Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbyszek8201    169

witam panowie cos ostatnio cisza w temacie,mam pytanie do bardziej obeznanych w tych prasach. Mam od 2 lat ta prase o symbolu 44sp... i zachodze w glowe czym sie ruzni od 44s,? co oznacza ta litera p ? nie ma nikt w okolicy,na alegro tez patrzylem. Prasa jest raczej z konca produkcj 90 lub 91- felgi. Ktos moze wie o co chodzi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomson    1

Witam mam problem z prasa class rollant 62 chodzic miala ona z mtz82 lecz gdy wyjechalismy na pole okazalo sie ze klapa otwiera sie gdy wskazowka na zegarze nawet sie nieruszy do gory poprosilismy kuzyna o pomoc przyjecal ursusem 914 i wszystko bylo ok prasa dobijala do 300 bar zmienilismy pompe i rozdzielacz w mtz i nic to niedalo klapa dalej sie otwiera znacie moze przyczyne ? w zaworze w prasie podkladalismy juz podkladki pod sprezyne i nic to nie daje musi to byc wina traktora. z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jak zamkniesz tylną klapę i nazbierasz całą komorę siana to ponownie domknij klapę, wtedy prędzej Ci ciągnik zgaśnie niż klapa się otworzy, przynajmniej ja tak mam w 44s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

czy posiada ktoś z was katalog częsci do claas 44? na kompie


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

to zależy. jesli szukasz nowego, to chyba tylko serwis, ale odrazu odradzam, bo cena nowego siłownika to ok 6000 zł. a jeśli używanego, to na allegro jest kilka ogłoszen o firmach handlujących częściami do tycz pras. a w jakim celu potrzebuesz nowy siłownik?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Masiew, widziałem w innym temacie ze zakładałeś zamek hydrauliczny do rollantki żeby Ci sie klapa nie uchylała. Mam pytanie w którym miejscu go dałeś ? Przed tą kostka na dyszlu w której jest ten zawór (który sie reguluje podkładkami) czy za tą kostką? Jeśli za tą kostką to czy rozmontowywałeś ten orginalny zawór tak aby w ogóle nie spełniał żadnej funkcji?

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

zamontowałem ten zawór zamiast tego oryginalnego. poprostu wymontowałem ten oryginalny zawór i zamiast niego zamontowałem inny


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

bez. gdyby była siatka, to trzeba by było trochę pokombinowac, ale też by się dało zamontowac


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Masiew jak możesz weż zdrób zdjecie jak to zrobiłes albo opisz dokładnie jaki zamek zamontowałes i w którym miejscu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

jak bede miał chwilkę, to zrobie zdjęcie i wrzuce


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

tak to u mnie wygląda.

 

post-625-0-10438900-1377932636_thumb.jpg


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

super:) Mam tylko jeszcze pytanie. Czy to jest zamek blokujący w jednym kierunku czy w obu kierunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ten jest blokujący w obu kierunkach. oryginalny zamek z claas jest blokujący w jednym kierunku, ale ja zastosowalem ten, bo poprostu był łatwo dostępny i nie drogi


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

to ja mam właśnie identyczny ten zamek, też dwustronnego działania kupiony już wcześniej. ale nie dział tak jak powinien. Otóż ja mam wersję z siatką i teraz główkuje jak to podłączyć aby całkiem wyrzucić ten stary zawór. Powiedz mi doczego idzie ten jeden waż z trójnika( ten co patrzy w góre)? I jak to było podlaczone wcześniej do tego orginalnego zamka? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8685c659d64715ae.html U mnie do tej nakretki nr2 jest podłączona kostka z elektrozaworem, a u Ciebie co było do tej naketki, otworu nr 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ten przewód dodatkowy to jest hydrauliczne podnoszenie podbieraka. jak uniose komore to podnosi mi podbierak. do tej nakrętki nr 2 u mnie nic nie było podłaczone, bo u mnie nie ma siatki. kombinujesz kolego z zaworem, a masz pewność że siłowniki trzymają ciśnienie?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

trzymaja bo juz je robiłem. zakładałem nowe uszczelniacze. kiedyś miałem claas 66 i pamętam jak przez sen ze chyba tam do tej nakrętki nr 2 był trójnik na weżku który otwierał klapę. U Ciebie fabrycznie tak nie bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

a może założyć ten zamek na przewodach doprowadzających cisnienie do oryginalnych zaworów, czyli przed nimi?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

myślałem nad tym Ale nie wiem czy elektrozawór da rade pod takim ćiśnieniem zmienic kierunek przepływu oleju tak aby zasilał podawanie siatki. Najlepiej by było gdybym miał zawór sterowany bląkujący w jednym kierunku. I własnie myśle nad tym żeby zaślepić poprostu wyjście np C1 i wtedy bede miał zawór blokujacy w jednym kierunku sterowany cisnieniem kóre wchochiło by przez V2( czyli w momęcie otwierania klapy dawał bym cisnienie na V2 a te odblokowywało by zawór który blokował by klape). i właśnie do V2 podpioły bym sie tym miejscem gdzei ta kostka z elektrozawórem łaczy sie z orginalnym zamkiem. Co o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

mysle że to chyba najlepsze rozwiązanie. wtedy ten nowy zawór działał by tak samo jak oryginalny


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati2812820    3588

Witam koledzy :) Mam pytanie: Z jaką prędkością maksymalną można prasować tą prasą, żeby belka była dobrze dobita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj