fioletowy

Jaka najlepsza rasa na opasy

Polecane posty

Andr3w    49

Wszystko zalezy od kasy jaka chcesz zainwestowac. H-fy sa tanie w zakupie ale i tanie gdy sprzedajesz, czasami h-f zje wiecej niz wezmiesz za niego ;P ale osobiscie tylko jeden taki przypadek mialem. Albo czystorasowe- jak masz sporo kasy do zainwestowania lub mieszance. Wszystko zalezy od funduszy ;] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Dobrze mówisz, jeszcze jedną kwestią, którą warto poruszyć jest dostęp do cieląt określonych ras. Co z tego, że ktoś poleci blondy czy bbb jak nie będzie miał do nich dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Simentale rzeczywiście mają dobre przyrosty, cieląt ras mięsnych raczej nie kupisz bo one zostają przy matkach, więc w grę wchodzą raczej mieszańce z rasami mięsnymi. Krzyżówki towarowe są dobre. Wszystko jest kwestią funduszy i dostępu do dobrze odpojonych siarą cieląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Jak masz możliwość kupienia mięsnych w okolicy to się nawet nie zastanawiaj tylko z ceną się targuj, ja za mieszańce an, ho, ch płacę od 300 do 500 zł za cielaki od dwóch tygodni do miesiąca. Opasając hf trzeba trzymać je dwa lata bo inaczej to skóra i kości Ps. mieszańce ładniej w oborze się prezentują niż hf


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Tylko, że są regiony gdzie można pomarzyć o takich cenach. W mojej okolicy mieszańce 2 tygodniowe to minimum 800zł. Za 500 to jałóweczka hf a jak się uda to ncb się trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Wiem, że ceny są w mojej okolicy atrakcyjne bo jak czytam na forum ile ludzie muszą płacić to aż ich szkoda, u mnie za to ciężko trafić fajnego mieszańca, sam mam ncb i mieszańce z angusem


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidk21    1

My utrzymujemy simentale i hf to jest bardzo duża różnica w przyrostach na korzyść simentali. Simentale z tego co słyszałem to po około 1100-1200 za ciele do 100kg.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

Petryk, ja mam Salersy i złośliwym nigdy bym ich nie nazwał a świetnie nadają się nawet na najgorsze pastwiska i są jedną z najodpowiedniejszych ras europejskich... są dużo spokojniejsze od Limousine czy Angus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petryk    1

Petryk, ja mam Salersy i złośliwym nigdy bym ich nie nazwał a świetnie nadają się nawet na najgorsze pastwiska i są jedną z najodpowiedniejszych ras europejskich... są dużo spokojniejsze od Limousine czy Angus...

 

Bardzo możliwe :) Nie miałem z nimi w ogóle do czynienia oko w oko, także jak już wspomniałem wcześniej - zasłyszałem taką opinię od głównego przedstawiciela handlowego na Polskę z firmy PH Konrad (swoją drogą sami mają ich nasienie w ofercie), a więc myślę, że masz rację - wszak spotykasz się z nimi na co dzień :) Z własnej praktyki mogę mówić o RE, NRF, MO, NO, SM, RW i HF - te w większych lub mniejszych krzyżówkach mam każdego dnia :D

Edytowano przez Petryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salers15    256

RE i NO nie kojarzę ale z resztą miałem też doświadczenie, przed Salersami hodowałem mleczne i często krzyżowałem tymi rasami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temper    1

Mam pytanie mieliście może krzyżówki z rasą  blonde aquitaine? Moim zdaniem najlepsze są krzyżówki z simentalem mięsnym. Mam teraz też z bbb ale za wcześnie żeby jeszcze coś powiedzieć oprócz tego że jest bardzo spokojny :) . Mam obecnie jałóweczkę krzyżówkę sm x lm (cała czerwona) na sprzedaż także jak kogoś interesuje zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Mam pytanie mieliście może krzyżówki z rasą  blonde aquitaine? Moim zdaniem najlepsze są krzyżówki z simentalem mięsnym. Mam teraz też z bbb ale za wcześnie żeby jeszcze coś powiedzieć oprócz tego że jest bardzo spokojny :) . Mam obecnie jałóweczkę krzyżówkę sm x lm (cała czerwona) na sprzedaż także jak kogoś interesuje zapraszam :)

 

Ja mam pierwszego cielaka od krowy LM pokrytej Blonde d'Aquitaine. Jałoszka ma dopiero 3 tygodnie, ma super wigor i wygląda mega fajnie, super umięśniony tył i plecy, przy okazji zrobię zdjęcie. Ojciec to ten byk: http://www.sexygen.ch/StierDatenblattMast.aspx?Identifikation=CZ%20005.2468.9042.7

Największy plus jednak to łatwe wycielenie, poprzednio po kryciu LM ledwie udało nam się wyciągnąć cielaka, tym razem wycieliła się bez żadnej pomocy w 15 minut, po kolejnych 15 cielak już wstał i ssał :)

Oglądałem stado w którym krzyżowali blondy z simami - bardzo dobra krzyżówka towarowa, duża rama sima + umięśnienie i lekkie kości blonda. Właściciel twierdzi że w 24 osiągają do 1000kg wagi żywej / 600kg poubojowo nawet. Patrząc na nie trudno było nie wierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

Aaaaa... byłem tam kiedyś oglądać jałówki blonda ale jakoś się nie dogadaliśmy, bo właśnie czystych BD miał tylko może ze 3 sztuki a reszta to krzyżówki z SM, CH i z LM też coś chyba było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiś dobry skup cieląt na północnym mazowszu. Interesuje mnie głównie rasa LM, CH lub SM po rozsądnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

Takie pytanie czy moge Rase HF skrzyżować z jakąś mięsną? Jeżeli tak to z jaką najlepiej? żeby nie było puźniej problemów z wycieleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Z większością możesz - pod warunkiem, ze to nie są jałówki HF. W polsce chyba najbardziej popularne są krzyżówki z Limosine, Charolesem i Simentalem. Widziałem kiedyś krzyżówki HF z Belgijską Błękitną i jesli chodzi o umięśnienie wyglądały dość ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszyk    3

 Widziałem kiedyś krzyżówki HF z Belgijską Błękitną

To mnie zastanawia jak go wyciągneli, ponoć BBB jest strasznie problematyczne w wycieleniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Nie jest tak źle. Podstawowa sprawa to nie zacielać pierwiastek oraz krów, które miały problem z wycieleniem nasienim BBB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

U mnie krowa taka typowa hf może 450 kg była zacielona bbb i sama się ocielila tak samo u sąsiada cielaki bbb są małe o ile nie malutkie ale szybko rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Która rasa według was jest najlepsza, jeśli ktoś z was je hoduje to niech pisze wady i zalety. Jeśli wiecie po ile chodzą jałówki i buhaje poszczególnych ras to piszcie
    • Przez radek24
      Jaką rasę mamek wybrać? Chcę hodować bydło mięsne tylko nie bardzo wiem jaka rasa najlepsza Ponieważ chciał bym hodować około 5 mamek i co pół roku dokupywać do nich byczka. Mamki były by zapładniane sztucznym bykiem.
    • Przez Staszek720
      Witam
      Chciałbym się zapytać o najlepsze rasy kur niosek
      które znosiłyby jaknajwięcej jaj.
      Obecnie mam 70-80 sztuk kur i ok. 20 jajek dziennie, to według mnie
      jest trochę mało szczególnie w tym okresie. Rasy nieznam którą mam
      ale zawsze kupuje w w okolicach maja kurki-1-dno dniowe.
      Czytam na forum że u niektórych osób , kury się niosą " wspaniale"
      -moje kurki mają jak w "Raju" Lecz nie okazują za bardzo wdzięczności
      -dostają pszenicę,pszenżyto,kukurydzę śrutę, ziemniaki, od wiosny do
      póżnej jesieni mają naokrągło zielonkę; trawę, codziennie świeże pokrzywy
      im dostarczam,a w okresie zimowym suszoną pokrzywę, również mają
      miejsce do biegania, grzebania itp.
      Mam więc prośbę do osób które znają się dobrze na tych sprawach o
      odpowiedż , jakiej rasy szukać ażeby wysyp jaj dziennie był jaknajwiększy
      i jak wogóle karmić taką rasę ( jak z paszą ) i wogóle.
      Zastanawiałem się nad Zielononóżkami ale z tego co czytam to chyba
      muszę zrezygnować.

      Pozdrawiam
    • Przez padelec
      Jak w tytule, wady, zalety czy opłaca się bardziej niż np. tańszy kuhn? proszę o rzetelne odpowiedzi użytkowników lub osób mających jakąś wiedzę odnośnie zgrabiarek karuzelowych. Z góry dzięki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj