Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta oś jest przy samej obudowie silnika, i nawet ciężko jest wyjąć zabezpieczenie. A jak sprawdzić czy pompa jest dobra?

Edytowano przez zenekc330

grzegorz508    1

No u mnie zabezpieczenie schodziło bez problemu. Także nie wiem, ja stuknąłem w nie srubokrętem i zeszło. :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zdjąłem to zabezpieczane ale nie da się zdjąć zębatki bo przy samej ośce jest obudowa bloku.

grzegorz508    1

Tam nic Ci nie powinno przeszkadzać jeśli zdjąłeś zabezpieczenie z koła pośredniego między wałem a kołem pompy olejowej. A odkręciłeś tą dolną część pokrywy rozrządu (takie półkole) ono jest mocowane na 2 śruby od dołu?

Edytowano przez grzegorz508

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie tego nie odkręciłem. Jutro sprawdzę. Dzięki za pomoc

miles4514    10

Witam ;D Mam pytanie jakie jest u was w Ursusach 4514 ciśnienie na zegarze ? Czytałem w książce jakiejś że od 0,45 do 0,65 ;D Czy to prawda ?

romek6340    203

U mnie też ponad 1 ale popatrz po skali, że to jest około połowy na zegarze więc raczej producent tak to przewidział. Dla porównanie w 3512 wujka jest mniejsze tak jak pisałeś w pierwszym poście ale i inaczej zegar wyskalowany.

Edit:

*żeby się nikt nie czepiał :manometr/zegar

Edytowano przez romek6340

Ryszard_1    0

Witam,

Na zimnym silniku jest ciśnienie 3 atmosfery a na rozgrzanym 0.

Założona nowa pompa olejowa.

Miał ktoś podobny problem i mógłby podzielić się spostrzeżeniami.

Pozdrawiam

dawid2m    0

Prawdopodobnie wał do szlifu lub wymiana panewek lub filtr oleju.

Edytowano przez dawid2m

kamil927    169

kolego nie ten dział :P

a olej masz dobry czy jakiś targowy przelewany że zaraz woda się robi jak się rozgrzeje ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez kuba12345
      Witam... Czytam forum i zauważyłem że każdy co jakiś czas wymienia olej w pompie paliwowej ja od kąd pamiętam to chyba nigdy nie był wymieniany gdzie trzeba odkręcić żeby go spuścić gdzie jest wlew do oleju i jak sprawdzić czy jest już wystarczająco a no i oczywiście jaki olej najlepiej prosił bym o jakieś foto.
    • Przez nunu85
      Czesc koledzy
      Traktor juz od lat miał cisnienie takie sobie (po pełnym rozgrzaniu max 2,5 na obrotach)
      Ostatnio cisnienie spadło do max 2, wiec pomyslalem sobie- pora zmienic olej- spuszczam go a tam na dnie wiadra ustało sie sporo drobnych stalowych opiłków (w filtrze to samo, całe ścianki bąka pokryte poutykanymi w sadzy opiłkami).
      Z tym ze te opiłki to z cąła pewnoscią nie sa panewki bo kolor biały

Kto ma jakis pomysł skąd moga być?
      Co to sie tam drze?
      Dodam, ze silnik pracuje normalnie, odgłos też ok, siła w normie, kolor i ilość spalin również.
    • Przez Kamilukowiak
      Witam jestem posiadaczem ursusa 4514 i planuje kupić do niego tura. Mam w nim jedną pompę do hydrauliki i zastanawiam się  czy da on sobie radę przy oborniku lub w balotach z sianokiszonki. Czy będzie trzeba dokładać drugą  pompę ?