fioletowy

Jaka najlepsza rasa na opasy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciejo360    27

Takie pytanie czy moge Rase HF skrzyżować z jakąś mięsną? Jeżeli tak to z jaką najlepiej? żeby nie było puźniej problemów z wycieleniem

Nie wiem czy nadal aktualne, ale najlepiej zacielać jersey'em cielaki to drobnota, tylko takie sztuki mają chyba najgorsze przyrosty na świecie! Mam takie 2 sztuki, dałem za nie po 350 zł ;) ale wolę za 700 zł kupić mieszkańca niż krzyżówke hf x jersey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Problem z wycieleniami po BBB dotyczy czystej rasy, tam cesarskie cięcie to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
startom    139

Tez jestem zainteresowany Angusem, szczegolnie czerwonym.Jakies porady?


Lubuskie Angusowo - hodowla zwierzat z pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszyk    3

Miałem mieszańce angusa z hf, bez rogów, w miarę spokojne byki dobrze umięśnione.

Czerwony czy czarny to to samo, tak samo jest z hf-ami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Nie wiem czy nadal aktualne, ale najlepiej zacielać jersey'em cielaki to drobnota, tylko takie sztuki mają chyba najgorsze przyrosty na świecie! Mam takie 2 sztuki, dałem za nie po 350 zł ;) ale wolę za 700 zł kupić mieszkańca niż krzyżówke hf x jersey

jersey to nie jest rasa mięsna tylko mleczna i to jedna z najmniejszych więc z krzyżówki hf x jersey to po półtora roku max 500 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Wiem, że to mleczna, ale rolnicy, którym nie zależy na cielakach, często zacielaja krowy jersey'ami, ze względu na łatwość wycielen, ja kupiłem takie mieszance 2 sztuki, skusiła mnie cena(350zł) i żałuję, bo jje tyle co moje mieszance i po pół roku bardzo odstają od pozostałych sztuk, więc nie polecam brać takich krzyżówek na opas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

jersey to nie jest rasa mięsna tylko mleczna i to jedna z najmniejszych więc z krzyżówki hf x jersey to po półtora roku max 500 kg

No tak tylko mi chodzi wiesz o to by jakiś przyrost masy u takiego cielaka był widoczny z czasem po tej krzyżówce. Ale też nie chce komplikacji przy porodzie bo to nie sztuka wziąść tą czy tą rase mięsną bo mi się podoba i krzyżuje z hf a puźniej krowa przechodzi męczarnie i dzwonimy po wet. Dlatego pytam o takie rasy

Edytowano przez Damianb89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

czy byczki hf da się jakoś względnie opasac? mam dwa byczki i nie wiem czy jest odsprzedać czy hodować, jest sens??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

A ile czasu takie byczki musiały by rosnąć do wagi sprzedażowej np. te 600-650 kg? oczywiście tak przykladowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7
Napisano (edytowany)

Witam, mam do wyboru zakup byczków rasy limousine i simental, które są lepsze?wacham się?wcześniej miałem doświadczenie z tymi pierwszymi i było nieźle,840kg podczas sprzedaży w lutym, jak nie naciąć się na mlecznego simentala?


 

Edytowano przez Nismo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Bierz simki nawet jeśli będzie mleczny to i  tak lepiej bedzie rósł od lm. Tak z moich doświadczen wynika.ale zrobisz jak chcesz ;) Masz jakies zdjęcia tych byczków ?

Edytowano przez dominikuuu123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69
Napisano (edytowany)

Co to znaczy dla Ciebie dużo cięższy?
Według mnie lm nadrobi mniejszą wagę mięsnością(wybiciem). Cena za lm nawet na żywą wagę będzie wyższa niż za sima. Wszystko zależy od sztuki jaka się trafi, geny robią swoje. Ja hoduje simy mleczne i mo-mleczko- jak coś. Opasy miałem różnych ras i nie było ich "dużo". Są mniej opłacalne od produkcji mleka.U mnie najlepiej rosły hh. Nie ma takiegoś czegoś jak najlepsza rasa, u każdego sprawdzi się coś innego. Ilu hodowców tyle sposobów na opas i żywienie mlecznic. Mój znajomy ma szkoty (obecnie 34 szt. w różnym wieku) i mówi, że nie zamieniałby ich na inną rasę.
Pozdrawiam.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

W moim przypadku to narazie droga eksperymentu, więc chyba zaryzykuje w simentale,jutro pojadę to sie zobaczy co gościu ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69
Napisano (edytowany)

Jak nie wiesz na jakie się zdecydować to kup 50/50. Zobaczysz wtedy, która rasa się u Ciebie sprawdzi.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

oglądałem kilka simentali które były nie za ciekawe i troszke za drogie i chyba sobie je daruje ale zapytam się jeszcze jedno czy warto kupowac cielaki u takich handlarzy którzy wyspecjalizowali się w sprzedarzy bydła mięsnego na większą skale np.100 szt lub więcej?duży wybór to chyba główny plus co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

duży wybór i cała lista chorób i wirusów jakie panuja u handlarzy...duże ryzyko no chyba że masz naprawdę sprawdzone źródełko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Która rasa według was jest najlepsza, jeśli ktoś z was je hoduje to niech pisze wady i zalety. Jeśli wiecie po ile chodzą jałówki i buhaje poszczególnych ras to piszcie
    • Przez radek24
      Jaką rasę mamek wybrać? Chcę hodować bydło mięsne tylko nie bardzo wiem jaka rasa najlepsza Ponieważ chciał bym hodować około 5 mamek i co pół roku dokupywać do nich byczka. Mamki były by zapładniane sztucznym bykiem.
    • Przez Staszek720
      Witam
      Chciałbym się zapytać o najlepsze rasy kur niosek
      które znosiłyby jaknajwięcej jaj.
      Obecnie mam 70-80 sztuk kur i ok. 20 jajek dziennie, to według mnie
      jest trochę mało szczególnie w tym okresie. Rasy nieznam którą mam
      ale zawsze kupuje w w okolicach maja kurki-1-dno dniowe.
      Czytam na forum że u niektórych osób , kury się niosą " wspaniale"
      -moje kurki mają jak w "Raju" Lecz nie okazują za bardzo wdzięczności
      -dostają pszenicę,pszenżyto,kukurydzę śrutę, ziemniaki, od wiosny do
      póżnej jesieni mają naokrągło zielonkę; trawę, codziennie świeże pokrzywy
      im dostarczam,a w okresie zimowym suszoną pokrzywę, również mają
      miejsce do biegania, grzebania itp.
      Mam więc prośbę do osób które znają się dobrze na tych sprawach o
      odpowiedż , jakiej rasy szukać ażeby wysyp jaj dziennie był jaknajwiększy
      i jak wogóle karmić taką rasę ( jak z paszą ) i wogóle.
      Zastanawiałem się nad Zielononóżkami ale z tego co czytam to chyba
      muszę zrezygnować.

      Pozdrawiam
    • Przez padelec
      Jak w tytule, wady, zalety czy opłaca się bardziej niż np. tańszy kuhn? proszę o rzetelne odpowiedzi użytkowników lub osób mających jakąś wiedzę odnośnie zgrabiarek karuzelowych. Z góry dzięki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj