Polecane posty

m11031993    3

my mamy prase 44s kupiliśmy w marcu 2008 roku jesteśmy z niej bardzo zadowoleni na początku były małe problemy zapielismy ja do c360 ale za wolno sie jeździło i ma słabą hydraulike to zapielismy zetora 7245 i wszystko jest okej szybko sie jeździ bele dobite i polecam 44s bo jest z siatka dlatego co maja zamiar wybierać miedzy 44 a 44s radzę wam wybrać 44s bo jest na siatke i sznurek a sznurek czasem spadnie z belea troche czeba postać na polu a siatka tylko 2.5 raza i jazda dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

ta prasa nie jest zła ma ją mój sąsiad. z początku coś liche mu wychodziły, ale teraz się znacznie poprawił. ładnie zbija siano i słome. alemówił ze brak w niej rotora. ale nie podoba mi sie ta kulka ja ją musze rozebrać jest skotłowana w śronku , musi wyrywać recznie. w krone tak nie było. ale tak jest ok prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

macin87: Jesli moglbys to wrzuc ten schemat i zaznacz gdzie sa te ruchome punkty.

semos: dzieki za fotki.

m11031993: moglbys zrobic zdjecie tak zeby bylo widac to miejsce do ktorego jest przymocowana ta blacha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

suchaj @adamkon nie zrobie ci teraz fotki bo prasa stoi z kombajnem w stodole i ciezko będzie sie do niej dostać jak da rade to porobie ale ona jest zamocowana do tych powyginanych blach na boki od podbieracza na takim płaskowniku i na dwie śruby 12"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jak chcesz to ja mogę Ci zrobić fotki. zresztą idąc do swojej prasy a wszystko zobaczysz na skrajnych blachach od podbieracza. w tylnej części są otwory o ile sie nie mylę na śrubę 10 i tam jest ona przykręcona, ogranicznikiem w dół aby nie opadała na palce sprężyn podbieraka jest hak (z płaskownika) na dole kolejne zdjęcia.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...d91d345b94.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...ea689e7766.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
jak chcesz to ja mogę Ci zrobić fotki. zresztą idąc do swojej prasy a wszystko zobaczysz na skrajnych blachach od podbieracza. w tylnej części są otwory o ile sie nie mylę na śrubę 10 i tam jest ona przykręcona, ogranicznikiem w dół aby nie opadała na palce sprężyn podbieraka jest hak (z płaskownika) na dole kolejne zdjęcia.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...d91d345b94.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...ea689e7766.html

To u ciebie ta blacha nie jest ruchoma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Oczywiste że jest ruchoma. Nie wiem gdzie to napisałem i skąd taki wniosek, że nie jest ruchoma.

 

 

 

P.S. wykorzystane zdjęcia nie ukazuja prasy mojej własności, za wykorzystanie tych zdjęć właściciela prasy przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaboludek20    3
Oczywiste że jest ruchoma. Nie wiem gdzie to napisałem i skąd taki wniosek, że nie jest ruchoma.

 

 

 

P.S. wykorzystane zdjęcia nie ukazuja prasy mojej własności, za wykorzystanie tych zdjęć właściciela prasy przepraszam

ja mam claas 44 i sprawuje sie bardzo dobrze chodzi z 3P i nie narzekam tylko fakt trzeba jezdzic 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger66    0

witam mam tą prasę Claas Rollant 44s od 8lat i prasuje nią od 1000 do 2000 bali na rok zależy od zlecań. Co do wad mogę tylko powiedzieć że ma trochę za wąski podbieracz ale idzie to rozwiązać bo były w orginale takie koła metalowo gumowe podobne do koła u zgrabiarki 7 tylko małe montowane na boki podbieraka i podgrabują materiał i prasa nie gubi prasowanego materiału .

Cofać swoją po zrobieniu bala nie muszę bo miała odrzutnik bali i belka stacza się sama od prasy bez cofania .Co do awaryjności elektrycznego obwiązywania sznurkiem to trzeba mieć ok instalacje w ciągniku która nie robi zwarć to się nie ma prawa popsuć . Moja prasa pracuje z zetorem 8111 i to jest optymalny ciągnik do niej , c360 siadały po 1000 belek i skrzynia nie wytrzymywała .

Za ten cały okres miałem tylko 2 awarie i to drobne raz rozleciało sie łożysko i musiałem wymienić jeden łańcuch.Koledzy wykończyli za ten czas nową sipme

Miałbym prośbę do tych co mają te prasy ze siatka prosiłbym o zdjęcie tej strony mechanizmu ze siłownikiem bo miałem wyciągnięty łańcuch i nie wiem jak go teraz założyć a w tym sezonie planuje wiązać siatka bele .mój email to tiger66@poczta.fm jak znajdę filmik to dam linka jak nią prasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mam pytanie do posiadaczy tych pras czy można przekraczać ciśnienie powyżej 200 bar (na czerwone pole)??? Do tej pory chodziła z u3512 ion dawał tylko rade do 200bar ale dzisiaj podpiełem case (80km) do niej to jej wcale nie czuje jak jest powyżej 200bar- boje się że jak będe ja przeciążał to podczas poważnej pracy rozwali mi się łańcuch i nici z roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Jeśli do tej pory robiłeś kiszonkę na max 200 bar i się nie psuła to nie widzę powodów dlaczego miałbyś przeciążać prasę. Jednak nic nie powinno się stać. Ja każdą belę dobijam do 250 bar, aby mieć pewność, że będzie dobrze zbita i w zimie nie będę miał pleśni oraz odpadu.

 

Weź pod uwagę również to, że wcześniej jeździłeś zapewne od samego początku maksymalnie wolno swoim u3512 a teraz będziesz mógł sobie pozwolić jeździć szybciej, a co za tym idzie na pewno ta bela nie zdąży się tak mocno w tym czasie ubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Dzięki @semos. Użytkuje ją juz z 10 lat i od samego początku myślałem że jak pole czerwone to jak światła drogowe (STOP ;) ) no i ursus nie dawał rade więcej. A powyżej 250bar nie moge bo od tego momentu klapa się otwiera. Do tego cisnienia jest szczelnie zamknięta (jakieś 5 lat temu wyregulowałem ten zawór w prasie i do tej pory nawet przy 200 sie nie otworzy). Zaletą tego że większy ciągnik z nia pracuje to że klape moge zamknąć przy cisnieniu 220bar a nie jak w ursusie 160-180bar, a druga to że przy 200 barach ciągnik mi nie schodzi z obrotów (trzeba cały czas pilnować zegara bo jak raz się zagapiłem to już było 300 i łańcuchy już "śpiewały i grały" :) - dobrze że żaden nie pękł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter19as    0

witam. swoja claas 44 jestem uzytkownikiem od jakis 2 lat. jest na szerokich kolach co jest dobrym ulepszeniem bo na pod moklych terenach c360 dobrze sobie radzi ale ogólnie to nie jest prasa do takkiego ciagnika. mam jeszcze mf 255 ale tego to nawet nie zaczepiam bo zamiast bel to placki wychadzą.Mam pytanie dotyczace owijania sznurkiem bo przy koncu owijania nawija mi duzo sznurka na bele za nic nie moge se tego wyregulowac. jak ustawie zeby sznurek szedl szybciej to dobrze mi beli nie obwinie. :D i do czego jest te drugie male pokretlo w owijaniu bo nie moge do tego dojsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ustaw na max prędkość podawania sznurka a ilość owinięć reguluj obrotami silnika, po prostu jak chcesz aby Ci lepiej owijało dajesz większe obroty silnika i automatycznie bela szybciej się kręci i automatycznie więcej nawija się na nią sznurka. Lub druga opcja to zostaw tak jak masz i pod koniec owijania zmniejsz obroty silnika aby powoli kręciła się bela wtedy dużo mniej sznurka Ci pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter19as    0

własnie tak tez juz robiłem zmniejszam obroty a na samym koncu to nawet na sprzegle przytrzymuje. noz zbyt pozno sie otwiera nie da sie tego jakos wyregulowac?własnie nie wiem do czego jest te pokretlo na automacie bo jedno jest od predkosci aparatu a to drugie z boku;>?? i jakis tydzien temu pekla mi obudowa od tej przekladni ktora podaje sznurek łozysko wyłazilo na wierzch i sie zacinalo wszystko.zrobilem opaske metalowa ale boje sie zeby nie rozwalilo sie do konca.to ta przekladnia do ktorej jest przymocowany silniczek.Nie wiecie moze gdzie mozna kupic cos takiego allegro odpada szukalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

co do kupna to pewnie pozostaje pewnie niestety tylko KORBANEK, oczywiście ciekaw jestem ceny :D spróbuj wyregulować to cięgło które naciąga nóż. To drugie ,,pokrętło" to tam znajduje się bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal7245    0

macin87 który ten zawór wyregulowałeś i jak bo ja kupiłem prasę w tym roku i jak prasowałem słomę z jęczmienia to przy 180 już sie otwierała a przy 200 to już była dużo otwarta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

kolego trzeba wyregulować ten zawór co jest na ramie.

 

Są dwa rodzaje tych zaworów"

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...b301afc3e4.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ddc1fb798f84218.html - (raczej rzadziej stosowany)

 

w obydwóch chodzi dokładnie o to samo czyli trzeba zwiększyć siłę jaką sprężyna wywołuje, najprostszy sposób to dołożenie większej ilości podkładek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

witam mam claasa 44 od niedawna bale mi narazie nie wychodzą zbytnio tzn dobijam do 200 i włączam owijanie dalej sie boje bo albo komora sie za mocno otworzy i gubię siano, słome albo zabezpieczenie które jest na wałku co wychodzi z przekładni sie zetnie(ta śruba)

 

 

koledzy pomóżcie i prosiłbym o dokładniejsze nakierowanie gdzie sie znajduje ten zawór zeby komora sie mniej roztwerała.

 

 

ciągne to fergusonem 115km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

a w jaki sposób działa zegar bo chyba na podcisnienie które wywołuje klapa lekko sie otwierając(jeśli sie myle to mnie poprawcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

no mylisz się manometr jest podłączony z siłownikami na docisk klapy i pokazuje z jakim ciśnieniem zamknołeś klapę a im bardziej zbijasz bele tym bardziej ciśnienie wzrasta o ile niemasz nieszczelności w układzie hydraulicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj