Skocz do zawartości

Polecane posty

Co powiecie o tym ciągniku ?

ja najbardziej sie obawiam ze za taką cene dostaje się ciągnik 3 cylindrowy , u konkurencji (deutz) są 4 cylindrowe za taką samą cene

agrorobert    52

na ciagnik pomocniczy według mnie jest dobry a zwłaszcza do tura,

bedzie on z turem i co bedzie robił?

byłem dydzien temu u korbanka ale interesowany byłem troszke wiekszym modelem z seri 6600

a z dwa tygodnie temu byłem u dilera Deutz Fahr i też zwiedziłem troche i też sa fajne ciagniczki stały na placu seri 6 i 5 i 5c

ale widziałem i siedziałem w MF 5609 i zrobił na mnie pozytywne wrażenie z wygladu zewnetrzego wyglada na bardzo dobrze wykonany (jeden z lepszych jeśli chodzi i wykonanie) i w środku też jest

przyjemnie :rolleyes:

mam pare fotek z seri 5 i mf 5609

Edytowano przez agrorobert

Wiadomość z agroFakt.pl

Adik92    0

Podpinam się do opini na temat tego traktora , ponieważ też mnie interesuje konkretnie ten model

kilonek    0

Wita, wypowiem sie troche w tym temacie choc nie zawiele mogę powiedziec.

Bendąc na pokazach w ubiegłym roku to 5610  na 3 cyl 105 koni maksymalnej a znamionowe 100 koni bez zadnego problemu radził sobie z 3 metrowym zestawem uprawowo siewnym biernym z siewnikiem na hydropacku, gdzie na staiskach wcale nie składał siewnika gdyż nie zrywało mu przodu.

kolega wyzej pisał o 5609- do ładowacza czołowego, jak najbardziej bedzie mało palił i bardzo zwrotny (obawiam sie tylko ze za długo w samym ładowaczu to może za***ac filtr cząstek stałych lepiej jak z tymi filtrami ciagniki pracują pod obciązeniem i na wyższych obrotach wtedy filtr sie nie zapycha), do przyczepy jako jednostka transportowa też bedzie mało palił, orka pewnie też sobię poradzi ale w zagonówkach

Ja osobiścię biorę 5611 na 4 cylindrach- raz nie potrzebny mi taki duży do opryskiwacza i rozsiewacza, ale przemawia za mną miekka oś która jest dostępna w tej seri dopiero od 4 cyl

hubertuss    492

Sęk w tym, że te 3 cylindrowe mf y jako jedne z niewielu tak małych ciągników nie mają dpf. A jedynie katalizator doc.

Moris7598    7

Sąsiad ma Massey Ferguson 5609 w 3 cylindrach i narzeka na duze spalanie .

I ma też MF 5611 w 4 cylindrach . Zrobił test podczas pracy 

MF 5609 1 hektar z Kosiarką bijakową 2,5 m spalił 16 litrów 

Mf 5611 1 hektar z Kosiarką bijakową 2,5 m spalił 10 litrów 

i sami widzicie jak pala  3 cylindry .  

hubertuss    492

Sami widzimy, że te ciągniki są do różnych prac. Sam mam mulczer i w dużej trawie ciągnik ma ciężko. 3 cylindrowe mf y są do lżejszych prac

kostuch88    2

witam, ja mam od lipca mf5609 z ladowaczem czołowym mf 956. ciągnik u mnie do tura, przyczepy (12T, 9T,8T)beczka, opryskiwacz hardi 3000L. nie mogę narzekać na brak mocy, fajnie silnik równo chodzi, stabilnie stoi. pług 4 skibowy vogelnoot xms 1050 podnosi, nawet amazone ke 303 z ad 3000. polecam każdemu ten traktor.pozdrawiam

BomV    111

Jeździłem tez mf 5611 i co jak co ale skętu to on nie ma za dobrego a wrecz masakrycznie mały do ładowacza do matko boska case 5120 przy nim jest 3razy zwinniejszy :D

karol091193    91

skręt to nie problem. wystarczy zamienić przednie koła miejscami ewentualnie przy skrecanych felgach wystarczy sie pobawić z kombinacjami felga dysk. poprawa będzie duża. Mnie to czeka w tym tygodniu przy 5612.

hubertuss    492

Case 5120 ma krótszy rozstaw osi o 20 cm. Ale wg konedaty średnice zawracania o 20 cm większą od 5611. Pewnie w tym 5120 ktoś już podkręcał ograniczniki i dlatego taki dobry skręt. To samo można zrobić w mf ie. Dodatkowo skrętne błotniki w mf ie poprawią skręt. Dodatkowo na nie korzyść mf a działa szersze ogumienie, które poprzez większe tarcie zwieksza promień skrętu.

Moris7598    7

Tyle to chyba za 5611. Chyba, że netto z brutto ci się pomyliło.

Kolego sasiad wzioł z ładowaczem czołowym i przedni TUZ wiem ze ful opcja . temu go tyle wyniosło :)

Edytowano przez Moris7598

macko25    5

mam oferte za ciągnik MF 5609 za 162 tyś netto rocznik 2014 nowy nie uzywany i nie wiem czy brać??????

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MariuszMasey
      Witam wszystkich. Mam pytanie. Czy da się dostawić pneumatykę do ciągnika Massey Ferguson 698t. Mój ciągnik pochodzi z Francji(chyba). Może ma ktoś ciągnik z oryginalnym systemem pneumatyki. Proszę o zdjęcia.
    • Przez RenaultAres550rx
      Witam. Panowie Mam taki Problem w ciągniku MF 6485 Wyskakuje Mi Kod Błędu er94 Moze Miał ktoś stycznosc z takim błędem i bedzie mi mógł pomoc od czego on jest Bardzo był bym wdzięczny za  Pomoc. Ps. Wstawiam Filmik z Kontrolkami ktore sie zapalają gdy błąd wyskoczy.
      Snapchat-1648442121.mp4
    • Przez pawelus
      Witam . Zamierzam się do zakupu ciągnika na moje gospodarstwo 25 ha na terenach górskich . Myślałem o Massey ferguson 6160 , 6170 , 6180
      Który ciągnik byłby lepszy żeby pracować z Talerzówka Agro-masz 2,7 metra wraz z siewnikiem Agro-masz 2,7 metra . ?
      Jaką szerokość mają te ciągniki bo co forum to inaczej . (żeby nie  wyszło później ze były by szersze niż mój zestaw )?

Pozdrawiam

• Przez 7777777
      Poszukuje użytkownikłów  traktora (znających takie osoby) Massey Ferguson 3670 z tuzem,no lub ewentualnie bez..... pozdrawiam !
    • Przez sumek666
      Cześć . 
      Szukam nowego ciągnika w okolicach 100KM. Ma to być główny ciągnik do wszystkiego. Orka, siew, opryskiwacz, nawożenie i transport. W przyszłości może i ładowacz czołowy . Nie prowadzę produkcji zwierzęcej . 
      New Holland miażdży pozostałe 2 typy ceną.  Tu powstaje pytanie czy warto dopłacać 30-40 tyś do Claasa lub Masseya? Może macie jakieś inne propozycje? 
      Pozdrawiam
      Sumek