Ferdek07

Stary zwykły kultywator na zwykłych szerokich łapach

Polecane posty

cosmos    3

Jaka to szerokość, bo mój ojciec bardzo podobny UG 2,1m przerobił kilka lat temu, wywalił łapy szeroki i wstawił wąskie od agregatu, tylko gęściej, no i wałek dołożył, i maszyna śmiga świetnie, ale jeszcze by przydał się wałek od przodu.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
http://www.allegro.pl/item300077056_agrega...produkcja_.html a może gdyby takie zęby wstawic i dospawac po takim profilu w końcu w tym z allegro bardzo delikatnie wygląda rama

mysle ze sporo tu kombinowania i nie wiadomo czy ten kultywator wytrzyma bo trzeba bedzie zapiac wtedy mocniejszy ciagnik. sprobowac warto ale jak beda duze koszta tej przerobki to bym nie ryzykowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

ja mam taki do JD ale zrobiony z dwoch. 5.5 metra szerokosci do tego zakładam brony 5 i uprawiam.mam takie pole 3.8h to robie w godzinke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy za takim zwykłym kultywatorem warto było by jeszcze czepiac brony i dopiero wałek strunowy czy brony będą już zbędne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image44496.html kto z Was jeszcze użytkuje taki kultywator a dokłądniej z takimi łapami i do czego, ja z wałkiem przed siewem i po ściernisku jako agregat ścierniskowy czasami :D

 

Ja mam taki kultywator, ale go używam tylko do uprawy warzywnika... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja mam 2,5 m i wałki z tyłu część zębów mam wąskich i uprawia elegancko...... jak na kultywator....

Z jaką prędkością pracujesz zetorem i ile masz zebów na tych 2,4m? czy robisz też po ściernisku tym kultywatorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja mam takowy kultywator, wraz z wałkiem z tyłu...

Różni się tym, że ma inne redlice- coś na wzór jak w dzisiejszym Viking'u- link, ale musiałbym się przyjżeć :D

Dotego zamiast stalowych kół, ma on koła gumowe :D

Pracował przez lata z C-360 i MF 255, a obecnie służy tylko do uprawy ogródka- w tym roku nawet uprawialiśmy nim wszystkie pola pod siew, bo 4514 był u mechanika, a MF nie da rady z 3,6m. agregatem...

 

PS: Zrobiłbym fote, ale stoi w takich brzydkich "haszczach" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Żebym to widział jakie w wikingu ale jakieś wąskie, więc mam wąskie i szerokie z przewagą tych szerokich (2 razy szersze jak sam zą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja mam taki sam ale na wąskich łapach. Tyle że szerokość robocza 2,4m. Używam go do uprawy. I do mechanicznego zwalczani chwastów (perz).

 

 

 

 

 

 

<-- 600 POST ^_^


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja taki miałem i przerobiłem na gruber. Wstawiłem gęsiostopki, wałek uprawowy i jak na pieniądze, ktore w niego włożyłem nie było źle. Nie robił tego tak jak prawdziwy agregat, ale czego więcej oczekiwac?? Zetor 7011 dobrze sobie z nim radził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Mamy taki agregat używamy go do dziś <nie ma kasy na 3,6m> za agregatem mamy szyne która ładnie kruszy bryły a za szyną brony podnoszone z agregatem ,nie ma kół podporowych więc jak go się wpuśc na maxa to Proxima ma co robić ale tak głęboko nim nie robimy bo łyżki ulatują zresztą na gł ok 8cm też się zdarza że uleci .Agregat ma szerokość 2,7m .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
a jak myślicie czy można by takiegoi przerobi na sztywne łapy czy za delikatna rama?

 

Kiedys wychodziły oryginalne wersje tego kultywatora na sztywnych łapach. Kiedyś taki miał mój ojciec. Do dzisiaj gdzieś leżą jeszcze dwie nowe kompl. łapy. Miały nawet zabezpieczenie na kołek.

Wg. mnie jest to o wiele lepsze do uprawy na wiosne i do uprawy ścierniska, niż te szerokie sprężyste.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

też mam takie ... tylko że 3 zespolone na jednej belce, 7,8m + wały strunowe z tyłu. Jak by był bardzo mokry rok, to nadaje sie do osuszania gleby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj