Polecane posty

Co możecie mi powiedzieć o tej prasie. Jakie mogła miec wyposażenie które poprawiało jej urzytkowość, zebym wiedział na co patrzeć przy kupnie.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agco    0

jezeli mialbym ci doradzac, to nigdy w zyciu nie wzialbym modelu 44. wez chlopie doloz na model 46, ale tym az sie chce robic... powood jest bardzo powazny: kiedy kupilem 44 i wjechalem nia w robote to okazalo sie ze ona prawie wogole nie chce belowac! nie miala ona takiego padajnika jakby co powinien byc zaraz za podbierakiem, i siao sie zbieralo a nie rolowalo! efekt tego byl taki ze jak najszybcie pojechalem do handlarza ktory mi ja wcisnal i po doplacia 10 patykow wzielem model 46. a dodam ze tamta 44 byla w idealnym stanie, bo pewnie malo robila :D a co do wyposazenia to radze brac podbierak na 1,80 bo tym 1,40 to sie robic nie da, mordeka! no i najlepiej zeby miala aparat na siatke, bo standardowe 2 sznureczki toche puszczaja, lepiej nawet poszukac modelu na jeden szuek niz na 2. jezeli jednak chcesz tansza prase i nie masz kasy na 46, to ewentualnie 42, nieazawodna. tylko na szeroki podbierak i saitke to bym nie liczyl, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może byś chciał prasę Krone? To wtedy polecam KR 125...

 

 

 

 

 

 

<------800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77
jezeli mialbym ci doradzac, to nigdy w zyciu nie wzialbym modelu 44. wez chlopie doloz na model 46, ale tym az sie chce robic... powood jest bardzo powazny: kiedy kupilem 44 i wjechalem nia w robote to okazalo sie ze ona prawie wogole nie chce belowac! nie miala ona takiego padajnika jakby co powinien byc zaraz za podbierakiem, i siao sie zbieralo a nie rolowalo! efekt tego byl taki ze jak najszybcie pojechalem do handlarza ktory mi ja wcisnal i po doplacia 10 patykow wzielem model 46. a dodam ze tamta 44 byla w idealnym stanie, bo pewnie malo robila :D a co do wyposazenia to radze brac podbierak na 1,80 bo tym 1,40 to sie robic nie da, mordeka! no i najlepiej zeby miala aparat na siatke, bo standardowe 2 sznureczki toche puszczaja, lepiej nawet poszukac modelu na jeden szuek niz na 2. jezeli jednak chcesz tansza prase i nie masz kasy na 46, to ewentualnie 42, nieazawodna. tylko na szeroki podbierak i saitke to bym nie liczyl, pozdro

Ty kolego AGCO to nawet nie wiesz co miałeś.... Wiesz, ze miałeś prasę prawdopodobnie Claas bo była ona zielona i miała coś takiego na C z boku napisane. I to jest Twoja wiedza na temat pras marki Claas. Chłopie następnym razem to sie dobrze zastanów co Ty piszesz, a jak masz maszynę to sobie model na kartce zapisz żebyś później pamiętał jaki miałeś. Bo to co tutaj napisałeś to jest zupełnie na odwrót. Ty jeśli coś miałeś na początku i było bez popychacza to był to model Claas Farmer 42 czyli nie taki o jaki pyta marcin z małopolski. A co do modelu Claas 44 to występuje on tylko i wyłącznie z podbieraczem 145 cm i wiązaniem na jeden sznurek lub siatka ale wtedy aparat na siatkę przychodzi na górze nad walcami prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Może byś chciał prasę Krone? To wtedy polecam KR 125...

niedaleko mnie stala taka i dosc tania

 

Moim zdaniem lepsza by byla john deera 550

ale johin jest drozszy


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agco    0

no wiec marcin z malopolski wie juz zeby nie brac modelu 42 :rolleyes: poprostu taka literowka, wkoncu bylo to juz 6 lat temu, i jescze jedno: od slow a co do "wyposazenia" pisalem o modelu rollant 46, ps Ty kolego semos NIKOMU nie zarzucaj ze sie nie zna i jest idiota, bo z twojej skrajnie subiektywnej wypowiedzi tylko to moze wynikac, chyba mozna sie czasami pomylic, czlowiek to nie komputer, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

U nas w tym roku sąsiad prasował claas'em rollant 66, jest podobna do 46 tylko robi bale 120x160.Ogułem prasa idealna,przez sezon mu sie ani razu nie popsuła,ma w niej czujnik,że jak w komoże jest pełno słomy to zaczyna automatycznie owijać bale,owija na dwa sznurki,belkę tak niecałą minutę owijał a chodzi z John Deere 6610.Ogolnie jest z niej zadowolony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakim ciągnikiem byś ją ciągał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Jest taka stara jak każdy model Claas 44, większm problemem jest tutaj obwiązywacz bo jest ręczny czyli musisz ciągnąc za linkę, po całym dniu prasowania ręka Ci odleci, dużo lepiej już jest mieć elektryczny obwiązwacz. A po drugie brakuje jej osłony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CINEK    0
Co możecie mi powiedzieć o tej prasie. Jakie mogła miec wyposażenie które poprawiało jej urzytkowość, zebym wiedział na co patrzeć przy kupnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0

Sprzedam prasę Claas Rollant 44, prasa walcowa, bele 120x120, elektryczny obwiązywacz sznurkiem, centralne smarowanie łańcuchów. wałek przekaźnika, stan maszyny idealny. Sprowadzona.

 

Możliwość wysłania zdjęć na e-mail: semos@wp.pl

 

Cena 19,5 tyś do negocjacji

 

Prasa znajduje sie w miejscowości Dobra (woj, małopolskie) przy drodze krajowej nr 28,

 

 

Kontakt 512-793-847 lub 508-228-452, semos@wp.pl

 

Zapraszam do obejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lordtomi    0

Witam wszystkich siemka.. ;) Chcę wiedzieć wszystko o prasie claas rollant 44 oraz o class 46 którą wybrać wiadomo że 46 jest droższa ale czy lepsza.. O to pytam was ekspertów.. Pomóżcie! Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a czy przy wyborze 46 szukasz z rotorem czy bez

wiadomo że 46 będzie droższa ale jest młodsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

co do tego ze sie ugnie czy cos to zetory słyna z szybkiego schodzenia z obrotów jak maja cięzko i w takiej widziałem jak 105 koni lekko bekała przy dobijaniu wiec taki pewny bym nie był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Pracowałem Rollantem 46 i powiem szczerze,że inne prasy przy niej się chowają.Nie pamiętam ile sezonów w PGR-e pracowała bezawaryjnie,potężna ilość balotów.Dopiero jak przed końcem PGR-u trzeba było ją dobić by poszła "pod młotek" to mądre kierownictwo kazało mi prasować w czasie deszczu liście buraczane,drugi ciągnik liną wyciągał baloty z komory,no i tego juz niewytrzymała.U rolnika indywidualnego ta prasa to służyła by jeszcze jego wnukom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

sąsiad mam 44 raz że to ma wąski podbieracz a dwa że dopiero pod koniec układa w srodku bele w ostatecznym kształcie i są słabo zbite ja polecam pasowe prasy sam posiadam mf 828 z podbieraczem 2 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to niech ten sąsiad się nauczy bele robić a nie na prasę wszystko zwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Ja mam prase Claas Rollant 44. Dużą wadą jest wąski i wysoki podbieracz. Przy prasowaniu siana nawet jesli są wąskie wałki podbieracz podrzuca siano i wyrzuca je na boki. Przy prasowaniu słomy jest idealna. Obwiązywanie bałdy jest na linkę i chyba dobrze że wybrałem takie bo sąsiad ma elektryczne i cały czas mu się do psuje.

Jeszcze jedną wadą jest to że nie ma tej rampy po której bałda skulgiwałaby się, bo przy wyzucaniu bałdy zawsze trzeba cofac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Ja mam prase Claas Rollant 44. Dużą wadą jest wąski i wysoki podbieracz. Przy prasowaniu siana nawet jesli są wąskie wałki podbieracz podrzuca siano i wyrzuca je na boki. Przy prasowaniu słomy jest idealna. Obwiązywanie bałdy jest na linkę i chyba dobrze że wybrałem takie bo sąsiad ma elektryczne i cały czas mu się do psuje.

Jeszcze jedną wadą jest to że nie ma tej rampy po której bałda skulgiwałaby się, bo przy wyzucaniu bałdy zawsze trzeba cofac.

Też mam taką prasę. Fakt że podbieracz jest wysoki ale skonstruowałem takie coś co mają nowe prasy przy podbieraku. Teraz jest ok :P . Posiadam też podajnik sznurka elektryczny i jeszcze ani razu się nie zepsół (nie zamienił bym go na mechaniczny ;) )

A jeszcze prasy 44 mają "cienki" łańcuch napędowy, który przekazuje napęd na część prasy która się otwiera. Przy robieniu kiszonki przy dobrym zgniocie tylko "strzela". Nie jestem pewien, ale w 44s problem ten został rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16
Też mam taką prasę. Fakt że podbieracz jest wysoki ale skonstruowałem takie coś co mają nowe prasy przy podbieraku. Teraz jest ok ;) .

A co dokladnie zamontowałeś? Mozesz dac zdjecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
A co dokladnie zamontowałeś? Mozesz dac zdjecie?

Jak będe miał czas to zrobie. To jest taka blacha zaokrąglona jak podbierak. Ma 2 punkty ruchome i w zależności od ilości masy przepływającej uchyla się odpowiednio. Ze zdjęcia możesz nic nie zobaczyć, bo prasa stoi w garażu i trudno do niej podejść. Jak chcesz narysuje szkic tego?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj