płytę odrzutnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj