Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekxwz    0

dobijam do 200 bo powyzej klapa sie za mocno podnosi i gubię siano,raz jak za duzo naładowałem to mi zabezpieczenie strzeliło i balot sie zatrzymał

 

koledzy mam jeszcze jedno pytanie czy jedna podkładka wystarczy pod tą śrubke aby komora sie za mocno nie otwierała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jeśli dasz radę skręcić to wsadź tam dwie lub 3. Ja wywaliłem te fabryczne i włożyłem nakrętkę ,,8". Ledwo udało mi się to poskręcać w imadle ale teraz trzyma mi klapę szczelnie zamkniętą do samego końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

kolego semos a jak dobijasz do tych 250 łańcuchy ci sie nie zrywają lub podbieracz sie nie ślizga. bo u mnie jakbym chciał dobic do przeszło 200 to słychać takie przeskakiwanie chyba sprzegło od podbieracza bo łańcuchy są dobrze pouciogane ale nie jestem pewien tego podbieracza, no i oczywiscie klapa sie otwiera :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

U mnie jak prasowałem sianokiszonke urywało łańcuch napędowy który przenosi napęd na tylnią klape (ale zrobiłem teraz jak w 44s i jest ok.). Jeżeli coś ci trzeszczy przy dobijaniu beli to wina zębatek głównych (poprostu są zużyte) ja wymieniłem 4 zębaki i jest cichutaka. Najważniejsze te co napędza je ten najszerszy łańcuch i dwie dolne (jedna w klapie). A jak masz problemy z przeskakiwaniem grubego łańcucha na 2 zębatce to stosuj półspinki i dobrze napinaj łańcuch- ma on max opasać tą zębatke (to jest najgorszy feler tej prasy zaraz po podbieraku- poprostu kretyńsko puścili ten łańcuch co napędza 2 walec). A co do sprzęgła w podbieraku to nie rozumiem ono tylko załącza się gdy jest obciążone (albo max zęby ci podeprą o ziemię- dotych nierównośći albo za dużo materiału wejdzie do komory- to jest super sprawa bo podobno w SIPMAch jest jakaś śruba ścinająca- jak by tak było w claasie to bym oszalał :rolleyes: . Jak ktoś chce dokładniej coś wiedzieć to zapraszam na moje gg- mam to prase już ponad 10 lat i oriętuje się we wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

zrobiłem tak jak było pisane , włożyłem te dwie podkładki narazie jest ok, zauważyłem ze gdy zamykam komore licznik wchodzi na zółte pole poprzednio(przed włożeniem podkładek) był na połowie zielonego, wszystko sie okaże jak pójdzie w pole . a czy to normalne ze licznik jak domknie sie komore po chwili lekko opada

 

 

 

ps MARCIN 87 które to są te zębatki główne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77
kolego semos a jak dobijasz do tych 250 łańcuchy ci sie nie zrywają lub podbieracz sie nie ślizga. bo u mnie jakbym chciał dobic do przeszło 200 to słychać takie przeskakiwanie chyba sprzegło od podbieracza bo łańcuchy są dobrze pouciogane ale nie jestem pewien tego podbieracza, no i oczywiscie klapa sie otwiera :rolleyes:

 

 

U mnie tylko raz się zerwał łańcuch przez 5 lat użytkowania tej prasy. Nic nie przeskakuje nawet przy dobijaniu. Jeśli Tobie coś przeskakuje to wina tak jak napisał Marcin zużytych zębatek. A to sprzęgło na podbieraczu to nie ma żadnego wpływu na dobijanie (zbijanie) bel. Ono zabezpiecza przed ,,kopaniem" i zbieraniem ziemi gdybyś np. za bardzo opuścił palce podbieracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
zrobiłem tak jak było pisane , włożyłem te dwie podkładki narazie jest ok, zauważyłem ze gdy zamykam komore licznik wchodzi na zółte pole poprzednio(przed włożeniem podkładek) był na połowie zielonego, wszystko sie okaże jak pójdzie w pole . a czy to normalne ze licznik jak domknie sie komore po chwili lekko opada

 

 

 

ps MARCIN 87 które to są te zębatki główne

Wskazówka nie powinna opadać jak np zamkniesz przy 200 to tak powinno zostać (w zaworze jest jszcze taki zaworek z mała sprężynką- pod niego też podłożyłem małą podkładke i może dlatego wskazówka mi nie opada). Gł. i najważniejsze zębatki to: wszystkie co napędzane są od przekładni kątowej tym najszerszym łańcuchem (a na to co trzeba szczególnie zwrócić uwage to druga w kolejności- pierwsza największa- gdzie chodzi napinacz blisko niej. Poprostu trzeba pilnować naciągu sprężyny i tego by łańcuch pracował jak największą powierzchnią po tej zębatce), podwójna zębatka napędowa w klapie co zdaje napęd na reszte walców no i dwie spodnie zębatki gdzie na dwóch walcach leży cały ciężar. Jeśli macie problem z zbytnim rozciąganiem się łańcuchów wina tkwi w zużytych zebatkach- ja jak u siebie zmieniłem te zębatki to mam spokój z tymi łańcuchami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

jak zamykasz komore to na ilu barach ci zostaje wskazówka

 

 

 

 

i jakbyś mógł to gdzie sie znajduje ta druga śrubka z tą sprężyką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

to na ilu barach zostaje Ci wskazówka przy zamykaniu komory świadczy tylko i wyłącznie o stanie pompy hydraulicznej w ciągniku, tak wiec w każdym ciągniku będzie inaczej, bo każdy ma inną wydajność pompy. Musiałbyś porównywać dwa takie same ciągniki.

 

 

macin87 do jakiej wartości dobijasz bele w sianokiszonce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Komore zamykam do ciśnienia +/- 220 bar a dociskam aż na max czyli 250 bar (jak będe miał czas to rozbiorę ten zawór i sprawdze czy czasem nie dało by się wyciągnąć więcej bo powyżej 250 komora już się uchyla). Możliwość ciągnika CASE to 250 bar przy 2000obr/min (przy 1000obr/min- 200bar) ale jak tak zamknę to nie będe wiedzial czy już bela jest w odpowiedniej wielkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorski    0

Ja mam taką prase do sprzedania w stanie bardzo dobrym z owijaniem siatką sznurkiem i centralnym smarowaniem za 17000 zł jeśli jesteś zainteresowany to pisz na gg 7038799

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximus099    2

Mam pytanie. Czy ursus 360 da sobie z nią rade? Osobiście w to wątpię ale jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Pewnie że da ja spory czas ciągałem u3512, a sąsiedzi w tym wujo ciągają właśnie 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja jeden sezon przerobiłem taka prasą z ZETOREM 5211 i powiem że szkoda mi było tego ciągnika bo niestety prawie cały czas noga była w podłodze.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICK    0

Witam kolegów, jestem tutaj nowy więc jeżeli coś źle robię to informujcie a nie op...

Ciągnę dalej temat prasy. Ponieważ zamierzam kupić claas rollant 44. Mam tylko pytanie: czym różni się 44 od 44S?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Witam, mam pewien problem z obwiązywaniem balotów sznurkiem w prasie Claas Rollant 44s, a mianowicie chodzi o to, że sznurek nawija się dosyć luźno. Myślałem, że trzeba podkręcić tę nakrętkę znajdującą się z boku aparatu ale gdy za mocno ją przykręcę to sznurek jest wówczas za sztywno i nie chce prasa pobrać (nawet jeśli opada ramię i dalej podaję masę do prasy). Czy mógłby ktoś pomóc rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Nie wiem jak to w tych starszych było ale u mnie w 66 jest tylko właśnie regulacja tą nakrętką, więc kolego dobrze przesmaruj to wszystko i ustaw tą nakrętką tak żeby było w sam raz i jakoś musi iść ;)

Może też zależy od sznurka?

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Kurcze no nie wiem, szczerze to próbowałem już naprawdę różnych sznurków. Ogólnie prasa bardzo dobrze się sprawuje pracuje niemal bezszelestnie tylko właśnie z tym owijaniem sznurkiem jest pewien problem. A może jakąś mocniejszą sprężynę założyć na ten pręt. Bo ogólnie jak to ramię opada na dół to wtedy sznurek się luzuje żeby prasa mogła go pobrać. Uważacie, że to coś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jeżeli podajnik elektryczny to sprawa wygląda tak:

Do regulacji naciągu sznurka na beli służy właśnie ta sprężyna na aparacie, ale ile byś jej nie podkręcił to i tak naciąg działa od momentu gdy ramie znajdzie się pierwszy raz za połową beli (sam początek owijania) i stopniowo wyłącza się podczas ucinania- więc może mechanizm naciągu nie działa

Jeżeli jednak problem tkwi w tym że nie może złapać sznurka to regulacji dokonujemy sprężyną na "zbiorniku" sznurka lub/i regulacją długości ramienia lub/i momentem cięcia. Po prostu musisz tak ustawić by ramie było jak najwyższym położeniu i w tym momencie ma uciąć sznurek jak będzie ucięcie wcześniej to proste i logiczne że sznurek będzie krótszy i gorzej jest mu złapać. Przyprowadź ją do mnie to ci ją wyreguluje :lol: :lol: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leslaw00    0

mam pytanie-czy jest możliwość założenia do tej prasy 44 elektryczego podajnika do sznurka takiego jak w nowszych typach.Może ktoś to zakładał i orjętuje się jaki to koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

jeśli dasz radę skręcić to wsadź tam dwie lub 3. Ja wywaliłem te fabryczne i włożyłem nakrętkę ,,8". Ledwo udało mi się to poskręcać w imadle ale teraz trzyma mi klapę szczelnie zamkniętą do samego końca.

 

 

kolego semos zrobiłem tak pisałeś i i spada mi 250 na 200

 

jeśli dasz radę skręcić to wsadź tam dwie lub 3. Ja wywaliłem te fabryczne i włożyłem nakrętkę ,,8". Ledwo udało mi się to poskręcać w imadle ale teraz trzyma mi klapę szczelnie zamkniętą do samego końca.

 

kolego zrobiłem tak jak pisałeś i spada mi do 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Jeśli nie w temacie niech mnie ktoś przekieruje i tu pytanie gdzie kupujecie części do tych pras , ostatnio chciałem kupić zębatkę napinającą i zaśpiewali mi 550 zł za orginał , kupiłem jakąś podróbę za 60 zł ale po jednym zerwaniu łańcucha już po niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj