Polecane posty

Co powiecie o tym ciągniku ?

ja najbardziej sie obawiam ze za taką cene dostaje się ciągnik 3 cylindrowy , u konkurencji (deutz) są 4 cylindrowe za taką samą cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

na ciagnik pomocniczy według mnie jest dobry a zwłaszcza do tura,

bedzie on z turem i co bedzie robił?

 

byłem dydzien temu u korbanka ale interesowany byłem troszke wiekszym modelem z seri 6600

 

a z dwa tygodnie temu byłem u dilera Deutz Fahr i też zwiedziłem troche i też sa fajne ciagniczki stały na placu seri 6 i 5 i 5c

 

ale widziałem i siedziałem w MF 5609 i zrobił na mnie pozytywne wrażenie z wygladu zewnetrzego wyglada na bardzo dobrze wykonany (jeden z lepszych jeśli chodzi i wykonanie) i w środku też jest

przyjemnie :rolleyes:

 

mam pare fotek z seri 5 i mf 5609

Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

Podpinam się do opini na temat tego traktora , ponieważ też mnie interesuje konkretnie ten model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

Wita, wypowiem sie troche w tym temacie choc nie zawiele mogę powiedziec.

 

Bendąc na pokazach w ubiegłym roku to 5610  na 3 cyl 105 koni maksymalnej a znamionowe 100 koni bez zadnego problemu radził sobie z 3 metrowym zestawem uprawowo siewnym biernym z siewnikiem na hydropacku, gdzie na staiskach wcale nie składał siewnika gdyż nie zrywało mu przodu.

 kolega wyzej pisał o 5609- do ładowacza czołowego, jak najbardziej bedzie mało palił i bardzo zwrotny (obawiam sie tylko ze za długo w samym ładowaczu to może za***ac filtr cząstek stałych lepiej jak z tymi filtrami ciagniki pracują pod obciązeniem i na wyższych obrotach wtedy filtr sie nie zapycha), do przyczepy jako jednostka transportowa też bedzie mało palił, orka pewnie też sobię poradzi ale w zagonówkach

Ja osobiścię biorę 5611 na 4 cylindrach- raz nie potrzebny mi taki duży do opryskiwacza i rozsiewacza, ale przemawia za mną miekka oś która jest dostępna w tej seri dopiero od 4 cyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Sęk w tym, że te 3 cylindrowe mf y jako jedne z niewielu tak małych ciągników nie mają dpf. A jedynie katalizator doc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Sąsiad ma Massey Ferguson 5609 w 3 cylindrach i narzeka na duze spalanie .

I ma też MF 5611 w 4 cylindrach . Zrobił test podczas pracy 

MF 5609 1 hektar z Kosiarką bijakową 2,5 m spalił 16 litrów 

Mf 5611 1 hektar z Kosiarką bijakową 2,5 m spalił 10 litrów 

i sami widzicie jak pala  3 cylindry .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Sami widzimy, że te ciągniki są do różnych prac. Sam mam mulczer i w dużej trawie ciągnik ma ciężko. 3 cylindrowe mf y są do lżejszych prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostuch88    4

witam, ja mam od lipca mf5609 z ladowaczem czołowym mf 956. ciągnik u mnie do tura, przyczepy (12T, 9T,8T)beczka, opryskiwacz hardi 3000L. nie mogę narzekać na brak mocy, fajnie silnik równo chodzi, stabilnie stoi. pług 4 skibowy vogelnoot xms 1050 podnosi, nawet amazone ke 303 z ad 3000. polecam każdemu ten traktor.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Jeździłem tez mf 5611 i co jak co ale skętu to on nie ma za dobrego a wrecz masakrycznie mały do ładowacza do matko boska case 5120 przy nim jest 3razy zwinniejszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

skręt to nie problem. wystarczy zamienić przednie koła miejscami ewentualnie przy skrecanych felgach wystarczy sie pobawić z kombinacjami felga dysk. poprawa będzie duża. Mnie to czeka w tym tygodniu przy 5612.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Case 5120 ma krótszy rozstaw osi o 20 cm. Ale wg konedaty średnice zawracania o 20 cm większą od 5611. Pewnie w tym 5120 ktoś już podkręcał ograniczniki i dlatego taki dobry skręt. To samo można zrobić w mf ie. Dodatkowo skrętne błotniki w mf ie poprawią skręt. Dodatkowo na nie korzyść mf a działa szersze ogumienie, które poprzez większe tarcie zwieksza promień skrętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Tyle to chyba za 5611. Chyba, że netto z brutto ci się pomyliło.

Kolego sasiad wzioł z ładowaczem czołowym i przedni TUZ wiem ze ful opcja . temu go tyle wyniosło :)

Edytowano przez Moris7598

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

mam oferte za ciągnik MF 5609 za 162 tyś netto rocznik 2014 nowy nie uzywany i nie wiem czy brać??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj